ÄIKE PÄIKE: kõigeks tuleb sel nädalavahetusel valmis olla! (Vida Press)

Eesootav nädalavahetus vajab planeerimist, mistap on õige hetk heita pilk ilmaprognoosile – kas nädalavahetus lubab päikesepaistelist rannailma või tuleb kummikud ja vihmavari kapist välja otsida? Selgub, et kõike ja korraga!

Reede

Eesti ilmateenistus lubab reedeks vahelduva pilvisusega ilma. Kohati sajab hoovihma, võib olla äikest. Puhub kirde- ja idatuul 2–7 m/s. Õhutemperatuur on 20 kuni 25 kraadi, kohati 27 kraadi. 

Norralaste ilmaportaal lubab Eestisse reedeks vihma ning kerget kirdetuult 2 m/s. Keskmine temperatuur päeval on 22 kraadi. 

48 tunni meteogramm (yr.no)

Vene ilmaportaal Gismeteo hoiatab äikese eest kõikal Eestis. Põhja-Eestis on pikset oodata vahemikus kella 12–21, lõunapool 6–15. Äikese ajal lubatakse ka tuult paiguti kuni 10 m/s. Temperatuur jääb nende andmetel vahemikku 19–24 kraadi.

Laupäev

Eesti ilmateenistus lubab laupäevaks samuti vahelduva pilvisusega ilma. Kohati sajab hoovihma, võib olla äikest. Puhub kirde- ja idatuul 2–7 m/s. Õhutemperatuur on 23 kuni 27 kraadi, rannikul kohati 20 kraadi.

Laupäevased temperatuurid (ilmateenistus.ee)

Norralaste laupäevane prognoos kinnitab eestlaste ennustust: tuleb pilves selgimistega ilm, samuti kerge tuulega 2 m/s. Lubatakse 23 soojakraadi. 

Ilmaportaal windy.com andmetel on äikeseoht ajavahemikus kella 14–19. Kaardi järgi võib näha, et äikest on oodata Lõuna- ja Lääne-Eesti.

Äike Eestis (windy.com)

Gismeteo andmetel küll äikest ei tule, ent kella 15st võib vihma oodata nii Lõuna- kui ka Lääne-Eestis. Põhja- ja Ida-Eesti peaksid sajust pääsema. Temperatuurid ulatuvad kuni 25 soojakraadini.

Pühapäev

Eesti prognoosi järgi on pühapäeval vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Puhub põhjakaare tuul 2–7 m/s. Õhutemperatuur on 22 kuni 28 kraadi.

Norra ilmaportaali prognoos on märksa rõõmsam. Lubatakse 21 kraadi sooja, kuid selget taevast, lauspäikest ja üsnagi tuulevaikset ilma 2 m/s.

Gismeteo lubab samuti pühapäevaks päikesepaistelist ilma. Sooja on 21–25 kraadi. Oodata võib ka tuult 3–8 m/s.

Lühidalt tuleb nädalavahetusel tõeline Eesti suveilm, justnagu Niki loos ...

Jaga artiklit

8 kommentaari

C
c  /   19:26, 12. juuli 2018
kes hull tänapäeval veel päevitab?
Ä
ära tüütab   /   17:36, 12. juuli 2018
see läpakas,Tartus on jube umbne ja pole võimalust kuhugi põgeneda ka.Ootan tuult,olen laev,kes on eksinud teelt.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis