Eesti uudised

Ülle Madise: elatisraha suurus peab lähtuma lapse vajadusest, mitte vanema sissetulekust

Delfi, 9. juuli 2018, 10:23

94 KOMMENTAARI

t
tuletan/ 10. juuli 2018, 12:12
sama asja üllele meelde ka pensionäride puhul, kas nemad pole inimesed, et keegi kusagil määrab ära kui väikse sandikopika eest peab pensionär virelema
v
Vasja/ 10. juuli 2018, 12:00
Enne elatise väljamõistmist tuleks teha kohustuslikud DNA-proovid
t
11. juuli 2018, 10:29
Tee neid proove palju tahad, aga arvesta, et maksta tuleb analüüside eest ise.
m
Mart/ 10. juuli 2018, 10:20
Ei ole elatise maksmine ainus võimalus. Näiteks MTÜ-l Lapsele Vanemad on idee, et elatis võiks olla hoopis varuvariandiks juhuks kui vanem ei saa või ei sobi last vahetult kasvatama ning esmaseks võimaluseks peaks olema lapse vaheu kasvatamise ja hooldamise jätkamine: www.lapselevanemad.ee/lahendus
a
10. juuli 2018, 09:04
A klassi inimene ja ametnik peab nüüd õpetama kuidas lapsi ülal pidada?! Igale lapsele tuleb anda tuhat! Kus võtate, ei tea, aga tuhat peab olema. PS. Kas ta on oma kontori pe fiilidest juba tühjendanud?
k
Kas/ 10. juuli 2018, 07:00
pole mitte nii,et teine pool ka oma panuse annab.Tavaliselt naisel uus mees kes millestki aru ei saa-muidugi teise mehe lapsed.Ja laste isa maksab kogu lõbu kinni kuni eksi kosmeetikani.
n
No ikka ei ole nii./ 10. juuli 2018, 07:46
90 % üksikvanematest on naised. Ka minu tutvusringis on kaks meest, kes otsustasid nn. ``teise ringi`` kasuks. Emad ei piiranud neil lastega suhtlemist kunagi, ent ei ütleks, et nad tee oma laste juurde just sageli üles leidsid. Pigem hoidsid sidet vanaemad, kes oma poegade käitumist justkui häbenesid ja ikka igal sünnipäeval ja koolilõpetamisel oma lapselapsi meeles pidasid. Nüüd on lapsed suureks ja tõesti väga tublideks inimesteks saanud, ja üllatus-üllatus, olen märganud, et isadele meeldib väga oma lastega suhelda ja neid teistele esitleda. Lastele mitte nii väga, sest väike inimene on väga nutikas ja mõistab sageli olukorda seletamatagi.
Ja lisaks. Miks ei või otsida naine uut suhet, kui mehel on niikuinii uus perekond? Aga see ei tähenda, et tõeline isa vastutusest täiesti vaba on.
A
???/ 10. juuli 2018, 09:52
Aga miks ei või lootusetusse võlaorjusse mõistetud mees otsida uut suhet, luua uus perekond ja soetada uusi lapsi, kui tal esimesega kurja ning kättemaksuhimulise ema poolt suhelda ei lubata? Tunda end reaalse isana?
Juhtuvad aga temal teisest abielust lapsed sündima, siis on kisa lahti. Et mis õigusega ta veel ´lapsi juurde soetab, kui ei suuda esimesigi "nõuetekohaselt" ära toita.
n
11. juuli 2018, 10:36
Normaalne mees ei roni lootusetusse võlaorjusse! See fakt ise ütleb juba inimese kohta väga palju, et tal puudub vastutustunne ja mitte ainult pere ees vaid ka laiemalt. Naine ei saagi laasta sellisel veel ka perekonda materiaalselt hävitada, kuigi on ka neid naisi kes on lasknud ennast mehe võlgade eest maksma panna. Selliste isageda ei tahagi lapsed suhelda, sest nad on ebastabiilsed ja nende peale ei saa kunagi kindel olla, lapsele lubatakse midagi, aga oma lubadustest kinni ei peeta, kes tahabki sellistega suhelda?
s
se ongi/ 9. juuli 2018, 23:29
nagu ühiskonna põhiteema või
11. juuli 2018, 10:45
Sihilikult aetakse ühiskonda lõhki selliseid vasuolusid tekitades ja elatise maksjad võlaorjusse tõugates.
m
Mari/ 9. juuli 2018, 22:56
Appi milliseks on muutunud ühiskond😐Need on ju teie oma lapsed😣😣😣Mõelge nüüd 250 e.Lasteaia maks on 100 e kuu.Lapse toit kuus,oleneb kui vana on laps.Väikelaste toit on mega kallis poes.Lapsed on tohti haiged ja vajavad ravi ja raviks on vaja rohtu.Lapsed kasvavad kiiresti.Tihti on vaja riideid.Koolis on koguaeg midagi vaja.Laps tahab ju ka taskuraha.Mida te virisete et maksate naiste elu kinni.Keegi ei keela võtke laps endajuurde.Jagage 2 nädalat emaga 2 isaga.Aga ei taheta.Mida te mängite ohvreid siin et teile tehakse liiga ja võetakse iga kuu 250e.Mõelge palun need ju teie oma lapsed.Ei ole sõbra lapsed.
j
9. juuli 2018, 22:47
Jagatud elukoht?????Tihti peale jããvad 1 vanema juurde lapsed ja teisel on tãiesti savi kuidas nad elavad või mis moodi.See kes maksab alimente ei osta lapsele ju igapäevaselt riideid,kooliasju,ravimeid jne inimene ei osale lapse kasvatamises ja viriseb veel et lapsele raha peab maksma.lasteaia maks on 80-100e iga kuu.Ei mõelda kuludele mõeldakse kuidas rahaliselt neile emad kahju teevad.Vaesekesed tõesti.

j
JuSS/ 9. juuli 2018, 22:11
Keegi naine siin ennist just arvestas ning väitis, et tema laps vajavat iga nädal ainuüksi söögirahaks 84 eurot. Kõik muu veel peale selle. Huvitav, huvitav! Seega 12 eurot iga päev. Kuus seega siis kas 360 või 372 eurot. Sõltuvalt sellest, kas on tegu 30 või 31 päevaga.
Kui palju on selliseid peresid, kes kas või KOGU PERELE sellist toidurahva võivad kulutada? (kui ettevõtjad, ministrid, riigikogujad ja kõrgametnikud, niinimeratud Esimene Eesti välja arvata). Enamik tavalisi peresid kuutavad sellist raha lausa 4-5 liikmelise pere toidurahaks.
Tundub, et sinna 84 eurot nädalas on arvatud mitte ainut lapse, vaid ema enda pluss veel ka tema uue elukaaslase toidukulud. Ja mitte ainult toit. Ilmselt vist ka veel tolle elukaaslane õllegi.
j
JUHAN/ 9. juuli 2018, 19:27
Kuna austatud õiguskantsler muidugi on kursis õiguse ning võrdõuiguslikkuse põhimõtetega, siis ta muidugi ka teab, et lapse isa ning ema kohustused ja õigused on võrdsed. Seega peaks iga laps saama 250 eurot isalt ja samuti 250 eurot emalt pluss 55 eurot lastetoetust riigiit. (1-2 lapse korral)
Pean kahjuks tunnistama, et minu tutvusringkonnas ei ole selliseid koos elavaid normaalseid lahutamata peresid, kes suudaksid ning saaksid iga kuu igale oma lasele kulutada vähemalt 555 eurot. Ikka tuleb märksa vähemaga läbi ajada. Vahest ehk jõukamas pealinnas, keskklassi ridades? Aga kusagil provntsikolgastes, kus on nii tööpuudus kui ka kitsid tööandjad, kes mediaanpalkagi maksta ei raatsi, ei ole see lihtsalt võimalikki. Aga samas, aiimente saavad naised lihtsalt PEAVAD selle saama. sest e see on laste vajadus. Kuidas - see pole enam kantsleri arvates tähtis!
a
Aga/ 9. juuli 2018, 23:51
Mujal maailmas on tavaline, et naine jääb peale laste sündi lihtsalt koju, sest ema ja perenaine olla on täiskohaga töö. Aga mitte Eestis, sest meie mehed ja nõuavad, et kui mina maksan 250 euri, siis sina pead ka seda tegema.Lapsi kasvatad töö kõrvalt, sest sina oled ju ema. Eesti naine on tõesti superolend, saab hakkama. Aga siinsed `´võrdõiguslased`` võiksid peegli ette astuda. Kas pole piinlik laduda kogu vastutus naisterava õlgadele? No muidugi ei ole, vähemalt siin kommenteerijatel mitte.
t
to aga/ 10. juuli 2018, 10:08
Välismaal on ka vastavad palgad. Ning samas on nii toit kui riie odavamad kui meil. Kui õiged poed üles leida. Minul näiteks käib üks tuttav igal aastal koos abikaasaga korra Londonis ostureisil, kus nad ostavad kõik aastaks vaja mineva riidekraami nii iseendile kui ka oma kahele lapsele. Pidavat igati ära tasuma ja kasulik olema, isegi kui Londoni piletid ja pagasirahad maha arvata.
Eesti tööandja on aga esiteks enamasti rumal, oskamata toota ning turustada kallist ja kasulikku lõpptoodangut, toodetakse vaidainult odavat poolfabrtikaati või toorainet. Samas tahab ta aga elada Hollywoodi staarmiljonäride tasemel. Seega - töötajate palkade arvelt koonerdamisega. Sandipalkadega. Pealinnas, kus napib tööjõudu, on palgad veel enam-vähem. Aga maakohtades ei taha ükski ettevõtja ega tööandja üle miinimumi midagi anda.
Minna siis pealinna tööle? Aga sealsed eluruumide ostu ja isegi üürihinnad on taevani üles kruvitud. Ajatundjate arvates märksa kallimaki kui väljamaal. Isegi ühetoalise üürimine nõuab tervet miinimumpalka või kõiki kulusid arvestades ehk enamgi. Seega ei annaks see variant küll erilist tulu. Teenid küll rohkem, kuid kulutad ka märksa rohkem.
e
9. juuli 2018, 19:22
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
Tolerant/ 9. juuli 2018, 19:29
Ei sellel tähtsust ole ega naised sellest veel seksuaalses mõttes kuivale ei jää. Sest vajadusel impordime me musti pagulasi asemele. Vastavalt vajadusele.
l
läti viin/ 9. juuli 2018, 19:57
A
???/ 9. juuli 2018, 19:15
Aga kas palgad ja toetusrahad ei peaks siis kah vajaduspõhised olema? Eriti näiteks maakohtades kus ükski tööandja oma töörügajatele üle miinimumi palka maksta ei tahagi. Ja kui mõne emme arvates vajab tema laps lausa igal nädalal 84 eurot ainuüksi sõõgirahaks, seega 12 eurot päevas ehk 360 eurot kuus. Kuipalju vajab siis ainuüksi elus püsimiseks palka too praegu 500 eurot kuus teeniv ning 2-3 lapsele, seega 500-750 eurot alimente maksev isa? Kulla ÕIGUS-kantsler! Eks sa pane kõigepealt siis meie kasumijanus tööandjad neile isadele normaalset, vajaduspõhist palka maksma! Või käib siin naiselik solidaarsus ÕIGUSEST üle?
t
tore/ 9. juuli 2018, 15:36
et lapsed hakkavad kommunismis elama.
n
Nukits/ 9. juuli 2018, 15:28
Laste vajadused võivad ka vabalt olla suuremad kui isegi mõlema vanema sissetulek kokku, hõlmates uusimat nutitelefoni mudelit (ja sellega seotud suuri igakuiseid kuutasusid), ägedaid rõivaid ja jalanõusid, kalleid hobisid. Lapsed võrdlevad kõike omavahel ja kellel ei ole, on tõrjutu.
v
9. juuli 2018, 14:56
vajadus on mitme otsaga asi, sest oleneb lapsest võib see olla ikka väga erinev.
k
kes seda "vajadust" hindab?/ 9. juuli 2018, 15:18
mõne jaoks on norm 4 x aastas soojal maal käia
p
peen daam/ 9. juuli 2018, 22:29
minu lapse jaoks oleks 840-stki vähe! Ega te ometigi ei arva, et mina hakkaks kodus köögis kartuleid, peete ning porgandeid koorima, haisvat hapukapsasuppi sööma? Mina söön lõunat ning õhtusööki ikka ainult restoranis! Ja kui vahel kodus midagi teengi, siis mina vajan ikka trühvleid, kaaviari, angerjat, austreid, faasanipraadi, jaanalinnumune ning liha, vutimune. Ning peale mitmekümneaastaseid margiveine või konjakeid. Pluss paljut muudki. Moekamaid riideid, spaad, massaažisalonge, iga mõne kuu pärast välisreise ning puhkusi. Ja muidugi mõista peab selle mulle võimaldama mu endine meheroju, kes siis veel? Seda, et ma sellist loru mõned korrad voodisse lasksin ei jõua ta mulle elu lõpuni ära tasuda.
p
pee daam/ 9. juuli 2018, 22:30
minu lapse jaoks oleks 840-stki vähe! Ega te ometigi ei arva, et mina hakkaks kodus köögis kartuleid, peete ning porgandeid koorima, ha.isvat hapukapsasuppi sööma? Mina söön lõunat ning õhtusööki ikka ainult restoranis! Ja kui vahel kodus midagi teengi, siis mina vajan ikka trühvleid, kaaviari, angerjat, austreid, faasanipraadi, jaanalinnumune ning liha, vutimune. Ning peale mitmekümneaastaseid margiveine või konjakeid. Pluss paljut muudki. Moekamaid riideid, spaad, massaažisalonge, iga mõne kuu pärast välisreise ning puhkusi. Ja muidugi mõista peab selle mulle võimaldama mu endine meher0ju, kes siis veel? Seda, et ma sellist l0ru mõned korrad voodisse lasksin ei jõua ta mulle elu lõpuni ära tasuda.
n
Na/ 9. juuli 2018, 14:55
Tehke kalkulaator, kuhu on võimalik sisestada lapse kulud ja vanemate palk, teised lapsed ja toetused. Arvutage reaalsete kulude järgi elatis. Pool maksab ema, pool isa. Ja kui ikka lubada ei saa, siis tuleb vähem kulutada.

a
Aga/ 9. juuli 2018, 13:49
kas Ülle Madisel endal üldse lapsi on või ta räägib niisama "laste vajadusest"? Tundub kuidagi võhikliku jutuna, sest iga lapsevanem teab, milliseid soove lapsed igapäevaselt avaldavad ja kui kõiki neid täita, siis ministripalgastki jääb väheks.
Muidugi kui kõiki lapse vajadusi ja soove peaks täitma, siis tõesti ei julgegi lapsi saada, sest pead ju arvestama, et äkki partner mingil hetkel leiab, et pereelu talle ikka ei sobi ja läheb pere juurest minema. Tööandja ei pruugi tahta väikeste lastega naist tööle võtta, jne, jne. Kantselda siis üksi kõiki neid lapsi ja täida nende vajadusi. Oehhh.
j
ja jaa/ 9. juuli 2018, 15:19
Kõige paremaid õpetusi oskavad anda, kuidas elada ja säilitada õnnelik abielu, inimesed, kes on ise vallalised ja kuidas lapsi kasvatada, lastetud. Müstika aga tõsi.
a
Appi / 9. juuli 2018, 13:35
see naine peaks kiiremas korras tagasi astuma, pilt reaalsest elust on hirmus kõver! Praegu on ju ainult ületähtsustatud 250 eurostel lastel vajadused, miks ei arvestata elatise maksja vajadusi, tema teiste laste vajadusi, miks nemad peavad ainult minimaalsega välja tulema? Veider kantsler on meil!
o
oma leninlik Krupskajaq, see kõige targem/ 9. juuli 2018, 14:35
arvatavasti teab ta ka ,millised on siin osariigis palgad .
v
Vallaline, lasteta mees nendib.../ 9. juuli 2018, 14:39
Aga minumeelest peaks vast isegi kõrgemad olema need alimendid. Seljuhul keskmine isane hakkab ka mõtlema, et oma seemet igalepoole ei pritsi. Häirivad on need kujud kes arvavad, et neile kuulub suur osa naistest keda järjepidevalt siis seemendatakse - mis järglased sealt aga tulevad? Samasugused ringilehvijad ju, hoolimatud ja kalgid. Selliseid pole vaja ühiskonda, kui neid saab palju siis nad lõpuks sigivad ka juba omavahel ja see viib inimkonna hukule.
t
to: Vallaline, lasteta mees nendib.../ 9. juuli 2018, 16:15
tubli, ema sind ilusti kasvatanud! Lihtsalt kumab läbi
t
teet/ 10. juuli 2018, 13:30
ilmselgelt on tegemist naisega
o
Oh sa pisike/ 9. juuli 2018, 13:23
Tuletan meelde, et lapse vajadused tekitab ainult üks lapsevanem ( ema) ühepoolselt! Lapse põhivajadused tuleb katta, aga unustage ära oma ülepingutatud eluasemekulud ja harrastused! Nii kaua kui teine vanem oma rahakulutusi ei näita, unustage ära kogu elatis!
a
9. juuli 2018, 13:05
Aga kui arutleks nii-teen 8 mehega 8 last,iga aasta ühe-iga mees maksab 250-euri,riik maksab kah kõva pappi peale-kuusissetukek nagu riigikogu liikmel,kannatab lapsehoidja palgata,head-paremat süüa-juua,valimatult sopata,jätkub kõigeks,või mis?
a
.../ 9. juuli 2018, 13:44
aga ära sehkenda sellise naisega, kel erinevate meestega saadud kolm, neli või viis last. Head nahka sellisest suhtest ei tule, nii nagu ka sellise mehega, kel kari lapsi tehtud, kuid ühtegi ta ei kasvata.
h
hurraa seltsimehed/ 9. juuli 2018, 12:49
Igaühele tema vajaduste järele, igaühelt tema võimete kohaselt, ikka teie Nikita Sergeejevits
l
Lev Davidovitš Trotski/ 9. juuli 2018, 13:30
Soovitaks siis ka a-sotsiaalid, madalapalgalised, pikaajalised töötud, vaimsete erivajadustega isikud kastreerida/steriliseerida. Sest kuidas siis muidu on võimalik vajadustest lähtuva elatisraha kättesaamine. Loetletud tegelased ei suuda ju ennastki elatada aga lapsi võivad sigitada palju torust tuleb.
K
.../ 9. juuli 2018, 14:03
Kui on tark naine, ei tule sealt torust midagi ülearu. Rumal naine ainult paljuneb ja ei anna aru... Aga raha tahab küll. Selge see, et lapse raha peab maksma , aga ikka sissetuleku järgi...
l
Luoma/ 9. juuli 2018, 12:46
Ja vanemate palk peab sõltuma lapse vajadustest. Tulebki teha selline seadus. Ja kellel palk on väiksem sellele riik maksab niipalju peale, et vajadused rahuldatud saaksid. Samas tööd tule teha vastavalt võimetele. Tuleb meelde, tuleb meelde.
h
Huvitav/ 9. juuli 2018, 12:29
Riigi poolt võiks olla tagatud, et vanem pingutaks selleks, et lapsel oleks baasvajaduste jaoks elatis piisav. Seega mulle meeldis varasem versioon rohkem.
h
huvitav,mulle meenutab see daam madise kadunud Krupskajat/ 9. juuli 2018, 12:28
kes teadis laste õigest kasvatamisest kõige rohkem terves ilmas.
Ise oli ta ilmale toonu tervelt o last

r
reku/ 9. juuli 2018, 12:27
Peaks nii, peaks naa. Juttu jätkub kauemaks, aga sinna see saunajutt jääbki. Inimestest, kellest justkui asi sõltubki, räägivadki. "paeks". To aitab mulinast. Tehke ära, kui peaks.
k
Küsiks?/ 9. juuli 2018, 12:21
nipitiri/ 9. juuli 2018, 12:20
YLLE MADISEL on alati palju argumente ja räägib kuidas on öige ja kuidas peaks, sinna see jääb, midagi ei muutu, tegl on see yks tyhipaljas jutt ja karglemine, ei huvita kedagi tegel kasutamaks talupoja möistust ja mötlemist
t
tõesti imelik/ 9. juuli 2018, 12:19
Las Ülle Madise ja teised toredad riigiametnikud alustavad sellest, et kõigepealt kõigis traditsioonilistes kahe vanemaga peredeski oleks sissetulek nii suur, et tuleb 500 eurot lapse peale ära, siis hakaku elatisrahast rääkima. Ka pr. Madise üldse teab, millised palgad inimestel tegelikult on, millised on vältimatud kulutused igakuiselt (ei mõtle siinkohal teatrit, raamatuid, reisimist, uusi riideid jne)? Kas väikesepalgalised on ise selles süüdi, et nende tööd ei väärtustata? Sageli on tegu haritud inimestega, kes töötavad oma õpitud erialal, nii et ei tasu hakata ajama joru stiilis "õpi endale amet" või "hakka ettevõtjaks".
Lisaks veel seda, et samapalju, kui on pere juurest lahkuvaid isasid, on tänapäeval ka emasid, kellel vaja uut ja huvitavamat meest. Miks need õnnetud mahajäetud isad siis alimente maksma peavad, kui nad isegi pole alkohoolikud ega vägivallatsejad, vaid lihtsalt emme leidis "uue õnne"?
a
aga/ 9. juuli 2018, 12:25
kui issi leiab uue õnne? siis räägid teist juttu?
k
kui raha pole/ 9. juuli 2018, 12:50
n
Naine metsast/ 9. juuli 2018, 12:53
elust enesest:
kolme lapsega pere. 500 igale lapsele pole palju.
1. nn. lasteraha kolmele 500.- riigilt
2. isa töötasust 500.- (ega siis isale endale pea eriti midagi jääma)
3. ema töötasust 500.- (ega siis emale pea eriti midagi jääma)
Ühesõnaga lastele 1500.-
lapsevanematele kahepeale 500.- (mis nad ikka laiutavad)
Tegelikult kulutatakse osaval majandamisel viie peale kokku 2000.- kuus. (eluaseme laen, auto liising, igapäevakulud) Kahjuks säästa pole midagi.
l
9. juuli 2018, 12:19
Lapse vajadused on suures osas sellised, milliseks vanemad need ise kujundavad. Mõned leiavad, et tema lapse vajadused ületavad 2000Eurot kuus, kuna aifõunid, firmariided jne vajavad kõik kinni maksmist. Reeglina määrab need lapse vajadused just EMA, kes lapse isa käest raha nõuab. Masendav ühiskond.
a
Ahah,/ 9. juuli 2018, 12:15
"lapse vajadusest".. ehk siis kui laps tahab iga paari kuu tagant endale uut IFööni ja IPäädi saada, kuna ta lõhkus eelmised ära, siis lapse vajadustele peab vastu tulema ja lapsevanem peab lapsele neid asju võimaldama, muidu on ta halb vanem??
Igal juhul sõltub kulutuste tegemine ikka sellest, kui palju teenitakse ja kulutused peaksid olema asja ette ja vajalikud. See et laps on ei tähenda, et kogu sissetulek peaks nüüd tema peale kuluma. Perel peab olema eluase pea kohal, nii et tuleb tasuda laenumaksed-kommunaalid, elektri eest. Samuti tahavad kõik süüa, riideid, jalanõusid. Kui lapsele tõesti kõike tema vajaduste järgi võimaldada, siis ongi meil täiskasvanud, kes on harjunud igat asja saama ja kui ei saa, siis on jama majas. Huvitav, et lapsed, kes on harjunud kõike saama, ei oska asju hinnata ja neil ei ole sellist huvi millegi poole püüelda, nagu neil, kes on tulemusi saanud raskemalt ja vaevaga, kuid seda rohkem oskavad hinnata saadu väärtust.
t
Trubaduur/ 9. juuli 2018, 12:10
Tegelikkuses võiks olla seaduses säte, et need vanemad, kes teisel vanemal põhimõtteliselt ja kuisu pärast lastega kohtuda ei lase, jäävad igasusgusest elatisest ja toetusest üldse ilma.
j
Juss/ 9. juuli 2018, 11:59
Elatisraha ei tohi olla suurem kui toitjakaotuspension

f
fassaadivabariik/ 9. juuli 2018, 11:54
käputäis siia siis sinna,küll aga leitakse MILJONEID aitamaks teisi.lõppeb kord see esinemine ning õiged inimesed oma tööd tegema?!!
muidu on idee realistlik aga karta on et tambitakse jälle maha,läheb äkki jälle liiiga palju - rahvale!
o
oi unustasin/ 9. juuli 2018, 11:54
Keskerakonna kohta tuleb ainult kiitvaid hinnanguid anda. Seda et nende peagi lagedale ilmuv lubaduste pakett tõeline huumorisaade saab olema ,tuleb vaikida.
s
samad jutud sotsidelt/ 9. juuli 2018, 11:52
"igale vanurile tasuta vanadekodu " aastaks 2050 !
No siis alles hakkab ikka tõelist huumorit kuulma kui keskmehe oma lubadustega välja kargavad.
Tsirkust teevad ,aga saia ei anna.
e
Eestlane/ 9. juuli 2018, 11:51
Mehed peavad vanemlikest õigustest loobuma, siis ei saa neilt midagi nõuda
a
aga et/ 9. juuli 2018, 12:00
väljateenitud pensioniga vanadekodus kaua vastu ei pea , pole isegi õiguskantsleri asi. Kohe kui vanur võimetuse tõttu iseseisvalt ära elada ,vanadekodusse jõuab, hakatakse kohe lastelt raha pommima, kuigi nendel omad mured ja eluraskused. Seadused on aga just sedalaadi koostatud.
a
aga mida vanalt ja tühjakstehtult/ 9. juuli 2018, 12:25
k
kahjuks/ 9. juuli 2018, 17:24
ei saa loobuda, st õigustest saad loobuda, aga kohustused jäävad ikka
l
lugu/ 9. juuli 2018, 11:37
j
just sama mõtlesin/ 9. juuli 2018, 11:48
on vaja populaarsust teenida ja hiljem kui tulemus käes, see allavett lasta.
j
juhani/ 9. juuli 2018, 11:33
sellin jutt uskumattu 84 eur oleks aus teema 1 vanemalt ja teiselt plus lasteraha
m
Miguel Muromets/ 9. juuli 2018, 11:22
See seadus on juba mitu aastat ootel,kergem on vastu võtta riigikogulaste hüvitiste tõstmise seadust-kohe antakse 101 poolt häält.
m
marks/ 9. juuli 2018, 11:17
Väga keeruline lahata , kui riigikoguliikma ja lauda juures karjaku lapsel on väga erinevad vajadused ja harjumused. Aga kool kus naad käivad on sama. Siit algab ka koolikiusamine , õppeedukus , suhtumine ühiskonda. Proovigem paraleele tõmmata.

l
Lugeja/ 9. juuli 2018, 11:15
Lapsele kulub ca 3 eurot söögiraha päevas. 4-aastane sööb koguseliselt 1/10 täiskasvanu mehe portsust. Enamik lastest on ülekaalulised.
a
ar/ 9. juuli 2018, 11:13
ammu aeg 84eur vast siis õpitakse elama seksima jne mitte inisema siin et liiga tehakse naistele eriti kes vallalised on ja lapsi teevad elatise nimel vaid!!!
l
lapse vajadused on lõpmatud-/ 9. juuli 2018, 11:08
juuksurid, spa-d, soojamaa reisid, uue isa otsingud ööklubidest jne.
j
Jah/ 9. juuli 2018, 11:57
See naine, kes alimente saab, ei tohigi juuksuris käia? Seepi ikka tohib osta, või on see ka liigne kulutus? Aga lapse peale ei kulu sentigi söögiraha, riiet, jalanõusid, trenne, kinoraha ega juuksurit?
j
Jahile/ 9. juuli 2018, 12:16
Saad ju isegi aru, et asi pole tavalises juuksurikülastuses, kus ema laseb korra kuus juukseid värvida ning otsi lõigata. Jutt on ikka sellistest "emmedest", keda ma isiklikult olen kaubanduskeskuses põlastava pilguga vaadanud, kus ema lausa särab, kui kuuseehe: Riietusstiil koosneb võlts brändikaubast, kontsad on majakõrgused, kireva maalinguga kulliküünised, kõige pikemad kunstripsmed, odavad juuksepikendused ning paks krohv näos...lapsuke/lapsukesed käekõrval mustade küünealustega, äratallatud jalatsitega, kaltsukast ostetud väljavenunud särgi-ja lühikeseks jäänud pükstega...Miskipärast just niisugused emmed nõuavad ja kaebavad isasid kohtusse, kui on samas näha, et ükski sent lapse peale ei kulu. Vaadake pisut ringi, neid on palju!
e
et/ 9. juuli 2018, 12:28
siis üksikema peab olema madalam kui muru ja peeglisse vaadata ei tohi? kontsakingad ka keelatud?
1
100 prossa nõus!/ 9. juuli 2018, 12:38
Võtsid mul sõnad suust! Minagi olen näinud neid emasid, kes ise justkui peole läheksid (toidupoes v tänaval) ja laps on nii niru ja pesemata, tatise näoga ja kortsus silmaga näha, et väikseks jäänud või liiga suurte riietega , näeb välja, kui vaenelaps! Me olime abikaasaga sunnitud üle elama 2009 masu ajal paar väga kasinat ja ülimalt kokkuhoidlikku aastat, sest mõistlikku tööd lihtsalt ei olnud võimalik leida nii pikalt! Mees tehi juhutöid, mina 2 lapsega kodus, ainsaks sissetulekuks riigi olematu lastetoetus, pole mul ka vanemaid, kes aidanukd raske aja üle elada või maal elavaid sugulasi, kellelt kasvõi juurikaid ja moose saada...Elasime üheskoos üle selle raske aja! Kodu oli alati puhas ja korras, soe toit laual ja lapsed alati puhtad, puhaste ja parajate riietega! Kui oli tarvis suurem summa eraldada, et lastele osta talvesaapad või uus soe kombe, jätsin tihti enda vajadused kõrvale, kuid lastel oli kõik vajalik olemas. Sellised emad, kes ei vaevu lastel isegi küüsi lõikama ja nägu pesema, rääkimata parajate ning puhaste riiete selga panemisest- niisugustelt tuleb vanemlikud õigused üldse ära võtta! Mis elatist selline naine üldse nõuab?
o
oma kontsad/ 9. juuli 2018, 12:51
ja krohvid teenid ikka ise mitte ei lapse vajaduste arvelt. Kõiki ei saa ühte patta panna aga olen täpselt sama täheldanud. Mimm on viimse peal aga lapsed kasimata ning siis Kodutundes nutab kunstripsmete volksudes ja kulliküünte särades keset pesemata nõusid ja räpast elamist, et kui raske tal ikka on ja kui j o b u isa lastel ikka on. Ise on sama mehega viis-kuus last teinud.
p
piiga/ 9. juuli 2018, 13:03
Sul 12.28 vist tõepoolest mõistust üldse pole. Midagi ei ole keelatud, kui ema ka oma laste eest võrdselt hoolitseb! Miks peab olema madalam kui muru? Mina ei mõista hoopis, miks peab omale mingeid võltssulgi külge kleepima, nagu juuksepikendused ja seed õudsad vasikaripsmed? Ausalt, see ei ole moes, see ei ole ilus isegi! See on odav. Kui soovite, et lasteaiakasvatajad, õpetajad ja kolleegid arvaksid, et tegelete vabal ajal maailma vanima ametiga, siis muidugi...sellisel juhul vaesed lapsed. Mul pole kunagi olnud võltssulgi küljes ja ma ei ole kindlasti madalam kui muru :) Hoian end vormis, kasutan meiki, hoian juukseid korras jne. Vot see võltsvälimus ja odav välimus, mis taolistel naistel on, tõmbabki külge enda arvates macho-mehi, kelle te netist leiate või klubist, kellest paari kuuga saab teie elukaaslane, kellest te rasedaks jääte ning kes teid vastavalt teie odavale välimusele ka kohtleb!
n
No/ 9. juuli 2018, 14:05
Ma ei tea, kus need inimesed küll liiguvad, kes pidevalt selliseid emasid-lapsi näevad.
t
to piiga/ 9. juuli 2018, 14:07
Ainult väga ebakindel või mitte väga tark inimene püüab iga hinna eest teistest parem paista.
k
Kadri/ 9. juuli 2018, 16:33
Sa elad metsas puu otsas või oled pime? Mine tee silmad lahti ühistranspordis või ükskõik,millises kaubanduskeskuses ja sa näed selliseid emasid. Kui ei näe, siis oled ilmselt üks taolistest, ega saa tõemeeli aru, et midagi viltu oleks.
d
D.D/ 9. juuli 2018, 16:36
Hahaa ebakindel. Asi selles, et normaalsed inimesed ei püüa mitte midagi, vaid elavad ja peavad seda normaalseks, et lapsed on puhtad, kodu on puhas, söök on laual. Ebakindlad on just need harakad, kes arvavad, et külgekleebitud ripsmed-juuksed ning kribu-krabu neid kuidagi ilusa või parema emana näitab. Vastasel juhul keskenduks enda laste heaolule. Ja uskuge, selline asi paistab kaugelt silma, kas laps on hoolitsetud ja hoitud. Kohtunikud näevad seda ja ikka mõistavad isadelt ebaloomulikke elatisrahasid välja, kui näha ju, kuhu ja kellele see läheb!
m
miks/ 9. juuli 2018, 11:06
Miks ei ole olemas nn lapsepalka? Riik peab tagama igale lapsele inimväärse elu, makstes talle lapsepalka, mis katab lapse kulud. Igasugused ema- ja isapalgad tuleb unustada. Ammu tõestatud, et iga laps toob tulevikus riigile kümneid kordi rohkem tulu kui kõikvõimalikud kulud tema kasvatamiseks. Ainult lapsepalga olemasolu aitaks tõsta rahva iivet.
i
ikka/ 9. juuli 2018, 11:06
Kes üldse tuli mõttele arvestada lapse vajaduseks 500 eurot kuus (alimentideks 50% alampalgast + 50% lapsega kooselava vanema panus)? Kui ma lastele arvestaks oma palgast 500 eurot kuus, siis kahjuks peaks ise puhta rahata jääma. Otseloomulikult võib iga vanem oma lapsele kulutada ka paar tuhat. Küsimus on, kas see on lapse vajadus või lapsevanema laristamine? Laps ei vaja kalleid firmariideid ja iga poole aasta tagant uut nutikat, see on vanemate rumalus... kuid seda ei saa ju nimetada lapse vajaduseks ja nõuda lahuselava vanema käest (vägisi) seda raha. Kui te koos elaksite, siis tõenäoliselt ei ostakski ju, kui raha pole. Aga kui koos ei elata, siis lahuselavalt vanemalt võib kõike küsida...
Toetan 100-ga väiksemaid alimente! Lisaks võiks siduda alimentide saamine veel kohustusega, et neid maksev lapsevanem näeks ja saaks ka reaalselt oma lapsega tegeleda. Liiga palju on naisi, kes lapse huve kahjustades last tema isa eest peidavad (lapse huvides on, et suhe isaga säiliks!).
Ja lisaks, miks jäetakse lapsed tihtipeale emaga? Eriti sellised, kes juba koolieas? Kui isal on paremad võimalused lapse kasvatamiseks, siis peabki laps isa juures elama. Ema maksku alimente ja käigu last vaatamas. Ainult sel juhul hakkavad naised väärtustama perekonda, vaid siis mõistetakse, kui halvas olukorras on vastaspooled, kui naine tõmbab uue armastuse juurde, lapsed kaasa võtab ja ei lase neil isaga kohtuda! Tuleb muuta süsteemi, et automaatselt kasvatab last nende ema - tahetakse võrdsust, tuleb jätta lapsed selle juurde, kes suudab last paremini kasvatada!
j
Juku/ 9. juuli 2018, 11:05
Kui elatise maksja nälga sureb, kui palju siis laps elatist saab?
o
ohh/ 9. juuli 2018, 11:17
riik maksab toitjakaotuspensioni 80 eurot kuus
j
Juku/ 9. juuli 2018, 11:43
See on ju väiksem kui 84 eurot kuus
a
aga provva ülle hõisklab siis vaimustusest/ 9. juuli 2018, 11:58
tema töö kannab vilja.
Lapsel olgu eralennuk, mõnuained, huviringid, sexipartnerid, õpetajad, eksootilised huvireisid, piiramatult taskuraha ja t'ielik vabadus.
ü
9. juuli 2018, 11:02
Ülle Madisele. Ma ei tea mitte ühtegi Eesti Vabariigi rikkurist kodanikku, s.t. kelle sissetulek oleks 4 000 ja rohkem euri, noh ütleme 7 000 euri , ja kes oleks loobunud lastetoetusest, mis veel hiljuti oli 19 euri kuus. Ka rikkurite lastel on samasugused vajadused nagu vaese lapsel, kuid võimalused on erinevad, kas te ei leia?
õ
õige./ 9. juuli 2018, 10:59

õ
õige jah/ 9. juuli 2018, 10:53
paluks õiguskantsleril saata minu tööandjale ka kiri, et minu palk peaks sõltuma minu vajadustest (eluase, tervislik toit jne) ning seega olema vähemalt eesti keskmine. tema võimalused selleks pole olulised
p
paradoks/ 9. juuli 2018, 10:50
"Ülle Madise: elatisraha suurus peab lähtuma lapse vajadusest, mitte vanema sissetulekust"
Aga mis saab siis kui vanema sissetulek on väiksem kui lapse vajadus? Ka maksuamet ei võta sealt kust võtta ei ole:) Ülle võib ju loosungeid pilduda, aga olukorda see ei lahenda. Laps jääb ilma vajaminevast rahast ja kaotab ka tulevikus võimaluse vanemalt midagi saada, sest süsteem on viinud vanema laostumiseni, aga võidavad üksnes kohtutäiturid, kes iga liigutuse eest küsivad raha, mis on suurem kui lapse elatisraha. Ehk siis loodud on süsteem, mis kedagi ei rahulda.
m
misvahetsealon/ 9. juuli 2018, 10:58
no aga kus on Sinu loogika? Võid ka 1 000 000 kuus välja mõista, kui selline on lapse vajadus, kuid ka seda ei võta sealt välja, kust võtta ei ole.
L
.../ 9. juuli 2018, 15:44
Läheb röövima, mis muud..
a
ammu teada/ 9. juuli 2018, 10:46
et isegi surm ei võta sealt, kust võtta ei ole. Sissetulekuga sidumine võib olla hea mitmes mõttes. Esiteks, hakatakse maksma midagigi. Teiseks nälgas lapsu vaadates peab riik vaatama otsa tõsiasjale, et keskmine palk meie konnatiigis jääb siiski kõvasti alla 1000 euro.
m
Mutt/ 9. juuli 2018, 12:43
Aga igakuist sissetulekut annab ka varjata! A. Viiol näiteks.
l
Läku Eedi/ 9. juuli 2018, 10:43
Õige. Praegu on piisavalt neid kanaemasid, kes on endale tilulilu ostes laenude ja lisiingutega lõhki rebinud ja siis kotivad oma laste isasid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee