Viimastel nädalatel on uudiseid kirjutades tulnud ühendust võtta paari välismaa ametnikuga. Esimesel juhul oli see Saksa prokurör, kelle täpse silma all toimub juuni lõpus Saksamaal tapetud eestlase juurdlus. Teisel korral oli see Tapal paiknevate Suurbritannia sõdurite pressiesindaja, sest eelmisel nädalal hukkus Eestis üks Briti reamees.

Mõlemad ametnikud imestasid, miks ajakirjanik küll helistab. Küsiti: „Kas Te ei ole ametlikku avaldust näinud?“ Sellele järgnes lühike tutvustus, kuidas asjad nende kultuuris käivad – vaikselt ja rangelt omaette.

Miks siis ajakirjanik helistab? Sellepärast, et ehk on midagi ütlemata jäetud.

Brittide pressiesindaja ei jaganud lisainfot, kuna seadused ei võimaldanud seda. Saksa prokurör aga seetõttu, et see võiks mõjutada edasist juurdlust. Küll ilmnes vestlusest prokuröriga, et on olemas info, mida tegelikult tohiks jagada, aga sellegipoolest ta ei tee seda. Eestis ollakse harjunud, et küsitakse lisa. Mis aga ei tähenda, et seda alati saab.

Prokuröriga vestlemine siiski õigustas end. Uue infona sain teada, et tapmises kahtlustatavatel on juhtunust täiesti teine arusaam. Seda prokuratuur nüüd kontrollibki.

Jaga artiklit

5 kommentaari

L
lisame siia   /   12:39, 15. juuli 2018
Postimehe lehel on kõik ainult Delfi id foorum või lõustaraamatu kaudu. Aga , miks ? Samas kirjutab see leht äkki, et Tallinnas Soome, Leedu, Läti ga võrreldes pealinnadest kallim keskküte. Aga pigem tuleks vaadata, millest on Tallinna ümbruses olevates KOV ja jõukatel , maailma kallim vesi-kanal(Tallinnaga võrreldes mitu korda, nt.Rae vallas) ja see keskküte on samutui , tutvuge http://elveso.ee/soojus/hinnad/ ning vaadake, Vaida -ometi seal on puidutööstus ka jne.
Seega, kahju , et siit peate lugema- öelge oma Delfile edasi , las panevad Postimehe paika , noh-omad pange paika :)
N
Nojah  /   10:28, 12. juuli 2018
Eks siis on mida varjata ja vassida.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis