Il-76 tüüpi lennuk. Illustreeriv foto (TASS/Scanpix)

Neljapäeva lõuna ajal sisenes Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa Föderatsiooni relvajõududele kuuluv lennuk IL-76.

Lennuk viibis Eesti õhuruumis vähem kui minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud, kuid lennuplaani ei olnud esitatud. Lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

Välisministeerium kutsus neljapäeval välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi. See oli tänavu neljas Eesti õhupiiri rikkumine Venemaa Föderatsiooni lennuki poolt. Eelmine juhtum leidis aset kõigest kaks päeva varem 10. juulil.

Jaga artiklit

25 kommentaari

!
!!!  /   16:19, 13. juuli 2018
Puutin eksperimenteerib, et kui kaua need tshuhnaad end nöökida lasevad ning peab ise peeikest naeru. Ja ootab, et millal ometigi mõni lennuk alla tõmmataks, mis annaks õigustuse üks kenake hübriidsõjake korraldada. Ida-Virus üks kiire Krimmi-variant. Aga Tallinnas või Lasnamäel üks kenake Doneski-stiilis vabariigike ja kodusõjake. Koos Venemaa vabatahtlike, puhkuselviibijate ning sõjavarustusest koosneva "humanitaarabiga".
R
Rumalad!  /   11:21, 13. juuli 2018
Vastata tuleb tugevamini, selle sõnalise noomituse peale Venemaa naerab. Miks arg Eesti ei tõsta küsimust Nato tasemele?!?
Õhtulehte boikoteerige inimesed, blokeerib ip aadresse ja tsensureerib. Piirab sõnavabadust.
Aga miks laseb läbi viha õhutamise rahvuslaste suunas?
Lugege vaba objektiiv.ee !

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis