Elektrikilp. Foto on illustratiivne. (Tiina Kõrtsini)

Tallinna külje all Rannamõisa tee äärde kerkivasse uuselamurajooni 2012. aastal korteri soetanud Andres Koorits märkas ühes abikaasaga juba mõned aastad tagasi üldelektriarvetes anomaaliaid: mõnel kuul tuli selle eest tasuda veidi veidi üle ühe euro, teisel aga üle kümne euro.

Aeg-ajalt juhtus, et elekter kadus sootuks ära ning maja haldamisega tegelev CityHaldus palus katkestuse puhul pöörduda nende ja mitte elektrilevi poole. Mõned nädalad tagasi, 7. juulil toimunud elektrikatkestuse järgselt, pöördus Andres Koorits siiski Elektrilevi poole, misjärel avastas kohaletulnud spetsialist nende maja liitumiskilbist tundmatud kaablid, mis annavad alust arvata, et keegi võis ebaseaduslikult sealtkaudu elektrit tarvitada.

Süüdlast nähakse arendajas, kuid CityHalduse sõnul on kõnealune tasunud vastavalt arvetele elektri eest tuhandeid eurosid. Elanikud selgitustega ei rahuldunud ning on pöördunud politsei poole.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

9 kommentaari

K
Käsmus   /   18:32, 15. juuli 2018
oli ka kunagi selline lugu, et remondimehed vedasid juhtmed naabri elektrikilpi ning võtsid sealt voolu, kuna neil oli voolu vaja - see oligi kogu põhjendus.Naaber tiris juhtmed ära, ehitajad aga panid jälle tagasi.Eesti energiast öeldi, et see on politei asi, politsei aga väitis vastupidi.See oli aeg kui elektrikipe hakati panema tänavale krundi äärde.Käisin tol ajal elektrinäite kontrollimas ning nägin seda oma silmaga.
V
veel sellised kaablid avastad,  /   18:37, 14. juuli 2018
lase 380 sinna

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis