Maailm

TAI KOOPADRAAMA: lapsevanemad peavad treenerit kangelaseks

Aadu Hiietamm, 9. juuli 2018 17:45

25 KOMMENTAARI

k
kõlupea/ 11. juuli 2018 17:57
eksitas lapsed koopasse , "tänutäheks" saagu talle korralik keretäis .
K
???/ 10. juuli 2018 09:35
Kangelane? Tegelikult pigem küll vastutustundetu kurjategija. Aga keskmisele, erilise arutlusvõimta inimesele on kõik ohtlikud ja kuulsad tüübid millegipärast ikka kangelased.
Kangelased olid kuritgelikud riigijuhid. Venelasstele Stalin, sakslastele Hitler.
Praegu on Venemaal ülistatuim väejuht marssal Žukov kuigi tema oli oma sõdurite vastu kõige hoolimatum ning saatis neid süümepiinadeta miljonite viisi surma. Näiteks üle miiniväljade pimesi tormi jooksma. Mõistus, strateegiliste ning taktikaliste teadmise vähesust kompenseeris lihtsate soldatite elu. Oli ta ju marssalitest üks väheseid kellel polnud mitte mingit sõjakooli haidust. Tema puhul vaid allohvitserid kiirkursus esimese maailmasõja päevil.
Pärast teist maailmasõda oli oma koduosariigi inimestele suureks kangelaseks major (hilisem kindral) lendur Tibbets, kes heitis ajaloo esimese aatomipommi, teatavasti Hirošimale.
Kangelased ja iidolid on omaagesed USA kurjategijad ning pangaröövlid, romantiline paar Bonnie Parker ning tema kavaler Clyde. Ajaloo-iidoliteks on verised Tšingis-khaan, Timur ning Ivan Groznõi. Ja Peeter Esimene, kes valas hoolimatult omaenda rahva verd. Kelle suurte plaanide tõttu möllas 21 aastane suursõda, milles hukkus kas otsese sõjategevuse, haavade, rüüstamiste, nälja ning taudide tõttu kokku üle miljoni inimese.
Seega - elagu kõik "kangelased"!
o
Orvis/ 10. juuli 2018 22:53
Mis komm? Sa ei tundu asju aduvat? Kuidas need näited seostuvad teemaga üldse?
Tundub, et sa ise oledki see keskmine...tegelikult ikka tugevasti alla keskmise.
m
Mõistus, tule koju!/ 11. juuli 2018 04:27
Kuidas saab see isik, kes tema hoolde usaldatud lapsed kergemeelselt surmalõksu viis olla üldse mingi kangelane?
Aga ometi näib leiduvat siin neid, kes teda kangelaseks peavad.
Aga nagu ajalugu näitab, kangelasteks ning iidoliteks on peetud ka eespool viidatud isikuid.
t
tais / 9. juuli 2018 22:38
läheb vara pimedaks niiet oleks planeerinud öö seal olla 4 km käikudesse ronida mingi hullus
m
ment/ 9. juuli 2018 21:06
Aidaku teid jumal päästjate abiga
a
Aa/ 9. juuli 2018 20:18
kui viga on tehtud siis saab seda vaid parandada ja seda see treener tegigi. ei pea ta ise ju ennast kangelaseks vaid seda teevad poiste vanemad. ei ole meie asi neid hukka mõista.
t
to Aa/ 11. juuli 2018 04:32
Ise ehk ei peagi. Küll aga poolemeelne fänn-klubi.
Aga on ka vigu, mida enam parandada ei saa. Tolle hukkunud päästja pere ei saa teda enam kunagi tagasi.
t
Taat/ 9. juuli 2018 19:48
Selles,et ta on kangelane,julgen kahelda,aga igati tubli mees,et ei lase poistel masendusse langeda! Loodan,et kõik pääsevad eluga!
i
!!!/ 10. juuli 2018 09:16
ise ta nad sinna vedas. Ohu, riski ja hoiatussiltide kiuste.
i
9. juuli 2018 19:32
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
!/ 9. juuli 2018 19:39
ma tulen taevast ülevalt
ja põrkan vasta põrandat...
j
Jaana/ 9. juuli 2018 19:16
Mõtlemata tegu tehtud, kuid usun, et laste ellujäämine oli suurel osal treeneri oskusel meeleolu üleval hoida, et mitte langeda masendusse. Ja poisid ei olnud ka äpud, neid hoidis kokkukuuluvustunne. Imestan ainult, et nad ujuda ei osanud.
j
Ja/ 9. juuli 2018 20:42
Kui hea on meie kooliharidus. Ilma ujumisoskuseta põhikooli ei lõpeta.

n
No ei tea/ 9. juuli 2018 19:15
Tõelised kangelase on briti sukeldujad, kes kõigele vaatamata alla ei andnud ja poisid leidsid ning praegu poisse päästev rahvusvaheline meeskond. Kui palju vanemaid neid tänama peavad, ei suuda ette kujutada. Mõõtmatult.
e
Ei ole kangelane/ 9. juuli 2018 19:00
Teha mõtlematuid tegusid ja lollusi, et neid siis kangelaslikult ületada. Ja veel ohvrite hinnaga! No kust otsast see on kangelastegu.
s
seetreener..../ 9. juuli 2018 19:42
vöiks veel kuu aega seal "puhata"
k
kallis, treerer pole teie kaaslane viina.rallitaja/ 9. juuli 2018 21:46
ta on Taimaa mees .
Nii et,paluks musike hoida saldejumsi tarbeks
P
!!!/ 9. juuli 2018 18:59
Pigem kas kurjategija või vastutusvõimetu tuulepea ja seikleja. Tema nad ju sinna koopasse surmaohtu viiski. Keelavate hoiatussiltide kiuste. Ööseks koopass seiklema. Kõigi hoiatuste ning terve mõistuse kiuste Vihma ning üleujutuste perioodil. Tavaliselt lõpeb oma 99% koobaste üleujutusi sees olijate hukkumisega. Sellistes tingimustes ellu jäämine ja pääsemine on pigem erand, väike või suur ime. Mitte aga tolle ohtusid iranud, poisikeselikult seikleja treeneri teene.
Tahaks loota, et rohkem mitte ükski lapsevanem oma last taolise tuulepea hoolde ei usaldaks.
z
z/ 9. juuli 2018 18:51
See treener on hoolimatu kurjategija sest seadis oma kasvandikud ohtu sinna koobastesse ronimisega.Muidugi poisid tahavad igasugutesse imelikesse kohtadesse minna põnevusest ja uudishimust .Aga täiskasvanud inimene peaks tunnetama ohtu ja mitte järgi andma poiste soovidele mingitesse ohtlikesse koobastesse minekuks.Seega pole ta mingi kangelane vaid karistust väärt sest nii palju Tai rahva raha läks tema pärast nässu. Kõik see jama oleks olemata olnud kui treeneril oleks olnud mõistud peas .
e
ehk vastupidi/ 9. juuli 2018 18:11
Kurkse surmaretkele sõdurid viinud alamastme komandör oli ka kangelane?
r
RS2/ 9. juuli 2018 18:57
Kui ta oleks koos ülejäänutega vette jäänud siis ehk jah. Aga kui ta pani sarnaselt näiteks Costa Concordia või Sewoli kaptenitega, koos esimete r0ttidega putku siis kangelase nime ei vääri kuidagi moodi.
k
9. juuli 2018 19:02
Kangelase maski on vaja selleks, et ei hakataks põhjalikumalt uurima. Et kes olid need kõrgete pagunitega kõrged tegelased, kes selle kõige taga olid ja oma töö tegemata jätsid.
r
RS2/ 9. juuli 2018 20:34
Kõrgete pagunitega tegelased pakkusid ju neile laeva, saarelt tulekuks. Paraku see punt oli selliseid tegelasi täis kel meri põlvini. Seekord oli veetase aga tavapärasest kõrgem ja meri osutus setõttu üle kõrvu olevat. Ja reaalsed kangelased kes oma eluga riskides osa j0budike päästis, jäi ülejäänud mittepääsenud j0budike vanemate silmis veel süüdi ja vaata, et lausa kurjategijateks.
K
..../ 9. juuli 2018 23:11
Kurksega võrrelda on siiski sobimatu - seal oli tegu täismeestega, kel meri põlvini ja kes miskipärast ei suutnud hinnata reaalsust, võtsid ise selle otsuse vastu täie teadmisega. Tai koobastes on kari alaealisi koolipoisse, ainsa täiskasvanuna vaid nende 25 aastane treener. Kes ise alles seal koopas täiskasvanuks sai (loodetavasti...). Loodetavasti saavad kõik sealt eluga välja, kuid see ei too tagasi juba nende tõttu hukkunud päästjat. Kusjuures sealkandis teatakse vägagi hästi, mida toovad sajuperioodid ja üleujutused.
a
9. juuli 2018 17:50
Aga ta ongi tegelikult kangelane.