Juhtkiri

Juhtkiri | Autos sünnitaja rõõm ja kurbus (17)

Ohtuleht.ee, 10. juuli 2018, 18:38
 
Arstiabi kättesaadavuse piiramisega kaasnevad alati riskid. Õigus oli neil, kes Valga haigla sünnitusosakonna sulgemise valguses ennustasid, et mõni selle maakonna laps sünnib edaspidi maantee ääres. Teisalt võinuks perel, kellega läinud pühapäeval just niimoodi juhtus, minna täpselt samuti, kui sünnitusosakond olnuks suletud vaid ajutiselt, näiteks igasuvise kollektiivpuhkuse tõttu. Asjaosalistel vedas aga nii ehk naa, sest tavapäratust sünnitusest hoolimata on ema ja laps hea tervise juures.

Nii võib vaielda, kas kuulsat fotot kiirabitöötajatest ümbritsetud värskest emast lapsega sobib ikka kasutada sünnitusosakondade sulgemise debati kontekstis. Autos sünnib kümmekond last aastas ning mitte alati pole põhjuseks haigla kaugus. Samas on selge, et inimeste mällu sööbinud pilti ja sellega kaasnenud emotsioone ei saa niisama lihtsalt olematuks teha nagu Tartu kiirabi juhi meelehärmiks palju tähelepanu pälvinud Facebooki postitust. Pildi postitanud kiirabitöötaja avalik noomimine ja töökohakaotusega ähvardamine pole mõistlik – kiirabitöötajad on kangelaslikud inimesed, kelle töövõite tulekski esile tõsta. Arusaadav on nende pahameel, kes ootavad kiirabilt eelkõige inimlikkust – ka oma töötajatega suhtlemisel.

Sünnitusosakondade sulgemist taganttõukav rahaline sääst ei maksa lõpuks midagi, kui harjumuspärastest teenustest ja arusaadavatest selgitustest ilmajäetud ei usalda enam oma riiki.

17 KOMMENTAARI

r
rahvavaenulik punavalitsus 12. juuli 2018, 09:25
Ei saa valida kriminaalset ja kremlimeelset keskerakonda, punasotse ega isamaamüüjaid. Nad on tegelenud süstemaatiliselt riigi hävitamisega.
r
rahvavaenulik punavalitsus 12. juuli 2018, 09:22
Punavalitsus on viinud raha Lätile kinkimisega riigi krahhi äärele.
Loe kõiki (17)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee