Nädala TOP

TOP 5 | Solvunud sotside vastulöök (21)

Elis Kusma, toimetaja, 13. juuli 2018, 18:41
 Martin Ahven
Vaevalt oskas erakonna esimeheks saamise ambitsioonidest rääkida julgenud kultuuriminister Indrek Saar oodata seda, mis järgnes: partei- ja valitsuskaaslane Urve Palo seadis kahtluse alla tema sobivuse sotside ridadesse. Küllap polnud hea kuulda ka leebemas kõnepruugis mõtteid, et intelligentsele Ossinovskile ei ole Saarest vastast. Iseennast liidrikoha vääriliseks pidanust sai hoopis peksupoiss. Võimalik, et Saare teravat kriitikat tunda saanud erakonnakaaslased olid sobivat hetke vastulöögiks juba pikalt oodanud.

Viljatu lastetusmaks

Samal teemal

Kas lastetusmaks on õiglane või mitte, paistab avatud piiride ja niigi suure väljarändega riigi puhul juba eos viljatu vaidlusena. Kui pahede maksustamine ajab inimesed perekondade kaupa Lätti, siis miks ei peaks reisilembene noorem põlvkond lastetuse „pahe“ maksustamise vastu hääletama samamoodi – jalgadega.

Kiirabi vajab rahulikumat juhti?

Tartu kiirabi juht muutis ennast vastiku ülemuse võrdkujuks, kui kordas meedias, et tema alluvat võib ähvardada vallandamine. Viimane postitas oma Facebooki kontole pildi maantee-äärsest sünnitusest värskete vanemate nõusolekul. Kiirabitehnikule jääb tema koht siiski alles – hea on, sest väikehaiglate sünnitusosakondade sulgemise järel on tublid kiirabitöötajad veelgi rohkem hinnas.

Hooldekodud veelgi kallimaks

Küllap ei oleks ükski praegu hooldekodukoha järjekorras olevast pensionärist selle vastu, kui riik mitte ainult ei tagaks talle koha, vaid kataks ka osa kuludest, milleks pensionist ei piisa. Ka eaka lähedased rõõmustaksid, kui sotside selline valimislubadus tõeks saaks. Hooldekodude omanike huvides on aga see, et pensioni ja kohatasu vahe sel juhul veelgi suuremaks käriseks.

Kainestavad juhtumid

Tartu arestimajas on vähem kui aasta jooksul sooritatud nii enesetapp kui ka mõrv. Kui kainestusmaja korrapidajal on lisaks kaamerapildi jälgimisele veel teisigi ülesandeid, siis paistab olevat vaid aja küsimus, millal midagi sarnast kordub. Loodetavasti nii ei lähe.

21 KOMMENTAARI

v
Vana pang 3. august 2018, 22:34
Ega näitlejad polegi erilised intellektuaalid, nad on tundeinimesed.
s
sossinovski ja"intelligentne"?! 15. juuli 2018, 09:52
Millises otsast? Raha laristamises? Siis on need toompeal kõik intelligendid! Irv.
Loe kõiki (21)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee