Eesti uudised

MAJAVAIDLUS LÄBI: Tauno Kangro peab hoovi skulptuuridest puhtaks tegema, Rein Kilk pääseb sisse peauksest (10)

Arno Põder, 15. juuli 2018 15:27
KONTRAST: Uus tänav 20 asuva maja esimene korrus on heas korras, samal ajal kui teine korrus seisab räämas. Foto: Robin Roots

Hiljuti jõudis lõpule ärimees Rein Kilgi ja skulptor Tauno Kangro aastaid kestnud kohtuvaidlus Tallinna vanalinnas asuva maja kasutamise pärast: Kangro peab Kilgile loovutama küll poole keldrikorrusest ja avama peaukse, kuid tohib jätkata galerii pidamist ja pääseb tohutusuurest kahjutasust.

Aadressil Uus tänav 20 asuv kahekordne maja näeb üsna kummaline välja. Hoone esimene korrus on kenasti renoveeritud ning seal tegutsevad skulptuuristuudio ja galerii, teise korruse fassaadil aga mureneb krohv, aknaraamid pole enam ammu värvi näinud ja katuse servast võib möödujatele isegi telliskive kaela sadada. Tauno Kangro on riputanud maja seinale sildi, kus annab teada, et ülakorrus on varisemisohtlik temast mitteolenevatel põhjustel.   

Varem kuulus Kalevi veekeskusega piirnev kinnistu Tallinna linnale, kuid linnavalitsus otsustas selle 2010. aastal maha müüa. Maja esimese korruse sai soodsatel tingimustel endale seal juba 1996. aastast üürnikuna tegutsenud skulptor Kangro ja ülakorruse omandas enampakkumisel ettevõtja Rein Kilk. Paar aastat hiljem puhkes aga vastsete omanike vahel pikk võitlus keldri, sisehoovi ja peasissekäigu kasutamise pärast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.07.2018
SKULPTOR TAUNO KANGRO: „Elus on liiga palju valesti söödud ja valesti joodud.“
12.07.2018
Epp Maria Kokamägi: „Kõik meie vähegi ärilise mõtlemisega sõbrad vangutasid pead, kui majanduslanguse ajal oma galerii avasime.“
05.07.2018
PILDID JA VIDEO | Konkurents Tauno Kangro aktimodelliks on tihe
16.03.2018
Palju õnne! Tauno Kangro hakkas karsklaseks, leidis uue armastuse ja sai seitsmendat korda isaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee