Kaader videostFoto: The Daily Edition/Facebook
Ohtuleht.ee 11. juuli 2018 09:17
Austraaliast pärit arst Richard ehk Harry Harris (53), kes mängis 12 Tai poisi pääsemises olulist rolli, kaotas vahetult pärast päästemissiooni edukat lõppu oma isa.

Kangelase staatuse saanud arst, kes väljus koopast viimasena, ei saanud kaua rõõmu tunda – mehe isa oli surnud vaid hetked pärast poiste ning nende treeneri koopast välja toomist, vahendab Daily Mail. 

„Kinnitan suure kurbusega, et Harry isa lahkus eile õhtul kohe pärast edukat päästeoperatsiooni Tais,“ sõnas Harrise tööandja Andrew Pearce MedSTARi kliinikust. Pearce märkis, et tema kolleegi leinaaega raskendavad viimastel päevadel kogetud füüsilised ja emotsionaalsed läbielamised. „Ta jõuab varsti koju ning saab väljateenitud puhkuse, et olla koos oma perega,“ kinnitas Pearce.

Harrist peeti lõppenud päästeoperatsioonis üheks võtmeisikuks, kuna mehel on lisaks meditsiinilistele teadmistele ka 30 aasta pikkune sukeldujakogemus. Tema ideed manustada lastele rahustavalt mõjuvat ainet, mis hoidis ära nii väga kardetud paanikahood, peetakse geniaalseks.