Eesti uudised

Ülemiste keskuses kukkus liutoru peal turninud väike poiss mitme meetri kõrguselt alla (38)

LISA KOMMENTAAR

Leo 9. juuli 2018 13:14
Lollid vanemad, ei muud ...
loodan... 9. juuli 2018 12:55
..., et vanematele on tehtud korralik trahv politsei poolt, et on oma lapse jätnud hooleta ja valveta? Tänasel päeval on sõnakuulelik ning hästi kasvatatud laps haruldus. Niisugune laps, kellest vanemad hoolivad, avalikus kohas räägivad ja selgitavad talle asju tasasel häälel, õpetades, et avalikus kohas ei ole viisakas kõva häälega rääkida jne. Kõik algab ikka vanemate eeskujust. Täna on nii, et absoluutselt kõik kohad on karjuvaid tatikaid täis, kes jooksevad ja laamendavad nii kohvikus, vabaõhukontserdil, kaubanduskeskuses ja ühistranspordis ja vanemad ei keela, ei õpeta! Arvatakse, et kuna ta on JU laps, siis nii peabki olema ja lapsed ju nii käituvadki. Kui midagi olen öelnud, olen alati sõimata saanud...Kusjuures ma ütlen alati vanematele kenasti:" Vabandage, kuid kas te saaksite oma lapsele öelda, et ta pisut vaiksemalt räägiks? See on siiski ühistransport ning selline kisa on häiriv." Ok, nendele,kelle arvates selline kasvatamatus ja kisendamine ongi lapse normaalne käitumine...Mis vanusest alates te hakkate siis oma lapsele käitumist õpetama? Millal see õige aeg on? Tõsi on see, et ei õpetatgi...aeg läheb kiirelt ning kohe varsti on see kasvatamatu jõmpsikas 1 klassis, kui kogu vanemate tegemata töö alles hakkab pead tõstma!
wow 10. juuli 2018 07:50
väike laps kukkus körgelt alla ja sina kasutad seda juhtumit selleks et oma viha väikeste karjuvate laste peale välja valada...??? ...wow...
Loogiline 9. juuli 2018 12:35
Seletamatagi selge,et lapsi ei tohi järelvalveta jätta.Aga milleks kaubanduskeskuses selline liutoru.Lõbustuspark on teises kohas.Ja kus olid siis turvad ja kaamerad.Hiljem lihtne vaadata mis toimus.Suuremates kauplustes jälgivad kahtlase välimusega turvajad kassade ääres juba makstud ja ostetud kaupa pakkivaid inimesi.Tuleb tunne nagu peaks leivakääru või vorstijupi andma.Natuke häbi hakkab.Kõik inimesed pole vargad.
kaupmees 9. juuli 2018 10:41
Mitte ei imesta. Lapsed kauplustes kisuvad kõike, ronivad igale poole, ja kui märkus teha, siis mama-papa vaatavad vihaselt.
nonoh 9. juuli 2018 08:43
kui lapsed on pidevas ohus ja neid emad-isad ei valva, siis tuleb rakendada tööle lasteturvajad, kellel on silmad ka kukla taga ja oma tänuväärse töö eest tuleb lapsevanematelt vastav töötasu sisse kasseerida, need kulutused ei pea jääma firm akanda. See oleks laste lõbustusmaks. Või siis keelata sissepääs lastele ja alaealistele, kui nad pole ketistatud emmekeste käe külge.
naisuke 9. juuli 2018 08:43
Olge objektiivsed: mitu meetrit betoonile kukkudes oleks laps raskelt viga saanud või olid vaibad, tekid all, batuut ehk koguni. Siin on 2 tegurit: kas osaliselt libises allapoole või oli kõrgus madalam, kui mitu meetrit.
ÕUDUSED ÜLEMISTE KATAKOMBADES 9. juuli 2018 07:32
Juba mitmed indiviidid on seal keskuses kadumaläind. Võibolla suundusid neljandasse mõõtmesse, või teispoolsusesse !
Ei imesta ! 9. juuli 2018 00:01
See oli ainult aja küsimus, sest olen seal ise üksjagu mööda käinud ja lastele meeldib tihti väljastpoolt toru üles ronida, samas lapsevanemad vahivad kõrval oma telefonist facebook -i !

Ja 8. juuli 2018 23:30
Pange ikka kiiver pähe. Kuhu siis mujale minna kui keskusse. Kaasaja elustandard.
Urjuk 8. juuli 2018 22:18
Lapsevanematele tuleb hoolimatuse ja lapse järelvalveta jätmise eest korralik karistus välja mõelda kuna neid lapsi, kes reaalse järelvalve puudumise tõttu tegelevad vara ja tervist ohustavate tegevustega on juba liiga palju.
Naine 8. juuli 2018 23:03
Klienditeenindajana tean, et järelvalveta lapsi on palju. Vanemad arvavad, et töötajad peavad nende laste järele vaatama, kuni nad ise ennastunustavalt shoppavad. Nad nagu ise lapsed, sest mitu korda olen pidanud neile tähelepanu juhtima, et kaheaastane on juba mitme meetri kaugusel ja nad ei olegi seda tähele pannud. Paar korda olen pidanud ka lapsel natist kinni võtma, et see ei kukuks kuskilt alla või ei kaoks ei tea kuhu. Mul süda alati valutab, kas lapsed saab hoitud, et nad ära ei kaoks, see kestab ainult hetk, kui ongi kadunud. Vanemaid on palju, kes ohtusid väikese lapsega koos olles ei taju. Ükskord pidin ültema vanemale, kui see suuri vaase müüvasse kauplusesse sisenes, et võtke parem lapse (3- aastane) käest kinni, jookseb muidu vaasid pikali, võib haiget saada. Samuti tänavatel, lastakse päris pisikestel sõiduteede ääres nt. bussipeatustes vabalt mängida, kunagi ei tea, mis neil peas toimub, mingi klikk käib ära ja jooksebki teadmata suunas.
Proovi sa 9. juuli 2018 00:01
lapsevanemale mainida, saad veel sõimata, et mis see sinu asi on ja ta teab paremini mis lapsele hea on ning sa julged veel last puudutada, ahistaja selline.
Mari 9. juuli 2018 00:37
Suur tänu Sulle naine 23:03. See on suur julgus ja vaev, et teisi täiskasvanuid korrale kutsuda/nende laste kohta midagi mainida, enda närvid kannatavad (eriti kui mõni täiskasvanu vastu halvasti hakkab ütlema), aga laste tervis on nii palju tähtsam.
Timbu. 9. juuli 2018 08:18
Ma julgesin ühele emmele mainida, et ärge laske oma kaheaastasel toidukärus hüpata ja joosta. Just joosta. Mõõdeti siis mind peast jalatallani üle ja sukelduti kaltsudesse tagasi. Nu jah, mis mul siis sellest.
K. 8. juuli 2018 22:14
See liumängi on seda õnnetust ammu oodanud. Olen keskuse sage külastaja ning igakord on seal selline möll lahti. Harva, kui turvad seal korda majja löövad.
Näiteks eskalaatorite juures on silt väljas, et lapsed liiklevad seal lapsevanemaga koos. Enamasti jooksevad need nelja viie aastased seal liikuval trepil ikkagi omapäid, samal ajal kui emmeksed sõbrantsiga kohvi joovad ja lobisevad nii, et ümbruskond ununeb.
Koolivaheaegadel selliseid kaheksa aastased ja vanemad möllavad seal pool päeva oma kambaga, ei mingit järelvalvet.
Seekord veel läks hästi ja poiss väga raskelt viga ei saanud. Järgmine kord kukub mõni laps oma pea lõhki seal eskalaatoril turnides või mõni murrab oma jalga liumäest kambakesti alla lastes.
babuška 9. juuli 2018 09:27
Turvad ei peagi korda majja lööma, selleks on lapsevanemad.Jah, paraku on nende kooliealistega probleemid olemas. Tänu neile on poodides väga ebameeldiv käia, kisa kära ja aelemine pinkidel ja eskalaatoritel.
mnjah 9. juuli 2018 14:00
Milleks peavad olema kaubanduskeskustes üldse sellised ohtlikud liutorud? Kaubanduskeskus pole lõbustuspark. Ja kui on, siis kaubanduskeskus peab palkama ka turvajad sellistesse kohtadesse.
K. 9. juuli 2018 14:16
Ega turvad ei peagi lapsi valvama. See lapsevanema töö. Samas nende kohustus on tagada keskuses üleüldine turvalisus. Kuna see liumägi on osa ülemiste keskusest, siis peaksid turvad sellel silma peal hoidma. Turva ei pea seal lapsi valvama aga siiski peaks tagama selle, et ülejäänud keskuse külastajad saaksid oma oste meeldivas õhkkonnas teha ning ei peaks kartma, et mõni hullumeelne laps ta eskalaatoril pikali jookseb.
abc 8. juuli 2018 22:04
Aga kus olid õpetaja silmad? Miks ei valvanud?
tohmu 8. juuli 2018 22:07
Väga hea. Oleks lasteaias väike õnnetus juhtunud, oleks seesama issi esimesena õpetajatel kallal.
Urjuk 9. juuli 2018 00:22
Õige - Keegi teine peab ju ...! "Minu" asi on sünnitada ja vahel ka sööta ja katta. Rohkemaks ei jätku mõistust, tahtmist ja viitsimist.
8. juuli 2018 21:35
Just.. 7a poisikesel jääb nüüd meelde ,et ei turni. Poisijuss ise süüdi.
Ega ikka jää küll 9. juuli 2018 00:04
nemad arvavad, et on supermanid ja kõvamehed, mingi kõrgelt kukkumine ei tee midagi, nad mitu korda näinud kuidas filmides kukuvad ja jälle püsti ja edasi tegudele.
Kätlin Heinsoo 8. juuli 2018 21:24
Ei tohi käia enam lastega lõbutusparkides.
9. juuli 2018 00:43
kaubanduskeskus pole lõbustuspark.
... 9. juuli 2018 07:57
Kui vastutustundetu vanem kõrval, siis kindlasti ei tohi!
babuška 9. juuli 2018 09:29
Tohib küll, kui oma lapsega koos oled ja temaga tegeled.
Mull on üks küsimus 10. juuli 2018 12:34
Miks saa vahest autoroolis sõiduaeg ninapidi mobil telefonis oled?
õpetus kogu eluks 8. juuli 2018 21:23
liutoru ei ole turnimiseks. ja kogu lugu.
tänapäeva lastel pole 8. juuli 2018 21:18
mingit kasvatust ja ega vanemaid ei huvita ka, millega laps tegeleb,
... 9. juuli 2018 07:58
...sest ta on lapse saanud, kuna kõigil teistel ka on.

8. juuli 2018 21:12
Ega vanemad enam lastega laste mängu ja lõbutsemise kohtades käi
Ostja 8. juuli 2018 21:01
Milleks üldse selliseid liutorusid ehitada, kuhu on võimalik peale ronida? Lapsed on ju nii vilkad, et ei jõua järele vaadata ja, kui ennem pole õpetatud, siis ronibki torule. Vanasti lasid lapsed mööda trepikäsipuid alla.
Kas 9. juuli 2018 06:37
keegi õpetas mööda käsipuid alla laskma?
Hea 8. juuli 2018 21:00
Et laps on elus. Euroopas võtab ema oma laps(ed) alati kaasa. Asi see last tualetti võtta oleks olnud? Veel 10 a tagasi jäeti lapsevankrid poe ette ritta, mis oli mujalt maailmast tulnud inimestele ennenägematu!
Miks ema? 8. juuli 2018 21:11
Äkki ema jättis isaga, mis on ju täiesti normaalne, aga teisel läks kõht tühjaks ja läks Mäkki.
to hea 9. juuli 2018 14:21