Dawn SturgessFoto: Facebook
Ohtuleht.ee 8. juuli 2018 23:59
Juuni lõpus Wiltshire'is mürgistuse saanud 44aastane naine suri haiglas. Briti politsei algatas mõrvajuurdluse.

30. juunil leiti Amesburys asuvast majast teadvusetult Charlie Rowley (45) ja Dawn Sturgess (44), vahendas BBC News. Naine suri pühapäeval, mees on jätkuvalt kriitilises seisus haiglas.

Paari mürgistuse põhjustas Novitšok, mida kasutati märtsis Vene topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia mõrvakatsel.

Politseinikud alles uurivad, kuidas Sturgess ja Rowley närvimürgiga kokku puutusid, kuid praeguseks on teada, et nad puudutasid saastunud eset kätega.

"Tegemist on šokeeriva ja kurva uudisega. Dawni jääb leinama perekond, sealhulgas tema kolm last. Oleme sel raskel ajal mõtetes ja palvetes nendega," sõnas Scotland Yardi terrorismivastase üksuse juht Neil Basu. "Koos Dawniga haigestunud 45aastane mees on jätkuvalt kriitilises seisus haiglas. Oleme mõtteis ka tema ja tema perega."

Maja, kust leiti teadvusetult Charlie Rowley (45) ja Dawn Sturgess (44). Naine suri pühapäeval haiglas. Foto: SWNS.com / Tony Kershaw / Scanpix

Amesbury asub Salisburyst kümmekonna kilomeetri kaugusel ning reedel, 29. juunil käisid Sturgess ja Rowley Salisburys.

BBC julgeolekuanalüütik Gordon Corera pidas tõenäoliseks, et paar puutus kusagil juhuslikult kokku Skripalide ründamiseks kasutatud mürgiannuse jääkidega. Keemiarelvaekspert Ralf Trapp ütles, et Novitšok laguneb raskelt ning püsib kasutuskõlblikuna 20 -30 aastat. Tema arvamus toetab versiooni, et tegemist oli märtsi algul kasutatud mürgi jäänustega.