Krimi

Nostalgialaegas on hoiul Tartu politseimajas

HIIGELJUHILUBA JA TOLMUNE KONDOOM: töömehed leidsid Tartus WC ehitusel hunniku vanu rahakotte (48)

Ohtuleht.ee, 6. juuli 2018 21:43
Nostalgialaegas on hoiul Tartu politseimajasFoto: Lõuna prefektuur
Lõuna prefektuur andis sotsiaalmeedia vahendusel teada ebatavalisest leiust Tartus. Nimelt alustati mõni aeg tagasi Lossi tänava majas renoveerimistöödega ning töömehed avastasid meeste tualetti ehitades ripplae alla peidetud hunniku rahakotte.

"Hõõrusime siin kambakesti silmi nagu jaksasime, aga ikka ei uskunud," tunnistab politsei Facebookis.

Tengelpungade vahel olevad dokumendid annavad aimu, et rahakotid peideti sinna ilmselt 2000. aastal või veidi hiljem.

"Iga rahakott kõneleb oma loo selle ainulaadsest omanikust – kel rahakoti vahel vanamoeline hiiglasuur juhiluba või roheline haigekassa liikmekaart. Mõnel jällegi enda ja kallima foto, trennipiletid, 1998. aastal soetatud postmark, hunnik õnne toovaid kalasoomuseid ja muud vajaminevat. Saladuskatte all võib öelda, et ühe rahakoti vahel oli ka üks "kergelt" tolmune kondoom," kirjeldas politsei.

Rahakotid ei võtnud ilmselgelt ise nõuks ega roninud mööda meeste tualeti seina lae alla peitu.

"Rahakotte varastanud mees võis saada vargustest toona küll mõningase saagi, aga avastasime siiski, et ühes rahakotis olnud kümme senti oli sel luuseril siiski kahe silma vahele jäänud," naeris politsei.

Süütegu kui selline on aegunud, ent kui keegi tunneb enda rahakoti ühes muuga ära ja soovib oma ajalooarhiivi tollaste dokumentide ja muuga täiendada, tuleks sellest teada anda politseile: hindamatu väärtusega nostalgialaegas on hoiul Tartu politseimajas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee