Urmas PaetFoto: Alar Truu
Ohtuleht.ee 18. juuli 2018 18:49
Haigekassa ja töötukassa soovivad tuleval aastal muuta oma nime vastavalt tervisekassaks ja töökassaks. Hinnanguliselt kulub nimede vahetamisele kuni 865 000 eurot.

Sotsiaalministeeriumis kirjutatud eelnõu seletuskiri ütleb, et "haigekassa viimase paari aasta tegevused on suuremas ulatuses suunatud personaalsema ja inimlikuma suhtluse poole, kirjutas ERRi uudisteporteel. Seda "eesmärgiga aidata igat inimest igas tervisega seotud küsimuses."

Sügisel koguneb haigekassa nõukogu ja sealt ootab haigekassa juht Rain Laane otsust muuta Eesti Haigekassa nimi Eesti Tervisekassaks.

Eesti Töötukassa peaks järgmisel aastal saama nimeks Eesti Töökassa.

Reformierakondlasest Euroopa Parlamendi liige ja endine välisminister Urmas Paet peab plaani absurdseks.

"Siin on küll keegi Eesti tegelikust elust olulisel määral võõrdunud. Kava kulutada miljon eurot riigiasutuste nimevahetusele saab põhineda küll vaid kuumadest ilmadest tingitud mõtlemisvõime kaotamisel. Olukorras, kus ei jätku raha osade vähihaigete raviks, kus tuleb vähihaigete laste toetamiseks korraldada pardirallit, kus pole raha laste insuliinipumpadele jne jne," kirjutab Paet Facebookis.

"See on uskumatu, et Eesti riigivõimu juures olijad saavad üldse millegi nii jaburaga välja tulla, et kulutada ligi miljon eurot lihtsalt haigekassa ja töötukassa nimevahetusele. Mingi reaalsustaju ja vastutustunne võiks siiski olla. Ja raha tuleb kulutada neile, kes seda meie ühiskonnas, seal hulgas haigekassa haldusalas kõige enam vajavad," rõhutab Paet.