Film

Eesti ja Armeenia koostöös sünnib komöödiafilm (3)

Toimetas Terttu Jazepov, 10. juuli 2018, 14:42
Saara Kadak Robert Lang
16. juulil toimub uue kodumaise komöödiafilmi „Lõbus perekond” esimene võttepäev Telliskivi Loomelinnakus. Tegemist on uue Eesti ja Armeenia koostöö mängufilmiga, mille peaosades astuvad üles emapuhkuse järel esimest filmirolli tegev Saara Kadak ning Armeenia päritolu Armen Arushanjan.

Uue mängufilmi võtted leiavad aset juulis Eestis ning septembris Armeenias. Lisaks säravale Eesti näitlejannale teevad filmis kaasa ka armastatud kodumaised koomikud Mattias Naan ja Tigran Gevorkjan, kes kehastuvad politseinikeks.

„Film „Lõbus perekond” on juba selle aasta sees linastuv Eesti-Armeenia kultuuride eripära ristamine. Täpsemalt temperamentide plahvatus. Filmi idee tõid Apollosse produtsent Jevgeni Supin ja lavastaja/stsenarist Mihhail Pogosov,” sõnab Apollo Film Productionsi tegevjuht Tanel Tatter.

„Pärast viite minutit ideede jagamist oli pilt selge, ühine keel on leitud ja ideest tekkisid kõhtu liblikad. Sealt liikusid asjad peadpööritava tempoga edasi. Lugesime näitlejatega tekste ja kaasasime protsessi kinolevi spetsialistid, kellel alati palju head nõu varuks. Mihhail sai palju innustust meie armastatud näitlejatest (ta on neist lausa vaimustuses), kellel tuleb filmis endast väga palju mängu panna. Armeenlaste sütitav temperament ja eestlaste „sügavus” saavad nüüd tõsiselt proovile pandud. Eks siis film juba räägib oma rütmis ja enda eest,” selgitab Tatter.

Filmi režissöör ja stsenarist on Mihhail Pogosov. Filmis teeb kaasa suur hulk kodumaiseid staare: Merle Palmiste, Liina Vahtrik, Hilje Murel ja Andrus Vaarik. Lisaks neile näeb nimekaid tegijaid Armeeniast ja Venemaalt, nende seas Vigen Stepanjan, Arman Navasardjan ja Jan Tsapnik.

Pärast esimest võttepäeva 16. juulil keskendub kogu filmi meeskond võtetele, et film 28. detsembril üle Eestimaa ja Armeenia kinodesse paisata.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee