Maailm

Koopas lõksus olevad poisid kirjades vanematele: ärge muretsege!

Toimetas Maarit Stepanov, 7. juuli 2018 11:03

10 KOMMENTAARI

k
kogu see värk segane/ 7. juuli 2018 15:31
Kes esimest korda seda uudist loeb ei saa ikka aru kuidas see side käib koopasse ja koopast välja. Palun rohkem selgitust. Kui kirjad välja lähevad kuidas siis lapsed koopast välja ei saa?
l
7. juuli 2018 16:54
Last kummiõlikonna alla taskusse just nagu ei pista.
K
!!!/ 7. juuli 2018 15:05
Ka see uppunud päästja on tolle riskialdi, vastutustundetu seikleja Ekkapoli hinge peal. Ja mine tea, palju veelgi inimesi hukkuda võib, enne kui too asi ükskord lõpeb. Pluss laste füüsilised kannatused Pluss vanemate, sugulaste ning sõprade moraalsed ning hingelised kannatused, Siis kõik need kulutused, mida riik päästetöödeks on kulutanud ja ilmselt veelgi kulutab. Arvatavasti need on ilmselt vist miljonites.
Vastutustundlik ja oma au hindav jaapani samurai teinuks oma au päästmiseks pärast selliseid fopassid ilmselt harakiri. Aga see? Vaat et saab pärast vaprus eest veel ordenigi, kui ükskord elusast peast lõksust pääseb.
t
7. juuli 2018 15:27
Tollele Ekkapolile tehakse avalik hukkamine, kui peaks veel eluga pääsema.
t
to// 7. juuli 2018 16:59
unista edasi. Ilmselt saab temast meediatäht-ning päevakangelane, keda kitsutakse üle maailma loenguid pidama. ja teenib miljonid. Aga samuti kirjutab kirjatsurade abil oma seiklustest mingi raamatu, mida tõlgitakse ning müüakse kümnetes miljonites. Vahest tehakse filmgi. ja kindlasi saab ta ka peotäie ordeneid ning aumärke nagu suur kangelane.
n
natuke lootusetu/ 7. juuli 2018 12:53
olukord on ikka hull, hea kui neil seal optimismi ja usku jätkub.Minu trennihull tuttav ohkas, et oi kui vahva, poistel on võimalus sukeldumine ära õppida.Kuude kaupa pimedas ja piiratud ruumis olla, loota ju vöib, aga vöib ju köige hullemini ka löppeda, ega sealt väga terve vaimuga tagasi ei tule , eriti veel lapsed.Meie riigid valmistuvad ja kulutavad sõjaks relvastumiseks, aga päästevõime on null.
A
!/ 7. juuli 2018 17:04
Aga kui nad koopast eluga pääsevad, siis on nad meediastaarid ning kuulsused. nende ees avanevad klubide ning ülikoolide uksed. nende esinemised ning loengud makstakse kõrgelt kinni. Ning iga kooliõde peab endale väga suureks auks taolise kuulsa kangelase ees oma põlved la.iali ajada.
K
???/ 7. juuli 2018 17:11
Kuidas sa seda päästevõimet ette kujutad? Koobas on ju tohutu ja tuhanetest lõhedest ning pragudest voolab sinna vihmaga vett üha juurde. Teiseks, välja kaevata? Aga kas sa kujutad ette seda tööde mahtu ning aega, mida tähendaks läbi kivimimite 1600 meetri sügavuse ja vähemasti ühe meetrilise läbimööduga püstloodis puuraugu puurimine? või märksa pikema ning avarama kaldtunneli kaevamist? Kusjuures on reaalne oht, et satutakse mõnele võimsle maa alusele veesoonele, mis koopa lõplikult uputab. Või põhjustavad kaeve ning puurimisööd koopas ulatusliku varisemise.
m
Moderaator korjas ära. / 7. juuli 2018 17:16
nähtavasti on lubatud vaid hurraa-optimism. Ei tohi arutleda, kui palju nõuab vahendeid ja ülimalt defitsiitset aega 1,6 km. sügavuse ning piisava läbimööduga puuraegu puurimine. Läbi erinevate kivimite. Või veelgi mahukam pika kaldtunneli kaevamine.
Seejuures mäetööde ohud. Võimsatele veesoontele sattumise või töödega koopas varingute põhjustamise oht.
Samuti pumpamistööd, kui tohutusse koobastikku tuhandete lõhede kaudu pidebalt vihmavett juurde voolab.
o
olku/ 7. juuli 2018 11:36
See on ainult jutt. Tegelikult on olukord väga tõsine.