Maailm

TRAGÖÖDIA: Soov narkouima tunda võttis tüdrukult elu (14)

Toimetas Aadu Hiietamm, 12. juuli 2018, 18:00
HOIATUSFOTO: Selle foto tegid vanemad 15aastasest Shakira Pellow'st veidi enne tema surma, mis saabus narkootikumi tarvitamise tagajärjel.Foto: SWNS/scanpix
Inglismaal Cornwallis elanud 15aastane Shakira Pellow soovis koos sõpradega kogeda midagi uut. Nad neelasid enda teada alla ecstasy-tableti ja varisesid varsti seejärel kokku. Kõik neli toimetati haiglasse, kus Shakira suri. Tema kolme sõbra elu suutsid arstid päästa, vahendab Briti meedia. 

Shakira suri 7. juuli hommikul südame seiskumise tagajärjel. 2. novembril saanuks ta 16aastaseks. Tema vanemad kavatsesid sünnipäeva tähistamiseks korraldada kõigi sugulaste ja sõpradega suure peo.   

Uurimisel selgus, et Shakira ja tema kolm eakaaslast võtsid enda teada sisse ecstasy-tableti, kuid see oli hoopis narkootikumi Duplo kolmnurkne tablett. 

Kasuisa Lee Butcheri sõnul uskus ta, et Shakira peab vastu ja jääb elama. Pärast armastatud lapse surma otsustas ta koos Shakira lihase ema Rita Hole'iga avaldada teistele noortele hoiatuseks foto, millel näeb nende armast tütart enne surma abitult haiglavoodis lamamas. 

„Need narkootikumid ei ole selleks, et teile mõnu tekitada. Need tapavad inimesi! Me palume kõiki, kes omavad niisuguseid tablette, sellest politseile teatada ja öelda, kust ja kellelt nad need said,“ rõhutasid Rita Hole ja Lee Butcher meedia vahendusel tehtud pöördumises. 

Alati elurõõmus Shakira Pellow oleks 2. novembril saanud 16aastaseks. Foto: Facebook

Briti politsei on juhtumiga seoses võtnud 3. augustini vahi alla  kaks 17aastast noormeest, keda kahtlustatakse narkotablettidega äritsemises. 

Veebikeskkonnas Justgiving.com algatasid sõbrad annetuste kogumise Shakira matusekulude katteks. Neljapäeva lõunaks oli 90 inimest annetanud kokku 1620 naelsterlingit. 

Seda, et narkootikumide tarbimine noorte seas järjest kiiremini levib, tõdes sel nädalal ka Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat, mis kirjutas Espoos toimunud kontrollreidist. Selle käigus tuvastati 13aastastel noortel koguni viit eri liiki narkootikume. Seejuures ei olnud lastevanematel sellest vähimatki aimu. 

14 KOMMENTAARI

e
Eestis 13. juuli 2018, 07:31
kraami ei testita. Saksamaa uuringud on näidanud, et musta turu savu sisse segatakse isegi plii ühendeid, et kaalu tõsta. Klubides on just extasy jaok...
(loe edasi)
m
milles 12. juuli 2018, 22:19
se duplo erineb siis hea artikkel kui esimest korda proovida soovitan pooleks teha sõbraga
Loe kõiki (14)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee