3
fotot
President Donald Trump ja tema abikaasa Melania Trump (keskel) vestlemas paremal seisva Jüri Ratasega. USA presidendist vasakul võib silmata Eesti peaminstri kaasat Karin Ratast. (Reuters/Scanpix)

NATO tippkohtumisel viibiv Eesti peaminister Jüri Ratas on jäänud fotodele ühes USA presidendi Donald Trumpi ja tema abikaasa Melania Trumpiga. Piltide põhjal näib, et kaks tipp-poliitikut pidasid maha pika vestluse.

President Donald Trump ja tema abikaasa Melania Trump (keskel) vestlemas paremal seisva Jüri Ratasega. USA presidendist vasakul võib silmata Eesti peaminstri kaasat Karin Ratast. (Reuters/Scanpix)

Brüsselis toimuval kohtumisel viibib Ratas koos oma abikaasa Karin Ratasega. Vestlus USA esipaariga leidis aset teel ametlikule õhtusöögile Park Cinquantenaire's. 

(Reuters/Scanpix)

Kui nende piltide pealt vaadates näib, et sõna sai peamiselt Ratas, siis on olemas foto ka sellest, et Trump ei olnud jalutuskäigu ajal päris vait.

(EPA/Scanpix)

Millest omavahel kõneldi?

"Me rääkisime kaitsekoostööst, me rääkisime kahepoolsetest suhetest ja ka sellest, mida Eesti teeb Eestist väljaspool. Ütlesin Donald Trumpile, et Eesti panustab kaks protsenti juba aastast 2015. Ma ütlesin ka seda, et me oleme liitlased Afganistanis, tänasin teda Eesti diasporaa osas Ameerika Ühendriikides 1940. aastatel, kui meie paljud kaasmaalased olid sunnitud sinna minema. Ta küsis, et kuidas Eesti majandusel läheb ja ma ütlesin, et Eesti on tänulik USA toele ja ütlesin, et need suhted on meie jaoks strateegiliselt tähtsad.

Ja loomulikult ma tänasin ka eelmise aasta asepresidendi visiidi eest Eestimaale ja ma kutsusid teda külla Eestisse," ütles peaminister ERRil uudisportaalile.

Jaga artiklit

50 kommentaari

A
ahven  /   12:10, 13. juuli 2018
küllap soovitas trumpil ka leping putjaga sõlmida.
E
Ei ole!  /   11:25, 13. juuli 2018
Trumpi igasugused sotsialistid ei huvita, ta pole kunagi punaste sõber!
Aga Õhtulehte ärge lugege inimesed kuna blokeerib ip aadresse ja tsensureerib ja piirab vaba sõnaõigust. Samal ajal publitseerib viha õhutamist rahvuslaste suunas. Lehe töötajad on enamuselt punased ja näitavad seda selgesti.
Lugege vaba objektiiv.ee !

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis