Lugejakiri

Lugejakiri | Ärge riputage oma lastele hinnasilte kaela, armastage neid tasuta! (16)

LISA KOMMENTAAR

lennuk 13. juuli 2018 00:52
Asjalik märkus - me oleme liialt raha ümber tiirlevad. Mulle meeldib http://lapselevanemad.ee suhtumine, mis taotleb vahetut hoolt ja armastust lastele, mitte rahas arveldamist. Jõudu neile hea idee propageerimisel!
armastav vanaema 11. juuli 2018 13:44
Võtan kah sõna. Saa 400 eurot pensioni. Kaks lapselast, Käivad mul vahel külas. Mitte IIAL ei ole ma nende vanematelt raha küsinud, kuigi valmistan toitusid, mida vanaema oskab ja jaksab: praekartulid, piima-klimbisupp, mannapuder, pannkoogid. Neile see kõik väga maitseb. Alati on ka paprika, banaan, või-leib saadaval. Alati annan neile 2 eurot "oma raha" kaasa. Mis siis, et mul on 100 eorio kuus äraelamiseks. Ma ei taha lapselapsi võrdsustada rahaga! Nii kurb, kui nad üldse mulle külla ei tuleks...
Samas mõtlen vahel, et võiks olla mingi fond, kust saaks 10 eurot kuus toetust "nendele vanavanematel, kes tegelevad oma lapselastega". Aga vanematelt nn ülalpidamistasu nõuda- ei.
ap 11. juuli 2018 12:25
ainult üks halamine käib siis minge tööle ärge otsige sponsoreid ainult,et hästi elada!!!
ar 11. juuli 2018 12:22
ollakse raha peal ainult välja!!!
katoliiklane 11. juuli 2018 11:04
Ütleksin, et abielluge, aga ärge lahutage, kui vähegi saate!
Jaa-jah, ma tean, et selline üleskutse kõlab nagu keskaega tagasipöördumine ja isikuvabaduse surm, aga te näete ise kui palju lahendamatuid probleeme tekkib abielulahutuse tagajärjel.
Signe 11. juuli 2018 09:41
Mul tekkis küsimus, et kui mees ei saa (taha) maksta 250 eurot alimente, kuna tal ei ole raha, siis kui palju ta perega koos olles pere eelarvesse siis üldse panustas, et see summa talle ühteäkki nii suur tundub? Või naine maksis varem kõik arved ja mees sai oma raha endale hoida, lastekulud jäid naise kanda?
Ehk oleks parem üldse mitte lahku minna, vaid perena koos elada? Koos on ikka parem hakkama saada, kui üksinda. Lapsi tegite koos, siis oli kõik ilus-hästi, aga mis siis valesti läks? Miks enam ei suudeta ühe katuse all koos elada? Miks on nii palju kokku-lahku suhteid, kus ollaksegi aastake-paar koos, siis jälle uude suhtesse. Ühised lapsed on nagu juhuslik äpardus, kellest ei taheta midagi teada. Õnneks on ka palju peresid, kellele pereväärtused pühad, kasvatatakse ühiselt lapsi ja ollakse koos rahul ja õnnelikud.
tomm 12. juuli 2018 00:05
Kulud eraldi eluasemele teevadki mehe taskud tühjaks.
J.K. 25. juuli 2018 00:25
Aga äkki isa tahab ise ka elada? Perega koos elades oli üks elupind ülal pidada ja ühine toidulaud. Lahus elades eeldab eksnaine, et mees peab peret ikka ülal, aga see ei huvita kedagi kas isa jaksab endale ka elupinna ja toidu muretseda. Muide, olen ise ka lapsi aastaid üksi kasvatanud ja alimente eksmees ei maksa, aga ennäe imet - elame siiani! Ja üsna hästi kusjuures. Käin tööl ja teenin ise raha.
Ärge riputage oma lastele hinnasilte kaela, armastage neid tasuta! 11. juuli 2018 08:48
Hmmmm, seda motot võiksid hakata kasutama kõik tööandjad, et töötajatele vähe palka maksta.
"Ärge riputage oma tööle hinnasilte kaela, armastage töötada tasuta!"
Ja ega nuriseda poleks põhjust, sest kui oma tööd päriselt armastad, miks siis sa tahad selle töö eest Eesti keskmist palka saada? Tööta miinimumi eest või lausa tasuta. Ah, et arveid on vaja maksta? Süüa ja riideid vaja osta? Aga see pole nende mure, küll arved end ise kuidagi ära maksavad. Rahas ei peitu ju õnn, nagu kunagi üks valimisloosung kõlas.
Jah 10. juuli 2018 23:45
Aga paraku ei saa tasuta sooja tuba, täis kõhtu ega riideid selga. Armastad last tasuta küll aga kui üks vanem ei panusta üldse ja teisel pole üksi võimalik? Mis siis tegema peaks? Kerjama?
ery 11. juuli 2018 09:36
Tegelikult normaalne täiskasvanud inimene teenib raha sellega, et käib tööl

Na 10. juuli 2018 21:40
Väga hea artikkel. Ka mina ei kujuta ette, milline ema hakkab oma panuset rahasse arvestama. See on nii nõme, lapse oled vabatahtlikult saanud ja keegi ei pea seda rahas hüvitama. Samuti on mulle arusaamatu, et isa peab kogu lapse elamiskulu hüvitama, lisaks veel endaga veedetud aja kulud. Normaalne, et elatise süsteem muutub, see summa 250 eur, ongi liiga palju. Siin pole ema panusega üldse arvestatud. Kui vanemad lähevad lahku, siis ema tavaliselt vabatahtlikult valib lapse kasvatamise. Isale tavaliselt võimalust ei antagi. Kui oled otsustanud ise last üksi kasvatada, ei saa eeldada, et sind on tööle palgatud. See on täiskasvanud inimese vastutus, mitte töö oma lapsi üleval pidada ja kasvatada. Kui oled halva isa oma lastele valinud, siis pead ikka ise peeglisse vaatama.
Aga 11. juuli 2018 10:32
ema panus on lapse kasvatamine, millest isa on end 250 euro eest lahti ostud.
Minu õde läks paar aastat tagasi oma mehest lahku. Mees leidis, et 30ndates naine ikka juba vanavõitu, aga 20-aastast on kena käevangu võtta. Mees andis lahutuse sisse. Mees mitte kordagi ei öelnud, et tahaks last omale kasvatada võtta. Uus naine ei taha "võõrast" last oma majja. Eks õde neelas alanduse alla, ütles, et saab üksinda hakkama, vanemad ja pere aitavad, ja nii ei küsinud alimente ega midagi. Võib-olla ta vaatab õhtuti peeglisse ja tõdeb, et valis halva isa oma lapsele. Ehk ka küsib endalt, kuidas selliseid "jooksikuid" välja selekteerida, et enam mitte sellise õnge minna? Aga mis see tagantjärele tarkus enam aitab, kui ka abielu pole mingi garantii? Aga üks on kindel, et poeg armastab ema jäägitult ja sellist armastust ei saa ühegi raha eest osta ega millegi vastu vahetada!
11. juuli 2018 17:54
Rumal ema, kes ei kaitse lapse huve isikliku uhkuse pärast.
10. juuli 2018 21:03
Tänapäeva emadel on iga liigutus rahasse arvestatud, mida nemad peavad tegema, aga laste isad ei tee ja kui mees ei maksa, siis karistatakse meest läbi lapse, vahet pole, et laps on esimene, kes seeläbi kannatab. Raha raha raha-kõik on arvestatud rahasse! Masendav lapsepõli ikka lastel, kus ema küsib oma ema olemise eest isa käest raha ja räägib ennast suureks ohvriks ja märtriks. Kuidas see laps või lapsed end tundma peaks seeläbi kui nad emale nii raskeks koormaks on koguaeg, kus suurt raha iga liigutuse eest nõutakse kõikidelt, küll riigilt isalt, kaaskodanikelt jne. Ole ema, mitte mingi raha imur.
sa 10. juuli 2018 21:31
lugesid läbi ja ikka pirised edasi, ju ei saanud aru siis,