Maailm

Kust küll leiaks Suurbritannia lahendust Brexiti ummikseisule? (11)

Tiina Tamman, London, 18. juuli 2018 18:30
MÄSS: Suurbritannia peaminister Theresa May (paremal) 28. novembril 2016  valitsuse istungil koos välisminister Boris Johnsoni  (keskel) ja Brexiti ministri David Davisega. Tänavu 9. juulil lahkusid nii Davis kui ka Johnson ametist, põhjendades otsust May liigse järeleandlikkusega Euroopa Liidust lahkumise üle peetavatel läbirääkimistel. Meedias on spekuleeritud, et Johnson soovib ise saada  peaministriks. Teda näeks meelsasti Briti peaministrina ka USA president Donald Trump. Foto: AFP/Scanpix

Briti parlamendil on veel mõni päev aega tülitseda: viimane tööpäev enne suvepuhkust on 24. juulil. Ajalehtede nördinud lugejakirjades imestatakse selle üle, et parlament lubab endale suvepuhkust – vaja oleks kiiremas korras leida lahendust Euroopa Liidust lahkumise probleemidele. Poliitikud samas loodavad, et suvepuhkus jahutab praeguseks ülesköetud kirgi.

Nädala alguses toimunud hääletused, milles valitsus vaid mõne häälega võitjaks jäi ja kolmapäeval kõnelnud Boris Johnson, kes läinud nädalal välisministri kohalt tagasi astus, on vaid õli tulle valanud. Vastastikused süüdistused on muutunud isiklikuks ja ebameeldivaks. Alates 9. juulist on valitsusringkondadest tagasiastunuid üheksa, nende seas kõige olulisema tegelasena Brexiti minister David Davis.

Johnson ja Davis astusid tagasi pärast seda, kui peaminister Theresa May oli 6. juulil oma maaresidentsis (Chequers) terve päeva valitsusliikmeid masseerinud, et saavutada kokkulepe Brexiti kompromissplaani asjus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.08.2018
Suurbritannia valmistub Euroopa Liidust ilma kokkuleppeta lahkumiseks
10.08.2018
Boris Johnson võrdles burkakandjaid postkastidega
13.07.2018
Trump: Brexit-plaan tapab vabakaubandusleppe USA-ga
10.07.2018
KRIIS SUURBRITANNIAS: kas Boris Johnson poksib peaminister Theresa May minema?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee