Maailm

KA KIRIKUS POLE PÄÄSU: Nicaraguas on hukkunud üle 300 meeleavaldaja (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. juuli 2018 20:10
Mees palvetab kirikus, mille kardinatel on endiselt märgid sõjaväelaste pealetungistFoto: EPA / Scanpix
BBC vahendab, et 16. juulil hukkus kümme Nicaragua valitsuse vastu protestinud meeleavaldajat. Protestijad pole kaitstud isegi kirikuseinte vahel

Meeleavaldajad nõuavad president Daniel Ortega tagasiastumist. Ortega vastas eriüksuslaste saatmisega tänavatele, kes on aprillikuust alanud rahvarahutustes tapnud üle 300 inimese. Meeleavaldajate sõnul käituvad sõdurid nagu oleks neile antud luba tappa, valitsus aga süüdistab protestijaid riigipöörde planeerimises ja normaalse igapäevaelu häirimises.

Laupäeval hukkus kaks tudengit, kes koos teiste meeleavaldajatega pealinnas Managuas asuvas kirikus piiramisrõngasse sattusid.

Kuuliaugud on näha ka Jeesuse portreelFoto: EPA / Scanpix

Kirikusse varjus umbes 150 ülikoolitudengit, nendega koos preestrid ja mitu ajakirjanikku. Verises rünnakus kirikule said paljud ka viga. Enne sõjaväelaste pealetungi lubasid nad mõnedel kehva tervisliku seisundiga peitupugenul ja ühel ameeriklasest ajakirjanikul kirikust lahkuda.

Katoliku kirik mõistab vägivalla hukka ning rõhutab enese positsiooni Nicaraguas kui rahumeelse lepitaja oma. Nicaragua valitsuse tegevust saadab ka rahvusvaheline hukkamõist, teiste seas kritiseerivad valitsuse vägivalda omaenda rahva vastu Brasiilia, Tšiili, Colombia ja Ecuador, samuti Euroopa Liit.

Ühe hukkunud tudengi matusedFoto: AFP/Scanpix

Meeleavaldused said alguse 18. aprillil, mil valitsus teatas muudatustest riigi sotsiaalkindlustuse süsteemis, mis oleks tõstnud makse ja vähendanud pensione. Ehkki valitsus võttis seaduseelnõu tagasi, ei päästnud see Ortegat kasvava ebapopulaarsuse käest. Kuna paljud meeleavaldajad hukkusid juba protestide esimestel päevadel, nõuavad nad - peamiselt pensionärid ja äsja täiskasvanuikka jõudnud noored - nüüd presidendi tagasiastumist just vägivalla tõttu, mitte enam ebameeldiva, kuid tagasivõetud seaduse pärast. Ortega seda aga teha ei soovi.

Samal teemal

23.04.2018
JÕHKER! 25 inimelu nõudnud rahutused sundisid ära jätma ka jalgpalli suurturniiri
23.04.2018
Nicaragua president tühistas veriseid kokkupõrkeid põhjustanud pensioniseaduse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee