Vladimir Putin (Reuters/Scanpix)

Kui USA president Donald Trump seisab kodumaal silmitsi üksmeelse halvakspanuga, seda isegi senistelt suurtoetajatelt Fox Newsi telekanalist, siis Kremli-meelne meedia on Putini sooritusega rahul. Siiski ei olda kindlad, kas Trump suudab oma „kasulikkust“ ka realiseerida.

Komsomolskaya Pravda rääkis kehakeele eksperdiga, kes kirjeldas, et muidu „petab“ Trump kohtumistel oma vestluspartnerit sellega, et sirutab sõbralikult käe ning rõhutab kehahoiakuga oma avatust, et siis teisel käest tugevalt kinni krabada ja toda enda suunas tirida, partnerit seega tasakaalust välja lüües. Kuid Venemaa presidendiga kätles Trump normaalselt. „Trump ei suutnud Putinit domineerida,“ järeldab ta.

Moskovski Komsomolets märgib, et muidu bravuurikas ja jõuline Trump kahvatus Putini kõrval ning mõjus tasase ja pehmena. „Ilmselgelt kavaldas Putin USA presidendi üle,“ kirjutavad nad, kuid lisavad, et Trumpi seljatamine ei tähenda võitu kogu USA poliitilise süsteemi üle.

BBC korrespondent Moskvas kirjutab samuti, et ehkki Trump võib Kremlile pealtnäha väga soodsa presidendina tunduda, võib teda tabanud hukkamõist vähendada tema mõjuvõimu ja poliitilist kapitali. Kuigi Trump väljendas valmidust koostööks - muu hulgas soosides Putini ettepanekut, et Vene häkkerite tegevust USA presidendivalimiste ajal võiksid USA ja Vene luuretöötajad koos uurida - ei tähenda see, et Trump seda vähemalt praeguses poliitilises keskkonnas seda realiseerida suudaks.

Jaga artiklit

23 kommentaari

M
Mõtetu vaidlus nende Vene trollidega  /   09:29, 18. juuli 2018
Ega venemaalasi ei olegi mõtet ringi kasvatada - nad ei muutu iial, ei ole muutunud 1000 aasta jooksul ja ei muutu ka järgmise 1000 aasta jooksul. Nad on lihtsalt inimesed kellel puudub mõtlemisvõime või kui see ka on, siis on nad oma elude eest hirmul ja laulavad ikka seda laulu mida Kremli ööbikud neile ette laulavad. Nii oli see enne lumpeni poolt korraldatud Oktoobrirevolutsiooni, oli kogu nõukogude aja ja nüüd siis ka uute tsaaride ajal. Ikka on kõik teised süüdi, et Venemaa on jätkuvalt Euroopa kõige mahajäänum maa, ikka kõik teised valetavad ainult nende riigijuhid on kõige ausamad(valetajad), jne, jne. Lootisetu inimesi muuta kui neil puudub mõtlemis - ja analüüsivõime
T
Tavaline troll  /   06:58, 18. juuli 2018
Lombitagune soros-meedia ei jõua Trumpi ära sõimata.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis