Lõuna-Koreas leiti 113 aastat tagasi põhja vajunud Vene sõjalaev Dmitri Donskoi. Usutavalt on selle pardal tänini 200 tonni kulda, mille väärtuseks on ligikaudu 130 miljardit USA dollarit.

Lõuna-Korea firma Shinil Groupi sõnul leiti ristleja Ulleungdo saare lähistelt, vahendab BBC. 

Väljaanne rõhutab, et ka varasemalt on olnud neid, kes on teatanud kullalastiga laeva leidmisest. Kuid Shinil Group esindaja sõnul olllakse täiesti kindlad, et Dmitri Donskoi on viimaks leitud. Laev loodetakse pinnale tuua käesoleva aasta oktoobris või novembris. 

Ristleja alustas oma teenistust 1883. aastal. 1905. aasta Jaapani-Vene sõjas lasi meeskond aluse põhja. 

Enne Vaiksele ookeanile suundumist sõitis Dmitri Donskoi Vahemerel ja Läänemerel.

Jaga artiklit

15 kommentaari

Ü
Üxarvaja  /   18:36, 19. juuli 2018
Siis kokkuriisutud.
A
Ajaloo huviline  /   18:17, 19. juuli 2018
Arusaamatu merestrateegia. Saata lahingupiirkonda sõjalaev 200 tonni kullaga pardal! (sellest saanuks vermida näiteks enam kui 25 miljonit kuldmünti - kuldtšervoonetsit.)
Kustkohast see kuld tuli ja kuhu teel oli? Peterburist palgarahadeks saadetud või? Või Siberi kuld, mida taheti evakueerida Peterburi? Mõlemal juhul jääb ebaselgeks, miks valiti üliohtlik meretee ja merelahingu piirkond, kui ometigi oli Kaug-Ida ning Peterburi vahel olemas funktsioneeriv raudteeühendus, Siberi raudtee. Ja kui jutt oli palgarahadest, siis riikidel on millegiärast kombeks maksta sõjatsoonis palka mitte kullas vaid pigem ikka paberrahas.
Teiseks,sellise üliväärtusliku kullalalasti veoks oli määraud vägagi kesine ning vana alus. Ehitatud 1885.a. Pikkus 93 meetrit. masinate koguvõimsus vaid 6600 hj.,mis andis maksimaalseks kiiruseks vaid 17 sõlme (jäänuks alla isegi Jaapani uute, rasketele soomuslaevadelegi.). Ja ka relvastuski polnud just kõige tugevam -6 suurtükki kaliibriga 152 mm ning kümme 120 mm-st. Kesisevõitu tulejõud.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis