Sinivetikad Soome lahesFoto: Ohtlikud ilmanähtused Eestis / Facebook
Toimetas Greete Kõrvits 16. juuli 2018 21:47
Ehkki Terviseameti sõnul Tallinna randades suureks vetikapaanikaks põhjust ei ole, hoiatab Soome keskkonnainstituut, et terve Soome laht on sinivetikat täis.

„Sellist olukorda pole sel kümnendil veel olnud,“ kommenteeris instituudi vanemteadur Seppo Knuutila laupäeval Soome rahvusringhäälingule. Lisaks lahele on vetikad vohama hakanud ka Soome siseveekogudes.

Sinivetikad armastavad seisva veega veekogusid, mida Soome laht paraku on. Knuutila sõnul on praegune olukord pärit hoopis 2016. aastast, mil Läänemere fosforitase oli väga kõrge. Fosforirikas vesi, mis on üsna seisev, meeldib vetikatele väga.

Ka Facebooki-leht Ohtlikud ilmanähtused Eestis jagab satelliitfotot, millel on näha kole vaatepilt Soome rannikut ümbritsevatest vetikatest.

Knuutila sõnul hakkab olukord normaliseeruma tõenäoliselt alles millalgi augustis.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

ab 17. juuli 2018 08:10
Äkki on hoopis külvatud?
Kohalike merre si--ymise ja ky-emise 17. juuli 2018 06:39
hpd 17. juuli 2018 08:17
Ja pole olemas poliitikuid, kes selle probleemi lahendamiseks (kasvõi isegi idee väljakäimist) miskit ette võtta julgeks.
Enne, kui miski laastav epideemia saabub - ka keskaja katk oli põhimõtteliselt ühine hügieeniprobleem, aga tänapäeval on inimeste asustustihedus ja liikuvus oluliselt suurem.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS