Krimi

Kohalik aitas Võrumaal piiriületajaid tabada

Toimetas Triinu Laan, 6. juuli 2018 14:53

8 KOMMENTAARI

t
Tubli kohalik/ 8. juuli 2018 10:55
1990. aastal, seega siis veel veneajal, istusin Lätimaal kogemata valesse bussi, mis sõidutas mind südaööks piiritsoonis Asuvasse Kolkasse. Öösel Kolkast enam ühtegi bussi kuhugi ei sõitnud, käisin ringi ja otsisin, ehk leian kedagi, kes oma autoga mind Ventspilssi ( 70 Km ) viskaks. Ühel heal hetkel ilmus seljataha sõjaväelaste maastur ja mul käänati käed seljale. Esimene küsimus oli, et kus minu paat on? Mis paat, pole mul mingit paati. Selle peale nemad, et kuidas sa Rootsist siia said siis, Pandi autosse, kus esiistmel istus kohalik venekeelne kaebaja ja auto võrguga piiratud tagaosas niuksus mulle otsa kõrva verikoer, kohe väga valmis mind ära sööma. Pool ööd uuriti ja pinniti, kuniks asi võttis radikaalse pöörde, et oo sa oledki ikka sõber Eestist. Siis anti äuhele leitnandile ülesandeks mulle hommikuni öömaja leida. Sõideti tollase külanõukogu esimehe juurde. Leitnat astus sisse ja paari tunni päarast astus välja, maani täis, nii et soldatist autojuhil tuli ta autosse aidata. Nii see öö siis mööduski ja sain sama bussiga sinna linna tagasi, kust tulnud olin.
p
Piir peab/ 7. juuli 2018 04:04
siis, kui sellest üle ei saada. Kui piiri ülesanne on vaid selle ületajaid loendada, siis ei ole selle piiri ehituseks mõtet sentigi kulutada, kasu sellest ju pole. Venemaa ei võta neid ühtegi tagasi, ütleb, et kes leidis selle oma, tehke nendega mis tahate.
3
3km/ 6. juuli 2018 17:02
100a pärast on valmis siis
t
Toomas/ 6. juuli 2018 16:55
Kui need piiriületajad juba ametivõimude kätte sattusid, siis tuleb nad kohe ja kiiresti relva ähvardusel tuldud teed tagasi kihutada, mitte aga mingit tervisekontrolli ega kinnipidamist teha!
r
RS2/ 6. juuli 2018 16:22
Vähemalt see kohalik reageeris adekvaatselt, teatas piirivalvele kaheksast alaealisest habemikust piiri ääres. Mitte nagu see j0budik, kes kutsus alajahtunud tõrvapappile kiirabi, selle asemel et teda "märkamata" jätta. See, et multikult/tolerastidele alluv piirivalve sama adekvaatselt ei reageeri kui neile teataja, on juba teine asi.
l
laske minema/ 6. juuli 2018 16:15
ei nad eestisse taha jääda,läbikulgumaa
a
Araabiakeelne kiri ka lisada/ 6. juuli 2018 15:25
Eesti-inglise-venekeelne silt ei peata nagu näha.
s
6. juuli 2018 15:23
Soome ja Venemaa riikliku piiri ametlik pikkus 1343,6 kilomeetrit. Maismaal 1289,6 kilomeetrit.
Miks Eestis seda 338 kilomeetrit kohalikud peavad valvama?
Mis neist illegaalsetest piiriületajatest edasi saab - kas saadetakse tagasi Vemaale, mis oleks loogiline või antakse jälle TEADE, et kellel õnnestub salaja üle piiri tulla, saab Eestis automaatselt kaitset?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee