Masendav vaatepilt: üleujutused laastavad terveid elurajooneFoto: Kyodo/via REUTERS
Toimetas Greete Kõrvits 10. juuli 2018 19:59
Lääne-Jaapanit kimbutavatest paduvihmadest põhjustatud üleujutused ja mudavaringud on nõudnud vähemalt 155 inimese elu, vahendab BBC. Päästjad loodavad ilma paranemisele.

Tegemist on teadaolevalt viimase kolmekümne aasta ohvriterohkeima paduvihmaperioodiga Jaapanis. Kümned inimesed on endiselt kadunud ning päästjad üritavad vihmavalingute käes rusude alt leida ja päästa kõiki, keda võimalik.

Evakueeritud on umbes kaks miljonit inimest, kes elavad Lääne-Jaapani jõgede kallastel või lähistel. Jõed ujutavad üle ning vihmast märgadelt mäenõlvakutelt võivad ootamatult alla hakata varisema võimsad mudavoolud. Evakueeritud inimesi hoitakse koolimajades, võimlates ja muudes suuremates hoonetes, mis rahvahulki majutada suudavad.

38aastane Kosuke Kiyohara ütles oma perele, et nad peaksid valmistuma halvimaks - ta pole oma õest ja tolle lastest mitu päeva sõnagi kuulnud. Õde elab kõige hullemas üleujutuste piirkonnas. Telefonitsi pole mees oma õde kätte saanud.

Kodupaika naasnud inimesi ootab ees trööstitu vaatepilt Foto: AFP/Scanpix

Päästjate ainus lootus on positiivne ilmateade, mille kohaselt peaksid vihmahood lähipäevil lõplikult raugema ning maad peaks võtma kuivem ilm. Teisipäeval oli juba näha ka päikest. Päästjate strateegia selgemateks ilmadeks on otsida läbi absoluutselt iga viimane kui maja. Päästetöödega tegeleb üle 70 000 inimese.

Üleujutused laastavad terveid elurajoone Foto: Reuters/Scanpix
Päästjad otsivad katastroofipiirkonnas läbi kõik majad Foto: AFP/Scanpix
Mudavaringute tagajärjed Foto: AFP/Scanpix