Tallinna teletorni 38. sünnipäevFoto: Jörgen Norkroos
Ohtuleht.ee | Video: Jörgen Norkroos 10. juuli 2018 22:05
Tallinna teletorn tähistab oma 38. sünnipäeva traditsioonilise B.A.S.E Boogie showga, mille käigus hüppab teletornist alla 50 ekstreemlangevarjurit üle maailma.

Torne, kust lubatakse alla hüpata, on maailmas vähe. Lisaks Tallinnale saab teletornist tehtavaid hüppeid jälgida vaid Kuala Lumpuris. Teletorn on traditsiooni poolest oma sünnipäeva base-jumpi sündmusega tähistada Euroopas ainulaadne.

"Kolmel päeval järjest toimuvad langevarjuhüpped teletorni 175 meetri kõrguselt 22. korruse vaateplatvormilt," ütles Tallinna teletorni juhataja Jüri Kriisemann.

Rahvusvahelist base-jump festivali saavad külastajad nautida nii torni vaateplatvormilt kui teletorni õuealal avatud Lottemaa Leiutajatekülast.

Tallinna teletorni 38. sünnipäev Foto: Jörgen Norkroos

Base-hüpe tähendab langevarjuga hoonetelt, kraanadelt, sildadelt või kaljudelt alla hüppamist. Peamine erinevus tavalisest langevarjuhüppest on kõrgus, mis base-hüppe puhul on tavapärase nelja kilomeetri asemel 50-200 meetrit. See on lubatud vaid väga kogenud langevarjuritele.

Tallinnasse tuleb tänavu poolsada ekstreemlangevarjurit 15 riigist.

"Tallinn TV Tower B.A.S.E Boogie on ainulaadne ettevõtmine kogu Euroopas. Tallinna üritus on eriti sobilik ka pealtvaatajatele, sest hüppeid on võimalik jälgida palja silmaga nii maa pealt kui ülevalt tornist," ütles B.A.S.E Boogie 2018 peakorraldaja Aivar Luht.

Tallinna teletorni 38. sünnipäev Foto: Jörgen Norkroos