Maailm

USSS ja FSO: Kes ja kuidas kaitseb Trumpi ja Putinit (10)

Allan Espenberg, 13. juuli 2018, 18:30
VALVEL: USA salateenistuse agendid jälgimas president Donald Trumpi lennuki maandumist 10. juulil  Melsbroeki sõjaväelennuväljal Brüsseli lähistel. Foto: AP/Scanpix
Tavaliselt kujutatakse neid tumedates ülikondades, päikeseprillide ja kõrvamikrofoniga, kuid tegelikult on riigipeade ihukaitsjatel kasutada kõige moodsamad tehnikasaavutused ja relvad. USA ja Venemaa presidentide ihukaitsjatel on praegu väga kiire tööaeg, sest esmaspäeval Helsingis toimuval tippkohtumisel ei saa lubada, et Donald Trump ja Vladimir Putin satuvad mingitesse sekeldustesse või koguni tapetakse.

USA presidenti ja asepresidenti ning nende pereliikmeid kaitseb Ameerika Ühendriikide Salateenistus (United States Secret Service, USSS), mis loodi juba 1865. aastal ja allub praegu USA sisejulgeolekuministeeriumile. USSSi teine  suurem tegutsemisvaldkond peale USA ja välismaa riigijuhtide kaitsmise on võitlus valerahategijatega ja muude riiklikult tähtsate kriminaalkuritegude lahendamine. Huvitav on see, et seadus USSSi loomise kohta anti allkirjastamiseks president Abraham Lincolnile samal õhtul, kui ta mõrvati.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

16. juuli 2018, 20:20
BLOGI | Putin pakkus, et USA ja Vene luureagentuurid võiksid koostööd teha, Trumpile mõte meeldis
15. juuli 2018, 21:24
Trump nimetas Euroopa liitu USA vastaseks

10 KOMMENTAARI

o
ootus 14. juuli 2018, 17:17
ehk ometigi juhtub Soomes midagi...?
n
nende kahe ... vabanemine tervele ilmale? 14. juuli 2018, 17:15
ÕL kirjutab
# ... esmaspäeval Helsingis toimuval tippkohtumisel ei saa lubada, et Donald Trump ja Vladimir Putin satuvad mingitesse sekeldustesse või koguni tapetakse.
Loe kõiki (10)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee