Krimi

EESTI ESIPÄTID: keda veel Eesti Interpoli kaudu taga otsib? (21)

Ohtuleht.ee, 10. juuli 2018 12:34
Foto: Interpol
Lisaks terrorikahtlusega Aburrahman Sazanakovile on Interpol taga ajamas veel mitmeid värvika taustaga tõenäolisi kriminaale. Õhtuleht viskab Eesti kõige tagaotsitumate taustale pilgu.

Vanglapõgenik Aleksandr Suhotski

Samal teemal

Kolm aastat tagasi panid Tallinna vanglast plehku toona 36-aastane narkokuriteos kahtlustatud Aleksandr Suhotski ja varas Eduard Mihhailov. Kui Mihhailov saadi kätte juba paar kuud hiljem, siis Suhotski on siiani teadmata suunas kadunud.

Vanglast põgenemine oli muidugi klassika – aknalt lõhuti trellid eest ja roniti mööda tellingut üle müüri. Lihtne ja efektiivne.

Suhotski vastab kirjeldusele: tugeva kehaehitusega, 180 cm pikk ja hallide silmadega. Isikul on järgmised tätoveeringud: vasaku käe välisküljel suur kilbi kujutis koos kinnitusrihmadega, parema jala sääremarjal maski kujutis ning parema jala sääre siseküljel näoga kanepilehe kujutis. Lisaks on tal paremal küljel kõhul umbes 5 cm pikkune arm.

Kadunud juba kümnendi

Sarivaras ja –röövel Alex Puškin läks kaotsi juba 2008. aastal. Loendamatute kuritegude eest süüdistatud ja ka varasemalt korduvalt vanglas istunud Puškin kasutas põgenemiseks Suhotskist veel lihtsamat plaani – tervise üle kurtnud Puškinit veeti parasjagu Tallinna vanglas asunud vanglate haiglasse, kui Vana-Narva maantee ülesõidukoha juures ta autost välja hüppas ja putku pani. Puškin tegi oma käigu tihedas liikluses, mistõttu ei saanud valvurid kohe reageerida ja tema pihta tulistada.

Vana meremees lasi naabrimehe maha ja põgenes

2011. aastal kõlas Kuremäe küla lähistel taluhoovis püssipauk. Kuus aastat varem Inglismaalt Eestisse saabunud Robert Timmins elas siin jõudsat elu, kuni hakkas kahtlustama, et naabrimees kasutas enda murulappide niitmiseks tema tehnikat. Järgnes tüli, püssilask kõhtu ja surnud naabrimees. Seejärel näitasid erakordset saamatust Eesti õigusorganid, mis lasi vanahärral Eestist enne kohtuistungit jalga lasta. Meest pole siiani leitud.

Raskelt haigele emale külla läinud vang põgenes

Aleksandr Jerner oli röövel, väljapressija ja varas. Selle kõige eest kandis ta 11-aastast vanglakaristust, kuid 2004. aastal lubati mees haige ema juurde Narva külla. Konvoi saatel emakoju sõitnud mees kasutas ära segadusse sattunud valvurit, kes ei saanud korraga rahvarohkes kodus aru, et mis toimub ja pani putket. Mees on kadunud siiamaani.

Politseiniku mõrva organiseerija on kadunud juba pea 20 aastat

Narva nooreminspektori Juri Lihharevi tapmine šokeeris Eesti ajakirjandust juba 90-ndate lõpuaastail. Selle kuritöö arvatavaks tellijaks oli toona 34-aastane Armeenia päritolu ärimees Armen Oganesjan. Automaatrelvast tapetud politseinikul olevat armeenlasega tekkinud perekondlikud lahkhelid ja nii pidas mees vajalikuks lahendada see tapmisega. Sealtpeale pole teda Eestis enam nähtud.

Ärimees lasi allilmategelase maha

Ainsa etnilise eestlasena on nimekirjas Veljo Sedrik, kes jõudis krimiuudistesse 2005. aastal, mil leiti enda autost surnuna allilmasidemetega Kauri Koppel. Sedrik oli vahetult enne seda käinud Koppeliga lõunal. Kuna Koppel tegeles võlgade väljanõudmisega, siis oli kõigi eelduste kohaselt tüli põhjuseks maksmata võlasumma. Kohtu alla Sedrik ei jõudnud, sest lüheldast kasvu mees pani Eestist nelja tuule poole ajama.

Lisaks on tagaotsitavaks veel ka organiseeritud kuritegevusega seotud Maxim Kochetkov.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee