USA välisminister Mike Pompeo pärast kohtumist Põhja-Korea ametnikega.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Kristjan Väli 7. juuli 2018 21:23
USA välisminister Mike Pompeo ütles ajakirjanikele, et kaks päeva kestnud kõnelused Põhja-Korea ametnikega tuumadesarmeerimise teemal olid produktiivsed. Põhja-Korea teatas vastupidi: USA soovid on ebarealistlikud ja alandavad.

Laupäeval lõppesid kaks päeva kestnud tuumadesarmeemise kõnelused Põhja-Korea pealinnas Pyongyangis. USA välisministri arvates läksid kõnelused hästi ja tulevikus on oodata kahe riigi edasist koostööd. Põhja-Korea arvab aga vastupidist, kirjutab väljaanne NPR.

"USA soovid tuumakõneluste teemal olid väga ühepoolsed ja lausa röövellikud. Nende soov on Põhja-Korea täielik tuumadesarmeerimine, mis omakorda läheb vastuollu Põhja-Ameerika tippkohtumise vaimuga," vahendab NPR Põhja-Korea meediat.

USA välisminister Mike Pompeo ütles seevastu ajakirjanikele, et vestlused Põhja-Korea kõrge ametnikuga Kim Yong Choliga olid produktiivsed ja edu saavutati peaaegu kõigis kesksetes küsimustes.

Mike Pompeo ei kohtunud kõneluste ajal Põhja-Korea juhi Kim Jong-uniga. Küll aga on Pompeo temaga kohtunud sellel aastal juba kahel korral.

Kõnelused toimusid seoses tuumaekspertide hulgas kasvava murega, et Põhja-Korea ei võta kasutusele meetmeid tuumarelvadest loobumiseks. Seda hoolimata sellest, mida president Trump ja Kim Jong Un juunis Singapuris toimunud kohtumisel kokku leppisid.

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

ameeriklased 9. juuli 2018 15:06
peavad enda monoloogi läbirääkimisteks.
8. juuli 2018 13:47
Tuumarelvadest loobumine oleks nende juhtide enesetapp. Rahvale lõpeks see kodusõjaga nagu see toimub Iraagis, Liibüas, Süürias, Ukrainas. Tuumarelv on P-Korea rahu garant ja kummaline kui nad sellest loobuksid. See on minu arvamus. Suhteid peaks muidugi parandama ja mõnitamine ei ole suhete parandamine, vaid näitab, et neid ei tahetagi parandada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS