(Stanislav Moškov)

Sel põrgukuumal esmaspäeval, kui hea peremees ei ajaks koeragi varjulisest kohast välja, sest õhutemperatuur oli ligi 30 kraadi, andis Riik mulle lõuga.

Kõik algas sellest, et jätsin auto kodumaja ette, et oleks lähemal välisuksest sinna kraami tassida. Panin parkimiskellagi, sest Tartus on selle tänava ääres vaid 90 minutit tasuta parkimist. Vahepeal jahutasin ennast kodus jäätise ja külma veega, siis möllasin seal tolmuimejaga ringi... ja paraku avastasin alles paar tundi hiljem, et kui kõik muu venis sel kuumalainepäeval aegluubis, siis oli kell edasi trampinud tavapärases reipas rütmis. Seda kinnitas ka 30eurone trahvikviitung, mis varitses mu auto esiklaasil. Nätaki!

Saatsin Riigile samal päeval kirja: et ma lihtsalt unustasin oma ülekuumenenud ajuga sõita tagasi koduhoovi, kus parkimine on täitsa tasuta, ja palusin trahvi vähendada. „Seadus on selline,“ vastas mulle Riigi esindaja, nõudes trahvi ikka täie rauaga.

Minu meelest ei ole see õiglane. Inimesed ju ikka eksivad ning hea oleks, kui Riik ei annaks seepeale kohe lõuga, vaid käituks mõistvalt. Seesama Riik venitab ju arstijärjekorrad kuudepikkuseks, laseb tänavaaukudel mu autot lõhkuda ja teeb veel tuhandeid sigadusi – oodates minult mõistvat suhtumist. Kas mõistvus ei võiks olla siiski vastastikune?

Jaga artiklit

37 kommentaari

A
arvan  /   23:38, 19. juuli 2018
et selle trahvi tegi siiski Tartu munitsiaalpolitsei ehk Menetlusteenindus. Iseenesest ju seaduse rikkumine oli, teine asi on see, et kui autor ise oleks ametniku rollis, siis samuti tõenäoliselt keelduks erandite tegemisest. Sain ise aastaid tagasi trahvi auto väidetava parkimise eest parkumiskeelu märgi mõjualas. Mupo tehtud foto alusel, kusjuures pildistatud oli nurga alt ja seeläbi suurendatud seda auto osa, mis keelualasse jäi. Tegelikkuses ehk 20 cm jäi. Vaat niii töötab Tartu Mupo.
S
sprinter  /   20:13, 19. juuli 2018
Parkisin talvel auto ühte Pärnu tasulisse parklasse. Uskuge või mitte,aga tõesti unustasin parkimiskella panemata, kuigi see oli olemas. Hiljem kontrolöri fotodelt oli see selgest näha. Ära olin umbes viis minutit. Tagasi tulles nägin, kuidas kontrolör kiiresti maja nurga taha jooksis. Püüdsin teda tabada, aga kiire daam oli. Helistasin Europarklasse,et asja selgitada, aga ei räägitud seal minuga. Püüdsin teada saada,kes see andekas jooksja on, aga öeldi, et neil on numbrid,mitte nimed. Selgituseks veel niipalju,et sellel,umbes viiekümnekohalises parklas olin ainuke parkija. Vot niimoodi tuli trahv kolmkümmend eurot ära maksta.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis