"YOLO!" mõtles Rainer ja varastas "lauakat". (Aldo Luud)

Kõige enam varastatav kaup poodidest on tavaline viin. Oma panuse selle saavutamiseks annab jõudumööda ka Rainer Müllerson (45).

2016. aastal tegutses Rainer Saaremaal, kus pidevalt poodidest viinapudeleid varastas. Pahatihti jäi ta ka vahele ja nii mõisteti talle neli kuud tingimisi vangistust.

Viinaga oli Raineril üldse soe suhe, sest tänavu jaanuaris mõistis maakohus ta pärast kolm aastat juurdlemist süüdi purjuspäi veoauto juhtimises. Mees üritas veel ringkonnakohtus õigust taga ajada, sest tema väitel ei sõitnud ta üleüldse autoga ringi, vaid seisis niisama parklas ja jõi viina. Ringkonnakohus muidugi sellist juttu ei uskunud. Karistuseks määras kohus pea kaks aastat vangistust, kuid jättis mehe vabadusse ja suunas ta ühiskondlikult kasulikku tööd tegema.

Rainer muidugi mõistust pähe ei võtnud ja nii läks ta jaanipäeva paiku Viljandis Rimisse ja võttis taaskord viinapudeli, mille eest ta maksta ei kavatsenud. Samas ei olnud Rainer sugugi pirtsakas poiss, vaid võttis kõigest tavalise pooleliitrise "lauaka".

Mees jäi muidugi vahele ja kui ta tund aega hiljem juba ka Selverist samasugust viina pihta panna üritas, siis kutsuti juba politsei. Nüüd peabki Rainer kogu enda seni tingimisi määratud karistuse ära kandma ja järgmine kord saab ta viinapudeleid noolima hakata 2020. aasta kevadel.

Jaga artiklit

9 kommentaari

H
haha  /   08:42, 13. juuli 2018
tõhtke veel makse varsti pooled eesti vangid viinavarguse pärast seal kinni
J
Jaak  /   08:41, 13. juuli 2018
Sellistest vabanemiseks on kõige tõhusam tee sundida teda varastatud kraam kohe kohapeal ära jooma. Kulud on igatahes väiksemad kui selliste vanglas pidamisel või muidu nunnutamisel. Küllap mehikese maks saab aru, et aeg on lõpetada ...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis