Maailm

TAI KOOPADRAAMA: lapsevanemad peavad treenerit kangelaseks (25)

Aadu Hiietamm, 9. juuli 2018 17:45
HAIGLASSE: Politseikopter toob esmaspäeval järjekordse koopast päästetu Chiang Rai lennuväljale, kust ta toimetatakse kohalikku haiglasse.  Foto: EPA/Scanpix
Põhja-Tais jätkus esmaspäeval töö 23. juunil paduvihmast tekitatud üleujutuse tõttu Tham Luangi koopasse lõksu jäänud 12 jalgpallipoisi ja nende treeneri päästmiseks. Kui pühapäeval toodi koopast välja neli poissi, siis esmaspäeva õhtuks lisandus veel neli päästetut. Sotsiaalmeedias on 25aastast treenerit Ekapol Chanthawongi karmilt kritiseeritud ja nõutud koguni tema karistamist. Poiste vanemad seevastu tänasid teda, et ta laste eest hoolitsenud on.     

Miks viis treener Ekapol Chanthawong 12 noort jalgpallipoissi keelusiltidest hoolimata nii sügavale koopasse, küsivad sotsiaalmeedias paljud. Nii mõnigi neist nõuab treeneri karmi karistamist. 

Jalgpallipoiste vanemad on siiski teisel arvamusel. Nad rõhutasid juba laupäeval treenerile saadetud kirjas, et ei pea teda süüdlaseks ning avaldasid talle tänu. Viimane on ju kogu koopas veedetud aja laste eest hoolitsenud ning eelkõige tänu temale on lapsed ka elus.

„Kui treenerit poleks poistega olnud, siis mis oleks minu lapsest saanud? Kui ta jälle välja tuleb, siis peame ka tema hingehaavu ravima. Minu kallis Ek, ma ei süüdista sind kunagi juhtunu eest,“ ütles üks ema kohaliku telekanali vahendusel.     

Samal teemal

Paljud teisedki kohalikud elanikud peavad Chanthawongi kangelaseks, tänu kellele on lapsed suutnud koopapimeduses vastu pidada.

Chanthawong saatis lastevanematele juba reedel sukelduja vahendusel kirja, milles palus neilt vabandust. Treener lisas, et lapsed tunnevad end hästi ning ta lubas nende eest hoolitseda. Chanthawong pöördus kirjas ka oma vanaema ja tädi poole ning palus neil mitte muretseda. 

Päästjate sõnul on Chanthawongi tervislik seisund kogu rühmast kõige kehvem. Teatavasti jõudsid päästjad jalgpallipoisteni ja nende treenerini alles kümnendal päeval. Loomulikult ei olnud keegi neist arvestanud, et koopasse lõksu jäädakse. Seetõttu olid neil kaasas napid toiduvarud ning treener jagas oma jao poiste vahel ära ning otsustas ise nälgida. 

Kaotas kümneaastaselt vanemad

Meedia juhib tähelepanu, et Chanthawong kaotas juba kümneaastaselt oma vanemad ja väikevenna. Sugulased saatsid orvu kloostrisse. Hiljem pidi ta sealt lahkuma, et hoolitseda haige vanaema eest.

TREENER: Pildil on jalgpallipoiste treener Ekapol Chanthawong koos oma vanaemaga. Poiste vanemad ei süüdista teda ning on hoopis tänulikud, et lapsed elus on.  Foto: AP/Scanpix

Ajaleht Washington Post kirjutab, et tegelikult ei ole Chanthawong jalgpallimeeskonna Moo Pa (Metssead) treener, vaid treeneri assistent. Kuna treener, 37aastane Nopparat Khanthavong, ei saanud 23. juunil koos poistega väljasõidule minna, siis pidi seda tegema assistent. „Hoia end jalgrattasõidul alati rühma lõppu, et kõik poisid oleks silma all,“ nende sõnadega saatis treener assistendi koos poistega tol saatuslikul laupäeval teele.

Samal teemal

09.07.2018
Tai päästeoperatsioon: treenerile ja poistele anti kodakondsus
12.06.2018
PÄÄSTJAD: Tai poiste koopast väljatoomine oli algselt räägitust oluliselt riskantsem
10.06.2018
TAI IME: kõik koopasse lõksu jäänud pääsesid eluga
10.06.2018
BLOGI | Tai poiste päästeoperatsiooni kolmas päev: koopast on välja toodud kõik 12 poissi ja nende treener!