(TEET MALSROOS)

Ongi käes: kaubanduskeskuste ette, kus sees ootamas pensionifondide  ja internetipakkujad, on end sisse seadnud ka esimesed maailmavaate pakkujad.

Miks peetakse sisseoste tegema tulnud inimeste pealetükkivat küsitlemist heaks müügitaktikaks ja erakonnadki sama üritavad, jääb seejuures arusaamatuks. Enamasti ei pöörata müügimeestele tähelepanugi, pobisetakse midagi vastuseks, mõni väljendub ka käredamalt, ent vaid harva läheb keegi nendega laua taha lepingut sõlmima. Ja miks peakski? Neid teenuseid vajab niikuinii igaüks ja neil ettevõtetel on olemas esindused, kuhu endale sobival ajal pöörduda.

Erakonna kontorisse vaevalt keegi niimoodi sisse astub, ent polegi vaja: poliitikuid ja nende sõnavõtte pole võimalik vältida isegi siis, kui tahaks. Kui ei otsusta just täielikus infosulus elamise kasuks. Et sama jutu taustaks ka tasuta pastakas pihku surutakse, ei muuda (loodetavasti) kellegi seisukohti või valimiseelistust.

Hiljuti kirjeldas üks sügiseste valimiste eel kampaaniatelgis möödujaid püüdnud noorpoliitik oma kogemust niimoodi: niisama seismine ei kõneta valijat, agressiivne lähenemine jällegi pelutab. Miks siis seda ikkagi tehakse?

Jaga artiklit

12 kommentaari

R
R  /   17:59, 16. juuli 2018
Aga alati saab ju kohtuda mittesoovijaid ahistada: isikut tõendava dokumendi tühistada, sotsiaalkindlustuse mitteaktiviseerida, tööloa ära võtta, mis iganes. Ahistamine on ju tänapäeval üha populaarsem.
H
hoolsalt  /   12:39, 16. juuli 2018
juhitud riiginatukesel on eesmärk kadunud, pikaajaliste elukutseliste ja ülilühiajaliste poliitikute pingsa "töö" tulemusena. Ka hulk kogunenud või kasutatavaid ressursse, mida praegugi hooga sisuliselt laiaks lüüakse. Vastuolud on ammused - kui pole kuulamis- ja nägemisvõimekust, kaob ka valimissoov. Näib, et häirivalt paljudel. Kui võim on rahva käes, siis kelle käes, konkreetselt - miilise huvigrupiga tegu, keda üldse esindab. Raha eest saab ... lõppude lõpuks mida? Ähvardusi, lõputut maksurahaga mängimist, harjumuseks saanud poliitjamade "katmist", arutut seaduste tuunimist... Kas ja milline on eesmärk riigi jaoks, sõltub üksikvalijast liiga vähe. Kellele jäid kartulikoored, kes elab kui või sees - puudub eesmärk, puudub üksmeel suures plaanis. Kasvavad sõjalised kulud, ilmselt kahanevad teadusele ja haridusele vajalikud summad... eelarve pole kummist.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis