Eesti uudised

ETTEVAATUST! Poodides müüdi ohtliku bakteriga saastunud aedviljasegu (11)

Toimetas Silja Ratt, 9. juuli 2018, 12:34
Tagasi kutsutud toodeFoto: Pressifoto
Maahärra kutsub ettevaatusabinõuna tarbijatelt ja kauplustest tagasi külmutatud Mehhiko segu, mis sisaldab maisi ja võib olla saastunud bakteriga.

Rahvusvaheline toiduainetööstuse ettevõte Greenyard kutsub tagasi oma Ungari tehases 13.08.2016-20.06.2018 toodetud külmutatud köögiviljatooted võimaliku listeeriabakteriga (Listeria monocytogenese tüvi) saastumise tõttu.

Samal teemal

„Maahärra külmutatud toote tagasikutsumine on ettevaatusabinõu, kuna toiduohutus- ja kvaliteet on meie ettevõtte poliitikas tähtsuselt esimesel kohal. Palume allpool toodud märgistusega ’Maahärra mehhiko segu’ mitte tarbida, sest patogeen Listeria monocyognenes põhjustab tõsiseid tervisekahjustusi. Kutsume toote kaubandusest ja tarbijatelt tagasi. Vabandame klientide ja lõpptarbijate ees tekkinud olukorra pärast," kommenteeris Premia Tallinna Külmhoone AS kvaliteedijuht Kaja Räim.

Toote põhjalikul kuumutamisel listeeriabakter hävineb, kuid sellegipoolest võib antud toit tervisele ohtu põhjustada. Kuumutamata toodet ei tohi kompostida ega ära visata. Tagasikutsumisest on teavitatud Veterinaar- ja Toiduametit.

Tagasikutsutav toode on Maahärra Mehhiko segu 400g (parim enne 17.05.2020).

Teisi Maahärra tooteid saastumise oht ei puuduta. Toote tagastamiseks palume ühendust võtta Premia Tallinna Külmhoone AS-iga (premia@premia.ee).

Mida listeeriabakter teeb?

Listeeriabakterite 13 serotüüpi võivad listerioosi põhjustada. Listerioos on grampositiivse listeeriabakteri (Listeria monocytogenes) põhjustatav nakkushaigus, mis levib peaasjalikult loomsete toiduainete kaudu.

Sümptomiteks on palavik, pearinglus, iiveldus ja kõhulahtisus.

Listeeriabakter on maapinnas, loomasöötades ja loomade soolestikus levinud bakter. Erinevalt teistest bakteritest suudab see bakter paljuneda ka külmkapi temperatuuril.

Saastunud toidu tarvitamisel paljunevad bakterid soole limaskesta rakkudes ning levivad organismis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee