Galeriid

VIDEO JA GALERII | Pöörane ettevõtmine: hulljulge seltskond sõitis öösel rulluiskudel Tallinnast Rakverre! (38)

Jaanika Vilipo | Video: Erki Pärnaku, 8. juuli 2018, 18:01
Rulluisutamine Tallinnast Rakverre

8. juuli südaööl kogunes värvikas seltskond Pirita Velodroomi juures asuvasse parklasse, et alustada teekonda Rakverre, liiklusvahendiks rulluisud. Hulljulge idee eestvedajaks oli Rulluisukooli üks asutajatest, Tõnis Paalme. Mees ise oli endale võtnud eesmärgiks läbida 100-kilomeetrine distants rulluiskudel selg ees.

Veerand üheks on end öisele sõidule registreerinud üheksa inimest. Nende hulgas kaks naisterahvast ning üks alaealine noormees. 16-aastane Karl, kes toimetab Rulluisukoolis treenerina. Kuna seltskonnas on kaks Karli, siis teismelist kutsutakse seltskonnas hellitavalt "väikeseks Karliks".

Füüsiliselt raskel teekonnal saab kaasa lüüa vaid sõitja, kellele selline distants üle jõu ei käi. See saab selgeks juba esimesel tõusul või tempos püsimise oskuses. Seltskonnas alustab üks vene keelt kõnelev meesterahvas juttu ning jagab enda hiljutist valusat kogemust. Nimelt oli mees mõned nädalad varem kukkunud. Küsimuse peale, kas kukkumine ei tekita hirmu, vastab mees, et just kukkumistest õpime. "Tegemist oli 90-kraadise kurviga, millele ma liiga kiiresti lähenesin. Hindasin enda oskusi lihtsalt üle," lausub mees ja lisab, et tegemist on tõeliselt nauditava tegevusega, mida ei sega isegi mitte kõige valusamad kukkumised.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25. juuni 2018, 10:56
Rulluisutamist ei tasu üksinda õppima hakata – loe, miks!
1. mai 2018, 11:00
Rulluisutamine sobib igaühele!
15. aprill 2018, 11:00
Rulluiskudel suvele vastu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee