Laadin videot...
8
fotot

Mesinikud ja president Kersti Kaljulaid käisid kaemas, kui palju mett on mesilinnud kärgedesse kogunud. Maikuus täienes Kadrioru lossi mesilastarude kollektsioon kolme taru võrra. Uued mesipuud paigutati seekord lossi ette, pargi rohelisele murule. Varasemalt asub presidendi kantselei roosiaias veel kolm mesilastaru.

„Kuna ma eriti suhkrut ei söö, siis mett söön küll päris sageli. Kuid Kadrioru mett ei ole eriti proovinud. Alguses natukene proovisin, siis kui me seda vurritasime, kuid seda ei olnud nii väga palju. See on selline eksklusiivne kingitus ja kõik läks teistele,“ räägib president.

Kaljulaidi sõnul on meepurk universaalne asi, mis kulub alati ära ja see meeldib kõikidele. „See on ka tegelikult väga tore.“  

(Stanislav Moshkov)

Mesinik Hannes Praks sõnab, et tänavune meesaak tõotab tulla üle keskmise, vähemalt nii räägivad mesinikud üle Eesti. „Mee kogus sõltub väga palju sellest, milline ilm lähinädalatel tuleb. Kui tulevad sajused ilmad, siis mesilased korjamas ei käi. Kuid kui nüüd vaadata ilmaprognoosi, siis on see väga hea ja me ootame ikka korralikku saaki,“ märgib Praks.  

Linnamesi on tihtipeale puhtam kui maamesi. „Me oleme teinud väga palju laborikatseid, mis näitavad, et siit Kadriorust tuleb väga kvaliteetne mesi.“

(Stanislav Moškov)

Praks toob välja, et mesilased käivad õietolmu kogumas enamasti pärna pealt, põdrakanepilt, pargi niitmata osades ristikult ja ka Lasnamäe tühermaa taimedelt.

Jaga artiklit

59 kommentaari

O
Otsingutulemus Piiblist  /   23:25, 14. juuli 2018
Ül 4:11 Su huuled tilguvad kärjemett, mu pruut, sul on keele all mesi ja piim, ja su riiete lõhn on otsekui Liibanoni lõhn!
E
eestimees rakverest  /   13:55, 13. juuli 2018
miks toompea oma tsirkust ei ava neil tuleb kõik nii hästi välja.seal pole vaja isegi midagi õppida

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis