Repliik

Küsimus | Kas piibel on vanglas karistusvahend?

Arvamustoimetus, 5. juuli 2018, 18:59

9 KOMMENTAARI

i
Iroonman/ 8. juuli 2018, 21:09
Piibel on mõnus lugemine, see on ka parajalt paks raamat ja lugemist jätkub kauemaks. Oleks mul vaid aega seda raamatut põhjalikumalt lugeda, aga ei ole, eks peab vist ennast kuidagi vanglasse ja seal üksikkongi nihverdama, siis saaks Piiblile pühenduda. Väga huvitav raamat! Muide - ma olen veendunud ateist ja seda just sellepärast, et olen Piiblit üpris üksjagu lugenud. Kui aega saan, siis võtan pigem Piibli lugemiseks kui mõne tobeda järjekordse elulooraamatu. Neid on Eestimaal ridamisi ilmunud, kirjutajad tahavad end vist ajalukku jäädvustada? Kahtlane küll.
f
fyssa/ 6. juuli 2018, 19:44
miks just piibel , miks mitte teisi usu raamatuid ? aga kui ma olen ateist , mis siis ? tuleb mängu hoopis füüsika raamat ???
m
Muidugi,/ 6. juuli 2018, 14:49
kui ikka sellega vastu pead antakse või mõnda õrnemasse kohta.
j
Juulius / 6. juuli 2018, 12:02
Egas vangimaja ei pea olema kuurort. Vangla on karistuasutus.
t
toetuseks/ 6. juuli 2018, 08:58
Inkvisitsiooni ajal pandigi vangi (ja põletati tuleriidal) tihti just piiblitõlkijaid, -levitajaid ja -omajaid (s.o kirik püüdis hoida pühakirja ladina keeles, mida mõistis pisike grupp inimesi). 15. sajandi alguse kohta on öeldud, et 'vaimulike jaoks olid kõige paremad Piiblid põletatud Piiblid ja see püha lõke oleks põlenud veelgi eredamalt kui ainult oleks jätkunud põletusmaterjali'. Eks need ajad on möödas, Piiblit on trükitud ca 5 miljardit eksemplari ja seda on tehtud umbes 2500 keeles (osaliselt). Samas pole välistatud, et kunagi veel ajalugu kordub, kuigi juba pisut teisel kujul...
t
Tohoh/ 6. juuli 2018, 09:05
Inkvisitsiooni ohvrid olid teatavasti " nõiad ". Piibli tõlkimisest jutustas see raiskuläinud munk Luther.
v
vangla/ 5. juuli 2018, 20:39
peab olema koht, kuhu keegi sattuda ei taha - ja niiväga ei taha, et juba eelnevalt korraliku inimese elukombed omaks võetakse.
vastasel juhul kaob vangla eesmärk.
i
inimkonnale/ 5. juuli 2018, 20:16
Piibliraamat on kasulik igale inimesele,kui vaja ka vanglas,et inimene mõtleks oma tegude ja valikude üle! Ja mis kõige tähtsam Armu evangeelium vastu võtta japüsida Õpetuses,siis on maailm natuge parem!
r
RS2/ 5. juuli 2018, 20:09
Milles jälle probleem? KEDAGI seal kartsas EI SUNNITA ei Piiblit ega mood usukirjandust lugema. Lõpude lõpuks kas oled kartsas või kuurordis? Sest vastasel juhul on kartsas muidki inimõiguste rikkumisi, nagu näiteks SPA , viietärni restorani ja punaste laternate tänava puudumine.;)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee