Maailm

Vene meedia on Putini esinemisega suurkohtumisel rahul (23)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. juuli 2018, 19:06
Vladimir Putin Reuters/Scanpix
Kui USA president Donald Trump seisab kodumaal silmitsi üksmeelse halvakspanuga, seda isegi senistelt suurtoetajatelt Fox Newsi telekanalist, siis Kremli-meelne meedia on Putini sooritusega rahul. Siiski ei olda kindlad, kas Trump suudab oma „kasulikkust“ ka realiseerida.

Komsomolskaya Pravda rääkis kehakeele eksperdiga, kes kirjeldas, et muidu „petab“ Trump kohtumistel oma vestluspartnerit sellega, et sirutab sõbralikult käe ning rõhutab kehahoiakuga oma avatust, et siis teisel käest tugevalt kinni krabada ja toda enda suunas tirida, partnerit seega tasakaalust välja lüües. Kuid Venemaa presidendiga kätles Trump normaalselt. „Trump ei suutnud Putinit domineerida,“ järeldab ta.

Samal teemal

Moskovski Komsomolets märgib, et muidu bravuurikas ja jõuline Trump kahvatus Putini kõrval ning mõjus tasase ja pehmena. „Ilmselgelt kavaldas Putin USA presidendi üle,“ kirjutavad nad, kuid lisavad, et Trumpi seljatamine ei tähenda võitu kogu USA poliitilise süsteemi üle.

BBC korrespondent Moskvas kirjutab samuti, et ehkki Trump võib Kremlile pealtnäha väga soodsa presidendina tunduda, võib teda tabanud hukkamõist vähendada tema mõjuvõimu ja poliitilist kapitali. Kuigi Trump väljendas valmidust koostööks - muu hulgas soosides Putini ettepanekut, et Vene häkkerite tegevust USA presidendivalimiste ajal võiksid USA ja Vene luuretöötajad koos uurida - ei tähenda see, et Trump seda vähemalt praeguses poliitilises keskkonnas seda realiseerida suudaks.

23 KOMMENTAARI

m
Mõtetu vaidlus nende Vene trollidega 18. juuli 2018, 09:29
Ega venemaalasi ei olegi mõtet ringi kasvatada - nad ei muutu iial, ei ole muutunud 1000 aasta jooksul ja ei muutu ka järgmise 1000 aasta jooksul. Nad...
(loe edasi)
t
Tavaline troll 18. juuli 2018, 06:58
Lombitagune soros-meedia ei jõua Trumpi ära sõimata.
Loe kõiki (23)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee