Eesti uudised

Õnnepalee läheb pooleks aastaks remonti! (16)

Toimetas Maarit Stepanov, 7. juuli 2018 11:56
Tallinna PerekonnaseisuametFoto: Stanislav Moshkov
Tallinna perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask ütles laupäeva hommikul Vikerraadios, et Õnnepaleena tuntud hoone läheb alates sügisest pooleks aastaks remonti.

Vikerhommiku saates külaliseks olnud Kask kirjeldas, et laulatused selle pärast ära siiski ei jää: remondi ajal toimuvad need Harju maavalitsuse hoones, aadressil Roosikrantsi 12.

"Aga mis puudutab meie maja, siis päästeamet tegi meile 2016. aastal ettekirjutuse, et nii see maja edasi enam nii toimida ei saa. Meie elektrijuhtmestik on vananenud, meie soojusüsteem on selline, et osades kabinettides on talvel vaid 12 kraadi sooja," kirjeldas Kask, et maja ootab ees kapitaalremont. "Oleme esialgu planeerinud [maja sulgeda] pooleks aastaks - see tähendab, et viimane abielu sõlmitakse selles hoones 22. septembril käesoleval aastal."

PÜÜAVAD HAKKAMA SAADA: Tallinna perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask ütleb, et Harju maavalitsuse hoones on inimesi paari pandud ka varem. Küll aga on seal Õnnepaleest kordades vähem ruumi.Foto: Stanislav Moshkov

Samal teemal

Kase sõnul on remondi algus ajastatud abielude sõlmimise kõrghooaja lõppu. Uksed soovitakse taasavada esimesel aprillil. "Ma väga loodan, et see pole aprillinali, et see on ikka tõsiseltvõetav kuupäev," kommenteeris Kask. "Vähemalt täna ehitajatega oleme sellise kokkuleppe teinud, et 15. märtsist 2019 hakkamte tagasi kolima ja tööd alustame 1. aprillil."

Remondi ajal tegutseb perekonnaseisuamet Harju maavalitsuse majas Roosikrantsi 12. Ameti juhataja sõnul on tingimused seal üsna kesised, kuid neis proovitakse siiski hakkama saada - abielusid on seal sõlmitud juba aastaid. "Loodame, et meie väike saal, mida me hakkame seal abielutseremooniate ajal kasutama, ei varjuta õnnelike abielude tulemust," avaldas Kask lootust ja lisas, et kel suuremad pulmad tulemas, saab ametnikke ka tööruumidest väljapoole kutsuda.

Kel siiski vastupandamatu soov veel enne sügist Õnnepalees abielluda, saab seda perekonnaseisuameti juhataja sõnul ka teha. Küll aga teadis ta öelda, et kes soovib seda teha kuupäeval nagu O8.08.2018 või 18.08.2018, on aja broneerimisega juba hiljaks jäänud - need olid käeosleva aasta kõige nõutumad päevad.

Kuula täispikka saadet siit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee