Indrek Saar.Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia
Marvel Riik 11. juuli 2018 15:40
Sotsiaaldemokraatide esimehe väljavahetamist sooviva Indrek Saare sõnul on sotsid oma aruteludes puudutanud erakonna hetkeseisu, väärtusi, valimiste programmi, aga ka erakonna juhtimisküsimusi. „Mingeid otsuseid üldkogu kokku kutsumise kohta pole tehtud ning arutelu kõikidel teemadel jätkuvad,“ ütles Saar.

Miks te tulite välja ettepanekuga, et Ossinovskil ei ole sobilik jätkata esimehena, just praegusel ajal? Meedias ja poliitringkondades soovitati seda ette võtta, kui üldse, juba varem.

Ilmselt toimub igas demokraatlikus erakonnas arutelud selle üle, kuidas lähenevatele valimistele vastu minna. Erakonna sees oleme arutanud avatult põhjuste üle, miks erakonna toetus on madal, kus oleme eksinud ja kuidas edasi minna. Keskendume sellele, kuidas suudame anda endast parima, et Eesti oleks võimalikult sõbralik, hooliv, avatud ja edukas riik kõigi meie inimeste jaoks. Selle nimel oleme ka töötanud.

Olete andnud märku, et oleksite valmis ise olema sotside juht. Erakonnakaaslased on aga välja toonud, et teie juhtimisel ei astuks erakond sammu edasi, vaid sammu tagasi. Kuidas te ise seda kriitikat võtate, ümber lükkate?

Kõige enam oleme pühendanud aega sisulisele arutelule erakonna hetkeseisu, väärtuste ja programmi üle, kuid laual on ka need teemad, mis puudutavad erakonna juhtimist. Mingeid otsuseid üldkogu kokku kutsumise kohta pole tehtud ning arutelu kõikidel teemadel jätkuvad.

Kas leiate, et saate SDEs jätkata? Juba eelnevalt on erakonnakaaslased teid kirjeldanud kui konfliktset tegelast. Nüüd olete oma ettepanekuga veelgi ärritanud erakonnakaaslaseid. On siit võimalik suhteid lappida ja koos jätkata või on need saanud tõsise löögi? Märkimata ei saa jätta ka Urve Palo sõnu, kes soovitas teil hakata EKRE juhiks.

Seda oli minu jaoks ootamatu lehest lugeda ja mul on raske uskuda, et Urve tegelikult ka nii mõtleb.