Kiireageerimisrühma Karhu liige. (Facebook)

 Soome pealinnas kohtuvad esmaspäeval 16. juulil USA president Donald Trump ja Venemaa president Vladimir Putin. Donald Trumpi koos abikaasa Melaniaga oodatakse Helsingisse juba pühapäeval. Peale USA ja Venemaa eriteenistuste aitab presidente turvata ka Soome politsei kiirreageerimisrühm Karhu koos täpsuslaskurite, pommispetsialistide ja eriväljaõppe saanud koertega, vahendab Helsingin Sanomat. 

1972. aastal moodustatud Karhu allub Helsingi politseile, kuid tegutseb kogu Soomes. Karhu olulisemad ülesanded on terroristliku tegevuse paljastamine ja võitlus organiseeritud kuritegevusega, kuid üksust rakendatakse ka siis, kui politseijõududest ei piisa inimeste turvalisuse tagamiseks. Karhu on alati platsis tippkohtumiste turvamisel. 

Ajalehe Helsingin Sanomat teatel muutis peatne tippkohtumine ka paljude Soome politseinike puhkusegraafikut ja Trumpi-Putini kohtumisel pannakse abijõududena tööle ka suur hulk vabatahtlikke.

Jaga artiklit

5 kommentaari

S
Siim  /   23:30, 12. juuli 2018
See oli ju teada,meie persepugejate poole isegi ei heideta pilkugi! Vanglasse panna kõik seal saavad elutõed teada.
I
igaks  /   22:48, 12. juuli 2018
juhuks võiks ka Läti kütid appi kutsuda, lisaks valgetes sukkpükstes naised katustel - alles siis saab rahulikult juttu ajada!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis