Eesti uudised

Sotsioloog Mare Ainsaar: lastetusmaks kasvataks sündimuse asemel maksumaksjate pahameelt

Toimetas Maarit Stepanov, 12. juuli 2018, 09:44

128 KOMMENTAARI

m
mulle aitab/ 14. juuli 2018, 11:59
Kui lastetusmaks peaks tulema, siis ma lähen tõesti mõne vaenuliku riigi teenistusse, et seda inimvaenulikku riiki õõnestada.
s
Sain teada,et ma ei tohigi lapsi saada! Asi on selles,et mind võib tabada päritavate haiguste oht.See võib lõppeda kurvalt!/ 13. juuli 2018, 20:29
Lootsin ise ka et mu elu läheb teistmoodi edasi,muidugi koos oma mehega.Ka tema on sünnitraumaga
eluaeg arvel ja pole midagi kiita.Oleme mõlemad leppinud sellega,mis meile ja teistele on siinses elus antud.Tegelikult ega vahet polegi! On sul lapsi või ei ole,elu on ju täpselt samamoodi raske.Terve maailm vahutab muredest ja probleemidest,mida ei jõuagi kokku lugeda.Neid jamasid on väga palju.Ja neid makse hakkame nagu nii kõik üheskoos maksma,mida igapäevaselt tarbime ja mida kokku ostame.Ega elu ei ole nii kerge mitte kellelgi.Igal juhul ma soovin kõikidele ainult head ja tugevat tervist jätku!
l
lastetusemaks/ 13. juuli 2018, 15:09
on üksikute diskrimineerimise maks.On palju põhjuseid,miks mõnel lapsi ei ole.On naisi,kes
lapsi ei salli,mõned ei saagi lapsi,mõni on inetu,ei saa mehele,mõni on vaene ega suudaks
lapsi üles kasvatada.Põhjuseid on lõpmata palju.Lastetusmaks on nagu karistus üksikutele,
mille eest määratakse trahvi nagu sõidukijuht,kes rikub liiklusreegleid.See on vene valitsuse
nõukaaegne kord kui üksikud naisi ei pandud vangimajja,vaid trahviti lastetuse pärast.
Ma hakkan keskerakonna lolli valitsust lausa vihkama veneaegsete lollide seaduste pärast.
p
pgl/ 13. juuli 2018, 01:18
pange siis juba lastetud kõik vangi nagu kurjategijad.
p
pgl/ 13. juuli 2018, 01:11
kuidas on võimalik inimesi sundida lapsi saama, kui naine või mees seda ei soovigi?
õ
õigemini:/ 13. juuli 2018, 09:13
mis ühiskonda ehitatakse armastuseta kasvatatud inimestega?
a
AGA TEATE MIS/ 12. juuli 2018, 23:03
Miks ainult lastetusmaks?! Pigem paneme igale asjale maksu peale. Sissehingatava õhu eest võiks maksta, sellepärast et tarbime seda. Oot...mis absurdseid makse võiks veel kehtestada. Puuk-su-maks, sest rikud värsket õhku. Võiks veel absurdsemaks minna ja kehtestada igale mõttetule asjale maks. Muidugi, laske käia, maksustage kõik mida vähegi annaks maksustada, siis oleme ikka hästi tublid. IRWE!
h
heldur72/ 12. juuli 2018, 21:59
laste saamine on iga inimese vaba tahe. neid õnnetuid perekondasid on meil niigi palju, maksudega küll ei tohiks selliseid asju reguleerida #absurd
n
no/ 12. juuli 2018, 21:27
siis tuleb must valgeks rääkida nagu raipebaltika puhul, kui hää ja ilus saab köik olema

n
Noor Naine/ 12. juuli 2018, 20:10
Ma saan praegu aru, et kui inimene ei ole seda õiget leidnud, siis pannakse ta fakti ette, et saa nüüd kellegagi kohustuslikus korras laps või saad karistuse kaela. VAU - sellised ideaalid meil siis Eestis. Ma tahan väga lapsi, samas usun, et igaühe jaoks on loodud see üks ja õige. Ta kas tuleb või ei. Seniks eelistan olla üksi. Vabandust, kui mitte ringi hooramine on kuritegelik käitumine oma riigi vastu.
Palun makstustada hoopis need vastutustundetud „perepead“, kes erinevatele naistele lapsi teevad ning kärgperesid loovad. Kuid see on ju igati kiiduväärt, kasvatab iivet.
n
no/ 12. juuli 2018, 20:06
lastetusmaksu pole vaja.Tahan teada ,mida selle rahaga siis tegema hakatakse.Vägisi lapsi saada ei ole õige.Kui meie väärtushinnangud ei muutu,ei sünni ka lapsi.(Kahjuks seda vist ei juhtu)
u
uu/ 12. juuli 2018, 18:58
kõigepealt tuleb lapsevanemad oma laste eest hoolitsema panna - isad pidagu oma lapsi ülala. Seda riik ei suuda. Riik paneb maksma need, kes asjaosalised ei ole.
Kui on lastetusmaks, siis olgu ka kvaliteet. Kui laps on päött, alkohoolik, narkomaan - siis tyänan väga, mille pärast peab maksma lastetusmaksu see, kes ei ole asjasse segatud.
o
opossum/ 12. juuli 2018, 15:32
Kuidas seda lastetusmaksu hakatakse võtma inimeselt, kes ei käi ametlikult tööl tööl või on töötu!? Kutsutakse vestlusele ja siis antakse asi kohtutäituri kätte-nii või :D
a
Aga,/ 12. juuli 2018, 14:41
kes on see mees või naine, kes ei maksa lapsele elatist, kas lastetu või elatisvõlglane... ja kuidas seda kindlaks teha, see on küsimus.
m
Mari/ 12. juuli 2018, 14:18
Ja mis siis selle lastetusmaksuna kogutud summaga peale hakatakse? Tõstetakse kaitsekulutused 4% peale, et saaks rohkem sõjatehnikat osta ja sõdida?
Kas tõesti on vaja lapsi, kes sünnivad seetõttu, et naine või mees tahab lastetusmaksust pääseda? Vaadake kui palju juba praegu on meil noori kellest keegi ei hooli, kes ei viitsi koolis, kes hulguvad linna peal, varastavad, vandaalitsevad, suitsetavad-joovad, on narkomaanid.
Aga nende laste vanemad on siis paremad kui need käputäis lastetuid, keda tahetakse hakata kottima, kuna nad ei ole paljunenud? Mis riigis me küll elame?! Kui lastetu käib tööl, maksab ausalt makse, ei harrasta riskikäitumist, on igati korralik ühiskonna liige, aga ikkagi viskame teda kõikide lastega inimeste rõõmuks kividega? Mis ta seal lastetuna õilmitseb?
Lapsed on iga inimese isiklik asi. Kui on leitud tore kaaslane, siis tulevad ka lapsed. Aga riigi asi on ka luua turvaline töökeskkond, mis võimaldaks naistel pere- ja tööelu mugavalt ühildada.
Uus tööseadus seda ei taga. Olen väikese lapse kõrvalt tööle minnes töökoha kaotanud. See oli valus kogemus, kui said aru, et emaks saamine muutis su tööturul väärtusetuks...
t
to Marile/ 12. juuli 2018, 18:39
"Leitud kaaslane, tulevad ka lapsed..."? Aga ei tule ju!!! Vaat sellistele nn.lumehelbekestele ongi vaja lastetusmaksu! Küll siis tulevad ka lapsed! Kasvata omaenda lapsekesed või maksa riigile oma vegeteerimine kinni, nii lihtne see ongi. Lastetusmaks kehtestada ja pagulasi polegi vaja Eestimaale vedada!
p
Põllumees põline rikkur/ 12. juuli 2018, 13:57
Mina olen küll nõus maksma ja see ei tekitaks üldse pahameelt.
Lastekasvatajad teevad ikkagi suurt ja tänuväärset tööd, mina aga naudin elu - muidugi ma olen nõus selle eest rohkem maksma.
Esimese mittelapse eest maksaksin 70.-, teise mittelapse eest juba 140 jne jne
p
põllumehele/ 12. juuli 2018, 14:19
Ja mida vastutasuks tahaksid?
m
Mart/ 13. juuli 2018, 08:18
Solidaarset pensioni, näiteks.Lastetusmaks ei oleks karistus, ega sund lapsi saada. See oleks vahend, millega lastetud osaleksid solidaarselt lapsevanematega laste kasvatamisel.
Täna maksavad riigipoolt lastele pakutavaid teenuseid (haridus, ravi, lastetoetused jms.) lastetud ja lapsevanemad ühtemoodi, aga lapsevanemad teevad lisaks veel omapoolseid kulusid laste kasvatamiseks. 500€ kuus lapse kohta Perekonnaseaduse järgi. Teevad neid kulusid ilma muud kasu saamata, kui vaid rõõm lastest ja väike rahulolu enda geenide jätkumisest. Pensioni makstakse nende laste makstavast sotsiaalmaksust ühetaoliselt kõigile. Vaid väga väike pensionilisa makstakse ühele vanematest, kui lapsi on olnud rohkem.
Proportsionaalne oleks, et lapsevanemad, kes teevad riigi poolt tehtavate kuludega võrreldes kolm korda rohkem kulusid lapsele, saaksid ka vastavalt kolm korda suuremat esimese samba pensioni, või kui tahta sel kohal solidaarsust ja võrdsust siis lastetud võtaksid enda kanda tänasest suurema osa laste tarvis tehtavate kulutuste finantseerimisest.
Ideepoolest pensioni sidumine vahetult enda ülaskasvatatud järglaste makstava sotsiaalmaksuga oleks kindlasti suurem motivaator mitte ainult lapsi saada, vaid neid ka korralikeks hästi teenivateks ja makse maksvateks kodanikeks kasvatada. Oleks vähemasti võimalus pensioni eas mitte napilt miinimumpalga väärtuses sissetulekuga vireleda, vaid ehk isegi rikas olla.
n
nonoh/ 12. juuli 2018, 19:00
tubli, siis pole lennus olevatel isadel vaja oma lapsi toetada. Küll naabrimehed toetabad.
k
12. juuli 2018, 13:42
Kutsun kõiki lastetuid kolima Soome. Las nood lapselised vaaritavad isekeskis oma õnnelikus Eestis.
v
Võts/ 12. juuli 2018, 13:55
Sõida ja siis ka jää sinna , kui lapsed ja vaja lasteda, kooli jne.
T
.../ 12. juuli 2018, 14:17
Teil pannakse niikuinii lasteaiad, koolid ja haiglad kinni.

j
Juhan./ 12. juuli 2018, 13:37
Peaks tegema lemmiklooma maksu, kui laps sünnib pannakse kohe maks peale tekitab jäätmeid koerad ja kassid tekitavad ka jäätmeid ja ei mingit maksu.
h
Helen/ 12. juuli 2018, 13:35
Kui ei oleks töötavaid naisi, kust siis tuleks raha kodus olevatele emadele ja lastele.Laste arv ei näita , kas need lapsed hiljem midagi ka ühiskonna heaks teevad. Praegu on palju noori, kes ei tööta, kuna peavad palka madalaks, samas on nende nõudmised
ühiskonnale suured (nt narkomaanide ravi jms).
j
Juhan./ 12. juuli 2018, 13:28
Muidugi teevad kisa lastetud kui neilt tahetakse maksu võtta, kõik mida teenivad kulutab enda peale ja vanaduspäevil nõuab abi omavalitsuselt kes tema kulud katab, lastega inimene peab oma kulud ise kandma kui puudu tuleb peavad lapsed need kulud kandma.
m
Muidugi/ 12. juuli 2018, 15:06
lastega inimestel lõi tuluke põlema, ma saan võõrast taskust raha, ahnusel pole piire.
a
ab/ 12. juuli 2018, 12:42
Ajage jah viimasedki maksumaksjad eestist minema!
e
Elukutseline Setu/ 12. juuli 2018, 12:59
Lastetusmaks oleks igati loogiline ja vajalik. Ühiskond toimib ja elab edasi ainult tänu lastele. Kõik me maksumaksjatena panustame ema-palka ja lastetoetustesse. Kas mitte need kellel ei ole lapsi (ka vähem kulusid) ei peaks rohkem panustama. Hakkavad ka nemad ükskord teiste laste abil kunagi pensioni saama.
o
oled elukutseline/ 12. juuli 2018, 13:21
vene mõju esindaja,kellele turumajandus ja kapitalistlik kord on tundmatu
ja võõras.Kui meie koristaja ei suuda lapsi kasvatada,siis Soome korista-
jad teulevad uhkelt oma palgaga toime.Nii meil eestis töökäsi aina vähe-
maks jääb ja Soome suure töömehe palga peale minnakse.Meil taheta-
kse väikesepalgalist päris orje teha,kes oma 500 eurosest kuupalgast
hakkavad rikastele emadele liskaks lastetusmaksu maksma.
Miks kõik Euroopasse ja Saksamaale tahavad minna,mitte Venemaale.
Euroopas ei ole lastetusmaksu,sest ka tööline teenib inimväärset palka.
Kas me tahame nõuka aega tagasi,kui peeti kinni lastetuse maksu,mida
kogu muus maailmas ei tehtud.
t
tore/ 12. juuli 2018, 12:30
jep oleks tore küll, sest näen oma kahe õe pealt, kes on üle 40a vanad ja lapsi pole ning elavad hedonistlikku elu. Oma lähedaste lapsed on pinnuks silmas jne
e
ei ole tore/ 12. juuli 2018, 14:03
Jumalale tänu, et neil lapsi pole. Mõelda vaid, millise kasvatuse need lapsed võiksid teie õdedelt saada. Juba praegu on liiga palju teismelisi, noori täiskasvanuid, kes on kasvatamatud, allumatud, ei viitsi koolis käia ega ka tööle minna, joovad, panevad narkotsi, istuvad kasutult oma vanemate kukil. Mis maksumaksjad nendest tulevad?
Ja kui nüüd lihtsalt lastetusmaksust pääsemise nimel hakataks veel lapsi vorpima..mis tulevik siis sellest tuleb+??? Ei tahaks küll selle lapse nahas olla, kes saadi ainult sel eesmärgil, et maksust pääseda.
u
Urrr/ 12. juuli 2018, 12:06
A kui ma olen inetu ja keegi mind ei taha siis ma saan maksunäol nagu lisakaristuse inetu olemise eest...
t
to urrr/ 12. juuli 2018, 12:33
u
Urrr/ 12. juuli 2018, 13:31
Sa arvad, et pimedas kepp lahendab olukorra?
j
Jah, muidugi./ 12. juuli 2018, 13:38
Kui mitte kohe, siis korduvkasutatuna kindlasti!
u
Urrr/ 12. juuli 2018, 15:08
Sa ikka tead, et kahe inimese kokkusamaiseks vaja valgust kah.
a
Aga/ 12. juuli 2018, 12:05
Kas seda maksu peaks maksma ka üksik miinimumpalka saav inimene? Millise rahaga kasvataks ta üles selle lapse?
j
ja kuidas/ 12. juuli 2018, 15:10
töötutega oleks, riik ei maksa peale 9 kuud sentigi, kas siis hakkavad lastetusmaksu võlad arvele tulema, praegu ju alimentidega töötust ei arvestata?
t
Törr/ 12. juuli 2018, 12:02
Krdi õhtulehe deb!!lide tsensuur - ei saa kirjutada täiesti ilma solvanguteta vastust sellele artiklile. Kõik sõnad on neil keelatud

e
et/ 12. juuli 2018, 11:53
soetan inimesega, kes mulle üldse ei meeldi, lapse, et ei peaks maksu maksma ja siis hakkan kohut käima, et ta mulle 500 eur kuus maksaks lapse ülalpidamiseks, mõistus tule koju
l
lastusmaks/ 12. juuli 2018, 11:45
on üksiku inimese diskrimineerimine.Need üksikud,kel lapsi ei ole ja väike palk,siis jääksid
lastetuse maksu puhul vweel vaesemaks.Nõuka ajal väikesepalgalised ei suutnudki lapsi
muretseda,et neid toita.Kuradi kurat nõukaaja kord tuleb vägisi tagasi,kus hakatakse nagu
orje teatud inimesi teiste rikaste kasuks makse maksma.Nõuka ajal,kellel meest ei olnud ja
keda mehed ei tahtnud ja raha oli muretsesid üksikemana lapse.Vaene väikesepalgaline
ei suutnud üksikemana lapsi muretseda ega ka endale meest leida.Mõelgu rikkad kõige pealt
selle peale,et meil nii palju väikesepalgalisi naisi ei oleks nagu poemüüjadki.Rikkad lasevad
väikesepalgaliste suure töö ja vaevaga rikastele teenitud raha tuulde,millest kellelegi tulu
ega kasu ei tule.Unustage nõukaaegsed lasteusmaksud ja laske nagu Soomeski turumajandusel
loomulikku rada kulgeda.Soomes saavad kõik hakkama nii lihtöölised kui juhid ja suudavad
kõik võrdselt lapsi kasvatada.Unustage lollidemaa vene valitsus ja selle maksud.
p
Peaministril/ 12. juuli 2018, 15:14
pidi vist neljas või viies laps sündima, hakkad talle lastetusmaksu maksma, et ta lapsed ikka banaani saaks pühade puhul. Ekre juhtidel ju ka lastekari, sellepärast ekrelasele antigi käsk kätte, lastetusmaksu nõuda, kuigi tal endal ka neid pole.
t
12. juuli 2018, 11:33
Täiesti nõus. Pole kellegi asi küsida.
i
ilmatark/ 12. juuli 2018, 11:18
Lastetusmaks peab olema, miks lastetud elavad soodsamalt kui laste kasvatajad? Ja maks nendele, kes meie kulul õpivad ja lähevad väljamaale tööle. Milleks ma neid koolitan, kas Soome jaoks???
i
ilmatargale/ 12. juuli 2018, 12:23
kui 500 euro pealt veel nagu poemüüjad võtta lasteuse maksu,millega hallab
see üksik inimene last kasvatama.Kui naisel on väike palk,siis ei taha ka mehed
endale nii vaest naist võtta.Kas meil tahetakse töörügajad väikesepalgalised
nagu orje tööl kasutama hakata ka lastetusemakuga.Just väikesepalgalised
ei suuda ka lapsi muretseda,miks neid veel rohkem karistada vaesusega.
j
ja kui/ 12. juuli 2018, 15:15
lastetu on töötu aastaid, kuidas ta paremini elab, teie saate vähemalt lastetoetust, nemad mitte midagi.
m
Mart/ 13. juuli 2018, 08:24
Loe seadust. Lastetoetust saavad lapsed. See makstakse vanemate kätte aga on mõeldud lastele tehtavate kulude osaliseks korvamiseks. Vanematel on lastest kasu ainult niipalju, kui et hästikasvatatud lapsed ehk aitavad neid, kui neil abi vaja, Mingitel tingimustel sai üks vanematest kümmekond eurot pensionilisa ja kui nad juba põhimõtteliselt suremas on, siis ehk maksavad lapsed osaliselt nende vanadekoduarved. Kõik. Mingit muud tulu lapasevanematel täna oma lastest seaduse järgi ei ole. Kõik muu jagatakse "solidaarselt" lastetutega.
m
mmm/ 12. juuli 2018, 11:06
Riik peaks olema innovaatiline ja muutma seda kuidas uus kodanike saada. Peab viima lastekodud jägmisele tasemele ja muutma inimest suhtumist lastekasvatusse. Inimesed teevad lapsi ja annavad lapse siis riigi kasvatada. Probleem on enamasti ikka ju selles, et keegi ei taha/viitsi lapsi kasvatada. Kui riik võtaks kasvatuse oma õlule, küll siis hakkataks lapsi vorpima, kui ei peaks tagajärgede eest vastutama. Lisaks võiks veel premeerida sünnitajaid rahaliselt. Las aga vorbivad lapsi.
e
12. juuli 2018, 11:44
Esiteks ei olegi Eestis enam lastekodusid, ülejäänud jutt on sama mõttetu soga.
õ
õigem/ 12. juuli 2018, 10:57
nõuka ajal oli lastetusmaks meestel, mis on minu meelest õige. Ja see aitaks natuke kaasa ka sellele, et isata lapsi ei oleks nii palju. Kui ikka pead maksma, küllap siis nii mõnigi mees tunnistaks oma lapsi. Aga noh, meil ei tohi mehi ahistada, kui maks , siis kõigile.
õ
õige?/ 12. juuli 2018, 11:02
Mehed ei saa sünnitada, naised saavad, aga neile polnud maksu.
o
oli küll/ 12. juuli 2018, 11:32
mehed alustasid maksmist 18a selt, naised 21 aastaselt. Enamus naistel oli selleks ajaks juba laps olemas. Siis ei lükatud laste sünde edasi, sest inimestel oli isiklikke ambitsioone vähem. Õpiti ja tehti karjääri laste kasvatamise kõrvalt. Ei olnud hirmu töö kaotuse ees.
u
Urrr/ 12. juuli 2018, 12:03
Saad 18 ja oled juba silmini võlgades. Teed lapse oled ikka võlgades kuna ei saanud kooli minna - kohustusliku titetegemise pärast....
M
?/ 12. juuli 2018, 12:23
Milles probleem? Laste tegemine ei sega ülikoolis käimist ega muud moodi õppimist!
u
Urrrr/ 12. juuli 2018, 13:33
Lastetusmaks eeldab töökohta - teed lapse on vaja raha, et last ja naist üleval pidada - jälle vaja töökohta. Käid töökõrvalt koolis - kannatab nii üks kui teine... Seega tõmbad üldse eestist jeehat.
a
aga/ 12. juuli 2018, 11:17
Kõiki naisi peaks maksustama lisamääraga vastavalt iga 1000 lastetu mehe kohta. Mida vähem lastetuid mehi, seda madalam maks naistel.
m
Mis moodi/ 12. juuli 2018, 11:23
aitaks kaasa, et isata lapsi ei oleks palju? Isata lapsed sünnivad ikka pereväärtuste eiramisest ja riigipoolsetest toetustest. Milleks lapsele isa, kui riik maksab kõik kinni. Mida heldemad toetused, seda vähem lapsele isa vajatakse.
i
irw/ 12. juuli 2018, 12:55
Mida see riik kinni maksab? Ja milline isaste kiun hakkab kui elatist tahetakse.
k
kas/ 12. juuli 2018, 12:04
Siis peaks riik määrama lastetuile meestele fertiilses eas vanatüdrukuid nö. kaasadeks, keda rasestada?
r
Riik kamandab/ 12. juuli 2018, 15:18
lastetud naised narile, reied laiali ja lastetud mehed lähevad lapsi tegema :). Siis oleks nõus seda maksu maksma, ikka odavam, kui prosti juures käia :).
s
See peab käima igakuiselt/ 12. juuli 2018, 15:24
talgute korras, otseülekandeõiguse saab raske raha eest välismaa telekanalitele maha müüa ja riik jälle plussis.
e
etem/ 12. juuli 2018, 10:56
Siis kolivad lastetud Soome, lus paari aastaga saab Soome rahvapension välja teenitud. Eesti pensionile loodab niikuinii vaid pooletoobine.
i
ihahahaa/ 12. juuli 2018, 12:26
Ja arvad, et Soome ootabki teid sinna? Neil endilgi töötus kasvab, milleks veel võõramaalasi sinna juurde... kõik KELA toetuste peale parasiteerima.
Mõttetud inimesed on need, kes ei viitsi ei õppida ega töötada. Tahaks vaid et riik (olgugi, et võõrriik) maksaks toetusi... Aga keegi peab seda raha riigile maksma, et muidusööjatele neid jagada saaks.
w
www/ 12. juuli 2018, 12:59
Eilane, sa ei tea Soomest halligi ja küllap oled ise töötu, et siin komenteerid.
a
aa/ 12. juuli 2018, 10:45
Enamasti piisab selle teema lämmatamiseks kellegi südantlõhestavast arvamusest, et mõni inimene ei saa lapsi. Sellest on loomulikult kahju, aga tal jääb laste kasvatamiseks-koolitamiseks kuluv raha järele. Sellega tuleks toetada teiste kasvatatavaid lapsi või kogugu raha vanadekodu jaoks ja ärgu lootku riigi peale.
a
aga/ 12. juuli 2018, 10:49
Miks peaks toetama neid lapsi, kes hiljem emigreeruvad?
A
../ 12. juuli 2018, 10:55
Aga lasteaiad, koolid, laste teotused jne see raha tuleb ka lastetu taskust. Seega absoluutselt KÕIK lapsetud toetavadki sind. Seda rohkem raha jääb sinu lastele.
v
vaene penskar/ 12. juuli 2018, 11:07
Mul pole lapsi, nõuka ajal maksin lastetusmaksu, mida ma siis võitnud olen, pension praegu 320 euri. Kui abi vaja, siis keegi ei tule appi, ka need endised lapsed mitte, kellele läks minu lastetusmaks. Pensioni makstakse nende maksudest, kes töötavad, olgu mis rahvusest tahes. Kui võrrelda minu elatustaset nende omaga, kel lapsed, siis paljudel elatustase palju kõrgem ja vara rohkem. Terve elu olen elanud tervislikku elu, sporti teinud, ei suitseta ega kuluta raha alkole.
v
12. juuli 2018, 11:46
Vanadekodu ion sulle tasuta, mine sinna, kui 320 euroga elada ei oska.

l
Lillu/ 12. juuli 2018, 10:42
Eestlasel on kujunenud kummaline mentaliteet ainult saada, ise mitte midagi andmata.
n
Nooo/ 12. juuli 2018, 11:16
Kuidas ainult saada? Töötav inimene ja tööandja annab iga kuu märkimisväärse osa palgast riigile. Samuti annavad kõik ja pidevalt igalt ostult, teenuselt 20% riigile. Ka nn "tasuta" teenuste eest teenuse saamiseks ikka maksad.
t
12. juuli 2018, 11:55
Teatud seltskond lihtsalt alavääristab siin eestlasi igal võimalikul moel, et nad rohkam orjaksid, pole mõtet reageerida.
L
:)/ 12. juuli 2018, 12:56
Lisaks igasugu annetused-korjandused.
e
12. juuli 2018, 11:48
Eestlased ei ole kunagi midagi tasuta saanud. Tasuta sõidavad nüüd supelsaksad maale suvitama ja seda peate hulluks töövõiduks?
k
kahju neist/ 12. juuli 2018, 10:40
Lastetud on vanaduses niigi õnnetud. Ühel päeval saavad nad aru, et täiesti mõtetult elatud elu, seda ei kompenseeri huvitavad reisid ega muud meelelahutused, pole lihtsalt kedagi, keda armastada, ega kedagi, kes vanainimest armastaks.
h
hm/ 12. juuli 2018, 10:56
Paraku näen vanureid, kellest tema lapsed ei hooli, ei külasta või on neist saanud kriminaalid. Kas see on mõtekamalt elatud elu?
E
...../ 12. juuli 2018, 11:11
Erandeid on alati, aga palju sõltub ka perekonnast, millises laps on kasvanud. Kõige tähtsam elus on armastus, kui seda on lastele jätkunud, siis jätkub lastel armastust ka vanematele.
K
/// 12. juuli 2018, 11:37
Kahjuks on meil eranditest juba reegel saanud. Vaata neid "armsalt"üksteisega laste elatusraha pärast kisklevaid kärgperesid. Nii nunnu!
m
Mari/ 12. juuli 2018, 13:33
Oeh, ei ole sel lastega inimesel garantiid, et vanaduses lapsed-lapselapsed teda vaatamas käivad. Vaadake enda ümber, kui palju on üksikuid vanamemmekesi, keda keegi ei külasta, kuigi neil on lapsed-lapselapsed. Küll on nad Soomes tööl, kes Tallinnasse kolinud, kes juba surnud. Olen isegi oma naabrinaisel abiks olnud, kel on küll kolm last, hulk lapselapsi, kuid kes kõik üle maailma laiali. Ja nii ongi ta üksik ja mahajäetud, keda naabrid aitavad, kui tal tervis kehv ja ei jõua poodi-apteeki minna.
k
Kohatu/ 12. juuli 2018, 10:40
Terve perekond on ka edu alus, järgmisena võika tulla nt vallalisemaks ja neid idiootsusi jagub veelgi.
v
12. juuli 2018, 10:38
Vähemalt kaoks ära nn.rongaisad ja emad kes ei panusta omal laste.kasvatusse. Maksaksid ainult need kel ei ole lapsi. Need ei maksaks kellel on meditsiiniline komisjon tuvastanud lapse mittesaamist. küll on ka võimalus ka kasvatada üles mõni lastekodu laps.Miks peab riik kohtlema võrdselt nii lapse vanemaid kui ilma põhjuseta lapsi mitte omavaid. Nemad on terve kulutanud oma elu ainult iseendale.Vanaduses peab riik neile tagama teistega võrdsed võimalused.Nendel peaks olema mingi fond kuhu nad peavad koguma mingi summa midanad vanaduseks koguvad.
p
pets / 12. juuli 2018, 10:32
asi ei olegi ju ainult lastega perede toetamises vaid küsimuses et miks peavad praegused lapsed hakkama pensioni maksma lastetutele. jah on naisi kes ei saagi lapsi ja on naisi kes ei tahagi lapsi. kuid minu arust vahet ei ole. ja mehed samuti.
l
Lastetusmaks on õiglane/ 12. juuli 2018, 10:41
Iseasi kui naine ei saa lapsi. Kui aga ei taha, las maksab. Ei pea teiste lapsed teda vanaduses ülal pidama.
k
kas/ 12. juuli 2018, 10:47
Pets, annad garantii, et su lapsed ei tõmba Eestist jeehat?
p
pets/ 12. juuli 2018, 18:04
garantiid ei anna ja pole vajagi minu lastel on juba lapsed
k
kahelapseline maksumaksja/ 12. juuli 2018, 10:52
Solidaarsussüsteemi eripära ongi ju see, et praegused lastetud panustavad muuhulgas laste arstiabisse, lastetoetustesse, vanemapalkadesse, kooliharidusse, tasuta koolitoitu jne. Kuidas maksustada vanemaid, kes oma lapsed enneaegu kaotanud haiguste või õnnetuste tõttu? Arvestada lapse eluaastale keskmine hind? Kui inimene saab lapse küpsemas eas lapse, kas siis hakata arvestama lastetusmaksu tagastust?
A
../ 12. juuli 2018, 10:58
Aga tema taskust tuli raha sinu laste kasvatamiseks! Lastega peredele on palju tasuta teenuseid, sotsiaalrahad. Kust need lastetoetused sinu arvates tulevad? KÕIKIDE maksumaksjate taskust, ka lapsetu.
p
petsile/ 12. juuli 2018, 11:10
kui pensioni makstaks kõigile ühepalju, siis võiks mõtet olla, aga miks siis pensioni makstakse pensionäri endise palga järgi, mis tegelikult isegi ei vasta nõuka aja palga suurusele?
M
?/ 12. juuli 2018, 12:32
Mis mõttes lastetutele vaja pensioni maksta? Lastetu pole üldiselt terve tööea jooksul töölt puudunud (nagu seda teevad lastega lapsed) ja seega koguaeg riigile makse maksnud... see teeb ca 50 a tööstaaži. Tema maksud on läinud võõraste laste toetuste jms tarvis. Ja nüüd järsku oleks ülekohtune, kui teiste lapsed tema pensioni kinni maksavad?
1
10:32-le/ 12. juuli 2018, 13:42
Kui lastetu peaks lastetusmaksu maksma ja lastega inimesed ei pea, sest nemad kasvatavad ju Eestile tulevasi maksumaksjaid, kuidas garanteeritakse, et need "tulevased maksumaksjad" ka Eesti riigile hakkavad makse maksma? Mis siis kui läheb välimsmaale elama-tööle, muutub pätiks, kes tööl ei käi, on invaliid, kes ei saa tööl käia?
r
roy/ 12. juuli 2018, 10:20
mina kui maksumaksja olen jällegi pahane, et minu yleskasvatatud lapsed peavad aitama neid, kes pole panustanud järgmisse polvkonda
n
no/ 12. juuli 2018, 10:45
Miks sa pahandad? Äkki sinugi lapsed jäävad lastetuiks.
ä
12. juuli 2018, 12:04
Äkki tuleb ainult püksi.
l
lapsetu/ 12. juuli 2018, 11:00
Mina jälle maksin makse, et sinu lapsed tasuta koolis saaks käia. Sina saad lisaks riiklikule pensile laste hoole, armastuse ja toetuse. Elada üksi ja riiklikust pensist pole mingi suur rõõm, mida sa kadetsema peaks.
i
irw roile/ 12. juuli 2018, 14:07
Aga ehk ei pea? Ehk lähevad pätiks ja satuvad vangi või jäävad sandiks ja ise teistele ülal pidada või pagevad väljamaale.
a
aga keela/ 13. juuli 2018, 11:28
siis oma lastel töölkäimine ära ja oled õnnelik :).
m
mis krdilastetus maks maakera ägabinimkonna all viimased hingetömbed veel/ 12. juuli 2018, 10:20
kui üldse kedagi siis paljude järglastega sigijaid
m
mine räägi seda oma emale-isale, eks?/ 12. juuli 2018, 10:42
ja siis jookse statoili poole stardipaketi järele
a
arvan ka,/ 12. juuli 2018, 11:11
et tuleks kehtestada laste maks, et kuidagi leevendada maakera ülerahvastatusest põhjustatud probleeme. :).
y
yyy/ 12. juuli 2018, 10:18
Milleks lastetusmaksu vaja? Need, kellel lapsi ei ole, maksavad ka koos lapsevanematega kaudselt kinni lasteaiad, koolid, meditsiinilise abi lastele. Milleks veel lisamaksu vaja? Need, kellel on lapsed, saavad loota vanaduses laste abile. Need, kellel pole lapsi, peavad ise hakkama saama. Sellest piisab ju.
k
K/ 12. juuli 2018, 10:31
Kui lastetud ise hakkama ei saa, siis on riigi kohus neid ülal pidada, selles ongi vahe, et lastega peavad lapsed aitama. Siit see ebavõrdsus ongi!
v
vastupidi/ 12. juuli 2018, 10:34
Vanaduses peavad lapsed vanemaid hooldama, aga lastetu paigutatakse ikka kuhugi hooldekodusse.
e
eip/ 12. juuli 2018, 10:44
Ei hoolda need lapsed keda krditki, kõik on pagenud välismaale ja oma vanemad jätnud maksumaksja turjale.
k
kas/ 12. juuli 2018, 11:01
Hooldekodu on mingi suur õnn ja rõõm? Enamus vanureid elab elu lõpuni omas kodus ja hooldama peab ainult siis, kui elad samas linnas.

d
diskrimineerimine/ 12. juuli 2018, 10:18
lastetud saavad tasuta vanadekodusse,maksku ette riigile oma tuleviku tasuta ülalpidamine kinni.
t
12. juuli 2018, 10:33
Tuleks siis teha koolid, ringid, lasteaiad täiesti tasuliseks. Miks lastetud peavad nende eest maksma?
e
ette maksma?/ 12. juuli 2018, 11:14
Mina ei tea kedagi oma sugulastest ja tuttavatest, kes oleks hooldekodus olnud, sugulased on aidanud ka lastetuid sugulasi, kellele muidu pärandada oma vara.
p
pensionär/ 12. juuli 2018, 11:53
Mina olen kogenud ebaõiglust. Abikaasa jäi raske haiguse tõttu voodihaigeks. Ta oli peamiselt kodus , kuid aeg-ajalt hooldushaiglas. Meil tuli kinni maksta palju arveid,põhjendusega et tal on pere ja lapsed. Riik maksab vaid nende eest,kel pole peret.
s
sina ju/ 12. juuli 2018, 15:33
sexisid temaga, seega maksa, miks mina peaksin maksma sinu naise kulusid?
p
pets/ 12. juuli 2018, 18:27
ja miks pensionäri lapsed peaksid sulle pensioni maksmiseks teenima kui sul endal lapsi pole
o
oot/ 13. juuli 2018, 06:53
aga ma maksan ju makse kuidas nad mulle maksavad, kui ma oma terve elu igast makse olen maksnud siis peaks ju olema nagu ette makstud.
m
merlin/ 12. juuli 2018, 10:17
Lastetusmaks on hea mõte. Miks peaksid minu lapsed maksma kinni võõraste inimeste pensioni?
a
12. juuli 2018, 10:32
Aga kas nad maksavad? Proovigu need lapsed siis ainult välismaale põgeneda, Eesti riik võtab neilt siia ka sealt maksud maha. Ja see oleks õiglane.
l
lastetu,/ 12. juuli 2018, 11:15
miks mina pean kinni maksma sinu sexilõbu? Siis pead sina kohustuslikus korras ka lastetutele sexi andma.
m
merlin/ 12. juuli 2018, 12:18
Uskumatult rumal kommentaar.
p
pets / 12. juuli 2018, 18:28
mine prostituudiks kui vajad nii palju seksi
u
Urrr/ 12. juuli 2018, 12:05
Aga miks pean mina kinni maksma sinu pensioni?
k
kelle / 12. juuli 2018, 15:35
pensionit sa maksad kinni, ise saad vastavalt oma palgale hiljem vastavat pensioni.
t
to kelle/ 12. juuli 2018, 15:42
n
naine/ 12. juuli 2018, 10:13
Lastetusmaks on nõukaaegne jama ja see on inimestele mõnitamiseks, kutsuti seda kunagi "tilllimaksuks". Parem koondage ministeeriumitest ja sotsiaalametitest ametnikke, saate suurema summakokku.
t
Tom / 12. juuli 2018, 10:09
Kui maks on loogiline ja õiglane siis ei tekita see mingit pahaselt!
e
12. juuli 2018, 10:08
a
Aga/ 12. juuli 2018, 09:52
Põhja Aafrikast ja Sahara tagant , saab ju iga kell juurde tuua! Veel moni aasta ja Aafrika elanikkond kahekordistub. Lennukid sõitma ja voib vähese vaevaga Maltalt, Itaaliast voi Türgist tuua suguvosase viisi!
j
ja/ 12. juuli 2018, 11:06
Kes neid üleval pidama hakkaks? Ei tule nad ju tööle ja makse maksma. Need kes töötavad, nende tööpaigad on enamuses seal kus liigub sula raha. Nende töökohtades (toidukohad jms) käib ikka raha käest kätte.
a
aga kes/ 12. juuli 2018, 11:50
neid seal Aafrikas või teistes moslemimaades üleval peab? Vaata vähemalt reisisaateid ja näed, et mitmetes moslemiriikides on palju uhkemad hooned, kui meil. Kes need küll ehitanud on, kui keegi neist tööd ei tee?
e
ee/ 12. juuli 2018, 13:47
Moslemimaades töötavad suured hordid võõrtöölisi muudest maadest. Mis viga neile maksta, kui heakvaliteediline nafta lirtsub lausa talla all.
j
ja turul/ 12. juuli 2018, 15:39
müüvad siis ka sinusugused valged orjad neile toitu, aga mis raha eest nad siis ostavad, kui ise ei tööta? Palju seal siis üldse töötavaid valgeid orje on? Kõik ei ole nafta sheigid.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee