Foto: nasablueberry/Instagram
Ohtuleht.ee 10. juuli 2018 10:58
Louisianast pärit Alyssa Carsonist võib saada esimene inimene maailmas, kes oma jala Marsile tõstab. 17aastane kosmosehuviline teeb tihedat koostööd NASAga, et 2033. aastaks kavandatud missiooniks valmis olla. 

Kosmosehuvi tärkas Alyssal juba lapseeas multifilme vaadates. Kui tüdruk oli kolmeaastane, ütles ta oma isale, et soovib saada astronaudiks ja olla üks nendest, kes Marsile jõuab. Sestsaati on Alyssa teinud ettevalmistusi ja treeninud nii palju kui võimalik, kirjutab Daily Mail. Viimane tähendab näiteks simuleeritud missioone ja veealuseid treeninguid. 

Kuigi NASA ei saa ametlikult oma programmi kaasata inimest, kes on noorem kui 18aastane, on kosmoseagentuur otsustanud tänu Alyssa silmatorkavale edasipüüdlikkusele neiuga koostööd teha. 

Aastaks 2033, mil Marsi-lend peaks teoks saama, on Alyssa saanud 32aastaseks.  

Kõneldes ajakirjaga Teen Vogue, ütles neiu, et ta oli samasugune nagu teisedki lapsed, unistades kord ühest ja siis teisest elukutsest. Näiteks tahtis ta saada õpetajaks ja presidendiks. „Kuid mõtlesin alati nii, et saan astronaudiks, käin ära Marsil ja olen siis õpetaja või president.“