Maailm

UUS MEELEMUUTUS? Trump väidab, et Venemaa enam Ühendriike ei ohusta (45)

Toimetas Greete Kõrvits, 18. juuli 2018 20:59
Foto: AP/Scanpix
USA president eitas kolmapäeval, et Venemaa Ühendriikide suhtes vaenulikku tegevust jätkab, minnes sellega taas vastuollu omaenda luureagentuuride infoga. Valge Maja üritab selgitada, et presidendist on valesti aru saadud.

ABC Newsi reporter küsis Trumpilt: „Kas USA on Venemaal endiselt sihikul, hr president?“ President vastas: „Tänan väga. Ei.“ „Ei? Te ei usu, et midagi sellist toimub?“ „Ei.“

Samal teemal

See on juba kolmas päev järjest, mil USA riigipea oma seisukohti Venemaa suhtes muudab. Esmaspäevasel kohtumisel Vene president Putiniga ütles Trump, kui temalt küsiti, kas ta usub Venemaa sekkumises USA presidendivalimistesse Putinit või USA julgeolekuteenistust, et kuuleb ühe käest üht ja teise käest teist juttu. „Mina ei tea, miks peaks Venemaa midagi sellist tegema,“ sõnas president, tuues enda peale üsna ühehäälse halvakspanu nii omaenda parteist kui mujaltki.

Teisipäeval väitis Trump, et tema sõnadest saadi valesti aru ning tegemist oli kõigest grammatilise keelevääratusega. Ta kinnitas, et usub USA julgeolekuteenistust ning seda, et Venemaa tõepoolest sekkus 2016. aastal valimistesse.

Luuredirektor Dan Coats kirjeldas esmaspäevase suurkohtumise järel, et Venemaa tegutseb endiselt aktiivselt USA demokraatia õõnestamisega.

Valge Maja pressisekretär Sarah Huckabee Sanders jõudis aga kolmapäeva pärastlõunal juba selgitada, et president siiski ei mõelnud seda, mida arvati. „Ei“ tähendas tema väitel pelgalt seda, et president keeldus antud küsimusele üldse vastamast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee