Yana Toom. (Hendrik Osula / Ekspress Meedia)

Kaitseväe erioperatsioonide üksuse ülem kolonel Riho Ühtegi rääkis väljaandele Politico, et venelased võivad ju sõjaolukorras kahe päevaga Tallinnasse jõuda, aga nad surevad siin. Eurovolinik Yana Toom on koloneli sõnavõtust hämmingus.

„Alati on need arutelud, et venelased jõuavad Tallinnasse kahe päevaga. Võib-olla. Aga nad ei saa kogu Eestit kahe päevaga,“ seletas Ühtegi väljaandele Politico. „Nad võivad jõuda Tallinnasse ja nende taga lõikame me läbi nende kommunikatsiooniliinid, varustusliinid ja kõik muu. // Nad võivad kahe päevaga Tallinnasse jõuda. Aga nad surevad Tallinnas. Ja nad teavad seda ... Neile antakse tuld igast nurgast, igal sammul,“ kirjeldas Ühtegi.

Yana Toom küsib enda sotsiaalmeedia kontol, miks küll ei hoidu kaitseväelased intervjuust ja vastab ise, öeldes, et peaksid loobuma. Sõjategevuse kõrval peab veel arvestama keerulise mitmekeelse ühiskonna ja mitmevärviliste passidega. Sellega aga ei ole kolonel Ühtegi arvestanud.

Jaga artiklit

229 kommentaari

W
Wtf ?  /   06:42, 13. juuli 2018
kaua veel sellel purukommunistil lastakse eestis olla ? Oleks mõni tavakodanik samal tab !eemal avalikult sõna võtnud , siis oleks ta kohe riigi vaenlaseks kuulutatud. Aga toom saab? sigatseda niipalju, kui tahab ?
J
Juhatage keegi ta palun  /   16:29, 12. juuli 2018
Narvskii sillani.

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis