Hiljuti avaldatud uuringust selgus vastus küsimusele, kas toidulisandite võtmine aitab ennetada südamehaigusi. Vastus on – ei aita. Kuidas siis nii? Kas vitamiinide ja mineraalide võtmisest polegi mingit kasu? Asja tuum on selles, et kui sa midagi muud oma südame heaks ei tee, siis ei kaitse sind ka toidulisandid. Need ei ole maagilised vahendid, mis ravivad tõsiseid haigusi või kaitsevad nendesse haigestumise eest. Toidulisandid polegi selleks mõeldud.

Inimestel on kombeks loota kiiretele ja lihtsatele lahendustele: võta vaid tablett ja kõik saab korda. Palju keerulisem on järgida neid soovitusi, mis kindlasti ja tõestatult aitavad südame tervist parandada – jätta suitsetamine maha, süüa rohkem puu- ja juurvilju, liikuda iga päev, hoida vererõhk, vere kolesteroolisisaldus ja kehakaal korras.

Arvatakse, et umbes sada miljonit ameeriklast tarbib toidulisandeid eksitavas  ootuses, et need parandavad südame ja veresoonkonna tervist. Kui ainult nendele lootma jääda, võib see aga pigem kahju teha. Oluline on tervislikult toituda, liikuda ja suitsetamine maha jätta.

Jaga artiklit

2 kommentaari

  /   15:29, 18. juuli 2018
Teame seda kõike, juba ammu teame!
Q
Q  /   14:47, 15. juuli 2018
Issand jumal...aga ma ei olegi kunagi suitsetanud...kas nüüd pean südame tervisele mõeldes suitsetama hakkama , et seda maha jättes mu süda oleks tervem...??

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis