Kahjuks ei toh iarutleda umbsetest käikudest, puudulikust õhuvahtusest, ära tarvitatavat hapnikust ega sellega kaasnevast süsihappegaasi tõusust. Ega ka arutleda võimalusi viia vee alt koopasse voolik siinna kompressoriga värske õhu pumpamiseks. Ega samuti mitte ka elektrikaablit, Moderaatorite arvates on see kõik vist üks koletu vihakõne. Tuleb nähtavasti vaid ilmutada hurraaoptimismi ning pimesi head lõppu uskuda, nagu siin lkeegi vaga tädi juba soovtas.
Ilmselt on poisid kinni sellises käigusopis, kus ei ole piisavalt suuri looduslikke pragusid, mille kaudu õhk vahetuks. Hapnik on lihtsalt ära tarvitatud. Ja ilmselt suureneb siis ka samas mürgise süsihappegaasi osakaal. Nähtavaste tuleks akvalangistidel vee alt koopasse poiste juurde viia mingi korralik voolik, mille kaudu saaks sinna kompressoriga värsket õhku juurde pumbata. Samuti ka elektrikaabel, mis garanteeriks sinna elektri. Nii valgustuse kui soojuse saamise jaoks.
ja kogu see jama, kõik riskid, suured päästekulud ning juba ühe päästja hukkumine jääb ühe l0llaka ning seiklushimulise treeneri hinge peale. Kui ta oleks jaapanlane, teeks ta seepeale harakiri. Aga too saab vaat et veel rahvuskanglasekski, kui ta sealt koopast eluga pääseb.
K6ige hullem mida kardavad seal.Teekonnad on juba nööridega ära märgistatud.Kardavad lapsed poolel teel satuvad päästmisel paanikasse.kakuvad maski peast jne.siis on surm silmapilkne.sukelduse saatjaskond on kyl lähedal koguaeg neile.aga seal vees pole eriti nähtavust sa otseselt ei näe kui laps paanikasse satub ja midagi seal tegema hakab.Halbu tegureid on mitmeid mida kardavad.Ja m6ned lapsed on fyysiliselt n6rgad ujumiseks jne.prof sukelduja rääkis et 12 aastast last pole v6imalik 6petada väikse koolitusega profilt sukelduma..
Loodan, et leitakse lahendused poiste päästmiseks. Aga selge on see, et hapnikukaablist (ma ei tea, mis asi see ongi?) abi pole. Vaja oleks toru või voolikut.
Tuleks kiiresti läbi puurida 1,6 km sügavune püstloodis puurauk. seejuures vähemasti meetise läbimõõduga, et sealtkaudu inimesi üles tõsta. Või kui kaldtunnel kaevata, siis märksa pikem ning ruumikam. Arvuta nüüd ise võimalik töödemaht ning selleks kuluv aeg. Ohtusid on muidki. Puurimine toimuks läbi erinevate kivimikihtide ning oleks oht, et puurides satutakse mõnele rikkalikule veesoonele, mis kogu koopa uputaks. Samuti võiksid kaevtööd kutsuda koopalaes esile suuri varinguid.
Kuskilt maalt peaks minema piir, kus ei ole mõtet riskida enam inimeludega, et päästa päästetamatut. Kurb, aga kui juba profisukelduja surma sai, siis peaks tõele näkku vaatama. Muidu on lõpptulemus see, et lisaks lõksus olijatele on ka mitu päästjat surnud.