Koopast pääsenud poisid paranevad jõudsaltFoto: AFP PHOTO / The government public relations department (PRD) and Government spokesman bureau
Toimetas Greete Kõrvits 11. juuli 2018 16:30
Tai koopast pärast pea kolmenädalast lõksusistumist päästetud poisid said taas oma perekondi näha. Tõsi küll, bakterite ja viiruste levimise kartuses võisid nad oma vanematele vaid lehvitada, kui õnnepisarais emad-isad neid läbi klaasseina vaatama tulid.

CNN kirjutab, et jalkameeskonna poisid on üldiselt igati hea tervise juures. Kolmel poisil avastasid arstid kerge kopsupõletiku, kuid nemadki paranevad jõudsalt. Kõik lapsed on kaalus alla võtnud, igaüks keskmiselt umbes kaks kilo. Viimased üheksa päeva ei olnud poistel midagi süüa ning nad jõid koopas loksunud mudast vett. Õnneks ei paista, et nad sellest mürgistust oleksid saanud, vee joomine päästis neid palju hullemast.

Kui esialgu tulid teated, et päästetud poisid soovisid esimeseks eineks traditsioonilist Tai riisirooga Pad Kra Pao'd, siis tegelikkuses oleks nii tummine toit pika nälgimise järel organismile liiga kurnav. Nad söövad esialgu vaid vedelat putru ja proteiiniga rikastatud piima.

Nädalase ravi järel, usuvad arstid, on kõik kaksteist poissi jälle rõõmsalt vabaduses. 

Lisaks kaadritele poiste paranemisest haiglas on väljas ka video sellest, kuidas sukeldujad neid koopast päästsid: