Galeriid

GALERII | Viljandis algasid keskaja päevad värvika rongkäiguga (4)

LISA KOMMENTAAR

Uunu 16. juuli 2018 10:10
Värvikas rongkäik: oli valgeid, oli musti, oli kollaseid ja lil-lasid
petuvärk puha 15. juuli 2018 15:45
latse tahtseve obesage sõita, vedäsive vanema üten, aga nii pidive pileti ostma; töise kirsimäe pääl oli obesast alles pallalt sõnnik a heina, obest es ole kuskil kohan nätä
poolmulk 14. juuli 2018 13:09
kena keik, jah. Kuid imestan juba omajagu aega nende analoogsete pidustuste puhul, et - mis ajastust küll see nn.keskaja rõivastus pärit on. Sest piltidel nähtav on puhas (hollivuudlik) sigrimigri ja oluliselt hilisemate ajastute stiilid. Rääkimata sellest, et kõik tikuvad ilmtingimata rikaste kaupmeeste prouade-peretütarde moodi end riietama, samas - nagu piltidelt näha, siis soengud ja näohooldus ei ole küll keskaja moodi, ei näidanud uhked prouad end sorakil juustega, rääkimata õudusest nagu kunstripsmed-küüned. Ja seda, et enamus Mulgimaal keskajal elanud inimesi riietasid praegusel suvisel ajal oluliselt lihtsamalt ja sobivamalt, sest mingeid pidustusi ei peetud viljakate põllumaade piirkonnas sel kõige suurema raske põllutöötegemise ajal, mil hinge tõmmati vaid pühapäeviti kirikus käies.
Huvitav 14. juuli 2018 08:05
Kas usupropaganda meie riigis mitte keelatud pole? Inimesed kirikusse ei lähe, siis peab igast kommentaariumist kantsli tegema ?