Maailm

USA välisministri arvates olid tuumakõnelused produktiivsed, Põhja-Korea nii ei arva (12)

Toimetas Kristjan Väli, 7. juuli 2018, 21:23
USA välisminister Mike Pompeo pärast kohtumist Põhja-Korea ametnikega.Foto: AFP/Scanpix
USA välisminister Mike Pompeo ütles ajakirjanikele, et kaks päeva kestnud kõnelused Põhja-Korea ametnikega tuumadesarmeerimise teemal olid produktiivsed. Põhja-Korea teatas vastupidi: USA soovid on ebarealistlikud ja alandavad.

Laupäeval lõppesid kaks päeva kestnud tuumadesarmeemise kõnelused Põhja-Korea pealinnas Pyongyangis. USA välisministri arvates läksid kõnelused hästi ja tulevikus on oodata kahe riigi edasist koostööd. Põhja-Korea arvab aga vastupidist, kirjutab väljaanne NPR.

"USA soovid tuumakõneluste teemal olid väga ühepoolsed ja lausa röövellikud. Nende soov on Põhja-Korea täielik tuumadesarmeerimine, mis omakorda läheb vastuollu Põhja-Ameerika tippkohtumise vaimuga," vahendab NPR Põhja-Korea meediat.

USA välisminister Mike Pompeo ütles seevastu ajakirjanikele, et vestlused Põhja-Korea kõrge ametnikuga Kim Yong Choliga olid produktiivsed ja edu saavutati peaaegu kõigis kesksetes küsimustes.

Mike Pompeo ei kohtunud kõneluste ajal Põhja-Korea juhi Kim Jong-uniga. Küll aga on Pompeo temaga kohtunud sellel aastal juba kahel korral.

Kõnelused toimusid seoses tuumaekspertide hulgas kasvava murega, et Põhja-Korea ei võta kasutusele meetmeid tuumarelvadest loobumiseks. Seda hoolimata sellest, mida president Trump ja Kim Jong Un juunis Singapuris toimunud kohtumisel kokku leppisid.

Samal teemal

31. juuli 2018, 08:18
USA ametnik: Põhja-Korea jätkab ballistiliste rakettide tootmist
10. juuli 2018, 11:51
FOTOD | Kim Jong-un eelistas Pompeole kartulipõldu

12 KOMMENTAARI

a
ameeriklased 9. juuli 2018, 15:06
peavad enda monoloogi läbirääkimisteks.
t
8. juuli 2018, 13:47
Tuumarelvadest loobumine oleks nende juhtide enesetapp. Rahvale lõpeks see kodusõjaga nagu see toimub Iraagis, Liibüas, Süürias, Ukrainas. Tuumarelv o...
(loe edasi)
Loe kõiki (12)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee