Eesti uudised

Pättustest tuleb politseile kiiresti teada anda

Hommikune kotijooks: tartlasi kimbutanud kõurikud tõmmati liistule

Asso Ladva, 5. juuli 2018 17:33

72 KOMMENTAARI

k
Kalle Blomkvistist/ 7. juuli 2018 16:01
Ah, need lapsepõlve süütud, muretud mängud!
l
Liina / 7. juuli 2018 09:04
Õnneks ihuvad seesugused pätid ja pätiplikad ilusa elu peale hammast ja loodetavasti lasevad siit välismaale jalga. Töötasin veidi aega inglismaal wisbechis ja seal on juba olemas mitu narkomaanide ja kaabakate kolooniat, kus lisaks venelaste ja lätlastele ka tartust pärit kõntsa redutab.
m
Moderaator korjas ära. / 7. juuli 2018 04:49
Püü.dis koguni süütule lapsele ä s a d a? Kas ta siis ei tea meie pühamaist püha dogmat, et ÄRA L Ö Ö LAST? See Lilian tuleb nüüd kindlasti kr.iminaalvastutusele võtta ning ra.ngelt ka.ristada.
"Kutsus korrale"? Tegelikult aga ah.istas lapsi ning nende va.bakasvatuslikku en.eseväljendust.
h
Hea lastekaitsetädi/ 7. juuli 2018 04:46
Püüdis koguni süütule lapsele äsada? Kas ta siis ei tea meie pühamaist püha dogmat, et ÄRA LÖÖ LAST? See Lilian tuleb nüüd kindlasti kriminaalvastutusele võtta ning rangelt karistada.
"Kutsus korrale"? Tegelikult aga ahistas lapsi ning nende vabakasvatuslikku eneseväljendust.
j
juhtunud/ 6. juuli 2018 19:57
On olnud mitmeid juhuseid , ilmselt mitte selle kambaga. Püüdsid mu kallal õhtuses bussis ropendada, ma oleks neile emaks paras olnud. Ma astusin vestlusesse, et kõik see, mis nad olid öelnud ei ole ju mulle võõras ja hirmutav (inimese anatoomia ja füsioloogia ju) ja siis parajal hetkel küsin, et kuidas muidu läheb, muide hakkavad kohe õhinal seletama, ma sain neist iga kord palju teada ja loodan, et ehk neilgi läks paremaks. Kahjuks on lõppenud bussisõidud liiga kiirelt. Halvim, mida saate sellises olukorras teha, on minna end kamba liikmete ees kehtestama ja kedagi halvustama. PS ma ei ole õppinud psühholoogiat, aga olen üles kasvatanud 2 poega.
t
Tartu tõelistele meestele/ 6. juuli 2018 21:08
Tartu mehed! Andke neilepättidele korralik nahatäis kui näete! Las saavad igal pool keretäie!
j
Juta to juhtunud/ 7. juuli 2018 10:09
Kõigil, vaatamata poegade kasvatamisele, pole sellist kogemust, et lausa omas kodus rõvetsemise osaliseks saada. Need kogemused/oskused kindlasti aitavad pätikampadega sõbruneda. Kindlasti tuleb abiks ka erikoolis kasvataja amet või vangivalvuri kutse. Tavainimest sellised mõnitavad kambad ja kotivargad aga ehmatavad ja häirivad tõsiselt. Ei tahaks kuidagi seda normaalsuseks pidada.
l
Lastekaitsetädi/ 7. juuli 2018 16:00
ÄRA L Ö Ö LAST! Sest et teiste inimestel ö ö m i n e on ainult laste prerogatiiv, nende võõrandamatu eesõigus.
n
Noor mees/ 6. juuli 2018 17:12
l
Laps/ 6. juuli 2018 12:29
vajab inimeseks kavamisel nii hirmu kui armu.See tähendab seda, et sigaduste eest tuleb anda korralikud triibulised ja hea laps peab alati kiita ja tunnustust saama! Nii arvas juba minu vanaema, kes oli oma 6 last kõik inimesteks kasvatanud, mitte pättideks.
1
12:29/ 6. juuli 2018 21:10
Pätid ei olegi seda HIRMU saanud! Mehed - TÄITKE see lünk!
k
kord majja/ 6. juuli 2018 11:21
väga omapärane jutt austatud noorsoopolitseiniku poolt. Kui politsei vähegi lahtiste silmadega linnas ringi käiks, oleks paari tunniga praktiliselt kõigile linlastele teadaolevad noortekambad fikseeritud ja vajadusel kinni peetud. See, et paar kindlat kampa kihutavad edasi-tagasi marsruudil bussijaam-Tasku-Kvartal-Kaubamaja, ei peaks olema üllatuseks. Samuti on neid nähtud bussides laamendamas ja välgumihkliga mängimas ja isegi suitsetamas. Need noored paistavad oma hüperaktiivse ja närvilise käitumisega kaugelt silma. Siiani ei ole kesklinnas jalgsipatrulli nähtud, ikka toimub arutu kihutamine linna servast Riia tänavalt ükskõik millisele väljakutsele. Mööda Küüni tänavat politseiautoga edasi-tagasi sõitmine ei aita. Samuti peaks olema kesklinn kaetud valvekaameratega, aga näib, et reaalajas keegi neid ei jälgi. Võime aru saada raskest lapsepõlvest, kodusest olukorrast jne jne., aga see ei ole siin väljapääs. Kui linn ja ka politsei ei suuda korda majja lüüa, mis on siis lahendus? Vaatamata igasugusele ninnu-nännu isiku- ja andmekaitseseadusele tuleks selliste sellide pöildid üles riputada. Kas onj üldse teada, mis neist edasi sai - tehti pai, anti kommi ja saadeti edasi laamendama?

U
suure murega ülikoolilinnast/ 6. juuli 2018 10:35
Umbes 13- 14 aastane poisike linnaliini bussis suurustas tütarlapsele, et öösel tegi sõbraga pidu. olid ära joonud 26 õltsi ja 2 pudelit läti viina, lisaks veel 2 pakki suitsu. Tütarlaps naeris. Julgesin öelda, et see pole küll asi, millega end tütarlapse ees kelkida. Poiss vastas, et see plika joob rohkem veel kui tema. Küsiksin, kus on nende teismeliste vanemad?
Kõik algab kodust! Ei suuda siin õpetajad koolis neid kasvatada, õpetajate tööks on ikkagi hariduse andmine. Või on vanemad selle raha tagaajamisega nii hõivatud, et jätavad oma laste elud suure raha, alkoholi, suitsu ja narkootikumide küüsi. Ei ole vaja teismelistele lastele anda nii palju raha, et suudavad isegi sellist jubedat kraami osta ja oma ajusid nüristada! Kahju, tõsiselt kahju meie laste pärast siin Eestimaal!
t
tartlane/ 6. juuli 2018 08:49
Paraku ongi mingi grupp noori, kes sihitult mööda linna ringi luusivad, lärmavad, ülbitsevad, vandaalitsevad, käituvad väljakutsuvalt. Kui keegi neid korrale kutsub, siis ülbitsetakse vastu.
Kui politsei neile lihtsalt sõnad peale loeb, siis tuleb ülbust veelgi juurde, sest nad näevad, et keegi nagunii neid korrale ei kutsu ja ega nendega ei saa midagi teha.
Ja kus on nende laste vanemad? Miks nad ei tunne huvi, kus nende võsukesed on? Mida nad teevad, kellega suhtlevad? Kas vanematel on kusagilt abi küsida, kui nende teismeline neid enam ei kuula ja teeb seda, mida heaks arvab?
Ja kas ei võiks lastele olla suveks mingeid tegevuskohti-laagreid, kus nad saaksid millegi mõistlikuga tegeleda, oma energiat rakendada, midagi teha? Kasvõi suveks taskuraha teenima minna. Miks tuua ukrainlasi maasikaid korjama, kui meie teismelised võiksid selle töö ära teha ja endale taskuraha teenida?
i
Irf/ 6. juuli 2018 07:32
Kõige parem karistus taolistele oleks see, kui nad pannaks avalikus kohas vaatamiseks välja ja lubataks soovijail neid avalikult mõnitada. Ja kui vanemad kögisema hakkavad, siis võivad lastega yhineda ja kuulda rahva arvamust nende, kui äpuvanemate kohta. Kaks korda need kõurikud sama asja koge4da ei taha ja kui kegi peab hingeliselt katki olema, siis olgu need pigemini syydlased.
t
Tänase seisuga/ 6. juuli 2018 08:28
On noorte elu sisuks ainult tegevusetus, sest ka kool ei tohi olla enam kool, vaid meelelahutusasutus. Kaotame ära kodutööd, eksamid jne. Mis saab ühiskonnast edasi, kui sellised valdvaks saavad?
k
kuule Irf/ 6. juuli 2018 10:36
Aga mis sa siis ise neist parem oled, kui ka tahad mõnitama hakata? Milleks niisugune eeskuju neile? Pääsevad häbipostist ja tänu sinule sõnavara kohe poole mahlakam.
Avalikult võib häbistada, aga mitte mõnitada. Nimed ja näopildid avalikustada nii pätipoistel kui nende vanematel - see mõjub rohkem. Vene ajal oli lihtsam - kui laps ei õppinud või tegi pättust, tegeldi otsekohe töökohas vanematega, jäeti ilma preemiast või muud tõsisematki tehti. Küll siis vanem ise oma võsukese pihtide vahele võttis.
i
Irf/ 6. juuli 2018 12:33
Just nimelt analoogsel kombel mõnitada, sest kõik need jutud sellest, et ohvril on vastik ja valus pole võrreldavad reaalse kogemusega. Kui saavad ise avalikku häbi ja alandust tunda, siis jääb see neile kauaks meelde ja hoiab ehks edaspidi tagasi, kuan protseduur võib korduda.
m
Mobb/ 6. juuli 2018 01:55
Aga kuhu jääb kannatanutele pööratud tähelepanu? Võibolla on mõni neist ka katkisest perest ja vajab peale sellist juhtumit mõistvat suhtumist . Panite tähele et hoolitsus ja kaastunne käib kaabakate kohta , kannatanutest ei sõnagi.
p
Penskar 66+/ 6. juuli 2018 00:06
Oleks mina vanasti sellist kotijooksu teinud, siis nahatäis isalt kindlasti nädal voodis põdemist. Vargused, vanemate inimeste, õpetajate, teiste laste, loomade, lindude piinamised, meie alevi ;kõurikutel; tehti ikka urvaplaastri abil selgeks. Hiljuti 10-12a. tekitasid päris suure tulekahju, politsei kohal, (üks naispolitseinik) , näod, nimed teada ja tegelased politseiga vesteldes seisavad ringis käed küünarnukini taskus, õnne-13 vist öeldi, no mingi austus peaks ikka olema. Tuli ka ema välja, kes tõmbas suitsu ja ajas sõbrannadega juttu. Ära löö last- nõus, aga sõltub sellest, kes laste vanemad ja palju nad võsukestega tegelevad. Tänu oma vanematele pole mul peale mõne liiklustrahvi elus olnud.
m
Mati/ 5. juuli 2018 23:39
Kivilaid võiks kõigepealt iseendale selgeks teha, mida tähendab mõiste "vabakasvatus". Soga suust välja ajav noorsoopolitseinik on häbiks kogu riigile.
n
nagu alati siin riigis/ 5. juuli 2018 23:30
Tõmmati liistule tähendab tõlgituna eesti keelde, et ei tehtud midagi ja loodetakse sõnniku südametunnistuse peale, palju õnne.
u
Urrr/ 5. juuli 2018 23:00
Korralikud triibulised anda siis järgmine kord teavad mis neid ees ootab. Äkk isiis tuleb mõistus pe*sest pähe....

n
5. juuli 2018 23:00
No kui lapsed teevad seksi pargi pinkidel!
t
Toivo/ 5. juuli 2018 22:55
No kuulge, lapsi ei tohi ahistada.
n
nojah?/ 5. juuli 2018 22:52
Kas ikka silitasite poiste päis ja saatsite minema.?Kuidas nüüd neid pätte kutsutigi ,kõurikud vm.
t
tibu/ 5. juuli 2018 22:49
noh, poiisid saadi kätte ja mis edasi? noomitakse natuke ja lastakse lahti...ja poised jätkavad oma tegvust?vanasti oli selliste jaoks noorte koloonia( vist Viljandis) aga tänapäeval?
k
Kristiina/ 5. juuli 2018 21:56
Omakohut ma ei poolda. Avaldamine on ainus asi mida mahitan tegema. Vahel on tunne,et hakkaks ise Serifilehte pidama aga pole ligipääsu andmetele ja häkkida ei oska. Moodne viis paika panna need..
t
Tartu meestele üleskutse/ 5. juuli 2018 22:15
Just OMAKOHUT ongi nendele pättidele vaja! Politsei on jõuetu ja pättidel on karistamatuse tunne.... Vaja on neile korralik keretäis anda!
ä
5. juuli 2018 23:39
Äkki kõigepealt tegeleks probleemiga. Vaataks vanematele otsa, ja siis poistele otsa.
k
6. juuli 2018 05:31
Kuhu vanematele otsa vaatamisega jõudnud oled? Debiilne laps ongi probleem, kellega tuleb tegeleda. Antud juhul aitab posikesi inimesteks saada meeldejääv vägivald.
v
vanaema/ 6. juuli 2018 13:06
Mis see vanematele otsa vaatamine aitab? Mu naabrinaine on klassijuhataja ühes Tallinna koolis, kus tal oli just juhatada klass taolise pätipoisiga. 1 klassit peale solvas õpetajaid, ülbas, ei täitnud õpetajate korraldusi, segas tunde, kiusas kaasõpilasi. Tema päevik oli märkustest pungil, et vanematele teada anda, kuidas nende lapsuke koolis end ülal peab. Ta vaeseke oli selle poisiga püsti hädas, vanematega mitmeid kordi vesteldud - tulemus on null! Niisuguste laste vanemad on tavaliselt lahus, kehitavad koolis õlgu ja ütlevad, et mis nemad teha saavad: ta (laps) ju ei kuulameid ka! Vaat nõnda...politseiga oli samuti juba huligaanitse ja valetamiste tõttu sellel poisil tegemist. Jumal tänatud sai naabrinaine nüüd lahti sellest väikesest saatanast, talle tuleb nüüd uus klass juhatada. Aga kurb on see, et seda pätipoissi veetakse klassist klassi ja temaga ei saagi mitte midagi teha. Need vanemad olid koos lapsega vist suunatud ka psühholoogi või nõustaja juurde, kuid mitte midagi ei muutunud! Miks raisatakse asjata ressursse? Range korraga kinnine kool tuleb teha pätilastele, kus netti ega nutitelefone ei ole! Kui rääkida tulemuslikust koostööst psühholoogi või nõustajaga, et laps kurjalt teelt päästa, nõuab see ikka VÄGA pühendunud koostööd kogu perelt! Ema, isa, vanaema, vanaisa, õed vennad- kogu pere peab nõustaja juhiseid järgima, et lapsest LÕPUKS asja saaks. Kui palju on selliseid peresid? Kui ema-isa oma lapsest hooliks ja sooviksid talle head tulevikku, poleks laps niisugusele teele üldse sattunudki, seega kogu see nõustamine ja poputamine on juba eos läbi kukkunud. Selliste laste vanematel on sügavalt savi!
k
ka kunagi seda kogenud/ 5. juuli 2018 21:54
...müts maha Liliani ees.-tubli ja tugev naine.
r
Refi agent/ 5. juuli 2018 21:54
Selline sõnakasutus on koolis igapäevane ja sellega toimub pidev õpetajate ahistamine!
t
Täitsa ausalt/ 5. juuli 2018 21:35
ütlen, et ihukarvad tõusevad püsti, kui mõtlen sellele, et meie riigis ei mõelda praegu, et 5-7 aasta pärast tõuseb mõrvade ja vägivallatsemise protsent lausa hüppeliselt, sest need poputatud pätipoisid, kes täna on 12 aastased ja nooremadki veel, nad on siis kasvu poolest suuremaks ja tugevamaks kasvanud ja jõudnud end piisavalt lõbustada ja harida vägivaldsetest arvutimängudest ja juutuubi videotest, kus piinatakse ja mõrvatakse loomi ja inimesi...nad vaatavad ja võtavad malli, sest selliste laste vanematel on ükspuha, millega laps netis tegeleb, peaasi, et neid ei tüüta! Mulle oli juba kummaline see, et probleemseid lapsi, kes juba 2-3 klassis ropendavad, tundi segavad, õpetajatega ülbavad ja teisi lapsi terroriseerivad- neid pätte veetakse klassist klassi koos normaalsete õpilastega! Mis õigusega? Miks kogu ülejäänud klass s.t enamus peab kannatama selle all, et pole võimalik keskenduda õppetööle, kui üks pätt end lõbustab õpetaj anärvi ajamisega nt? Rääkimata , et ta annab teistele halba eeskuju ja on lihtsalt vastik! Sellise lapse vanemad on korduvalt kooli kutsutud, räägitud, kuid midagi ei muutu, sest nendel vanematel on ükspuha! nad ei võta vastutust ja kodus ka last ei karista, ei kasvata. Kuhu me sedasi jõuame? Ja vabal ajal...ja sellist vaba aega neil olenditel (keel ei paindu lasteks nimetamast) on palju, sest teevad koolist poppi ja trennis ei käi, vaat nõnda! vabal ajal rakendavad netis õpitud enda arvates nalju meie igapäevaelus...
p
Pätiasjatundja/ 7. juuli 2018 11:13
Vitsa keelamisega läks olukord metsa. Pätid alluvad vaid valusale kehalisele mõjutamisele. Miski muu neid korrale ei kutsu, sest korda nad vihkavad.

t
tartlane/ 5. juuli 2018 21:14
väga vastik lugu,olen isegi näinud ülbitsevaid ja rabelevaid väga noori kampu bussis laamendamas ja korrale kutsumas, eriti ilged olid tüdruud,kui bussist väljusin, kiusasid nad mind minu nina all hüpeldes ja ropendades, siis enam ma ei teinud nendest välja. Õudne ja vastik.
m
Mart/ 5. juuli 2018 20:59
t
tuleb teada anda.../ 5. juuli 2018 20:49
...ja mis siis saab? Kuidas neid kaake karistatakse? Kas see pätipoiste kamp on juba teada ja karistatud, kes kevadel Nõmmel autode ja elumajade aknaid lõbu pärast sisse loopisid???
e
5. juuli 2018 20:44
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
u
uss/ 6. juuli 2018 10:36
Õpetajad teavad nagunii, mis seis on. Ja kardavad tõepoolest. Sest teatavasti ei ole õpetajal erilisi õigusi ja kui mõni napakas kallale tuleb ja ta vastu hakkab, siis mõni ikka kaebab, et õpetaja on vägivaldne (kujutad pilti, puudutas last!), ja lahti lastakse selle peale ikka õpetaja.
m
mul ettepanek/ 6. juuli 2018 13:11
Hea ja missioonitundega õpetaja leiab ka mujal tööd, kui koolis, mis kahjuks allub vildakale haridussüsteemile, mis käsib pätti kaitsta! Seda enamuse s.t kogu klassi ja kooli arvelt! Hakake pakkuma eraviisiliselt kooliks ettevalmistamise teenust, peredele, kes suudavad maksta teile sama palka, kui mitte kõrgemat, kes hoolivad enda laste tulevikust! Õpetate lapsele tema enda kodus kooliks ettevalmistavat materjali, mis on ka eelkoolides.
s
5. juuli 2018 20:40
Sellistele tuleks kõvasti õlast kinni ja küll siis tatnokast peenikene kile hääl välja tuleks nn vabandust!
t
Tolbert Sirakas/ 5. juuli 2018 20:30
Nonii, nüüdsest nimetatakse (kusjuures politsei poolt!) kasvatamatust "liiga äärmuslikuks kasvatuseks"? Mida? 90% sellistest pätipoistest on mitte liiga rangete vanemate lapsed, vaid justnimelt ükskõiksete vanemate kärgperenduse ja lühiajaliste suhete viljad! Selliselt ringi jõlkuvad, pahandusi otsivad lapsed (juba 10 aastased muide) on juba seetõttu vanemate jaoks ebavajalikud, kuna vanemad pole isegi vaevunud laste suvist aega sisustama. Normaalsed lapsed, kes nt käivad trennid ja tegelevad ka aastaringselt hobidega, on suvel kindlasti trennilaagris, perega maal aega veetmas. Isegi, kui vanemad on lahutatud, kuid normaalselt läbi saavad ja mõlemad lapsest hoolivad, on isa puhkuse ajal lapsed isaga, ema puhkuse ajal aga emaga jne. Tegelikult sellised pätitempe tegevad, ropendavad lapsed on näide sellest, et sündimisest peale on nad oma vanematele ebavajalikud ja nende aega pole kunagi sisustatud, ega raisatud raha trennide või huviringide peale, samuti pole ka oma kallist aega raisatud kasvatuse peale, sest on vaja ringi tõmmata, uue "kaaslasega" uusi lapsi teha või netis uusi tutvusi otsida...Noortekoloonia tarvis taastada, mitte poputada. Pildid ja nimed välja panna, et ka teised teaksid neist eemale hoida jne. Meie riigis aga pätte poputatakse...2 aasta pärast need toredad poisid juba pussitavad kellegi nalja pärast surnuks!
g
gee/ 5. juuli 2018 21:19
väga pikk jutt ja väga hea jutt, seda juhtub harva, jutusta edasi!
k
Kristiina/ 5. juuli 2018 19:57
Kivilaid need kutid tuleks hoopis avaldada mitte ohvreid. Enamikele jääb see siis esimeseks ja viimaseks. Ühiskond on juba nii küps,et edevuse pärast sihilikult pätti tegevad a la tahan kuulsaks on imevähe.. Mina meedias kohtleks alaealist nii nagu seadusesilm ütleb: 14 hakkad vastutama koos kõige järgnevaga..
k
Kristiina/ 5. juuli 2018 21:50
Olin ka 16-15 ja jube impulsiivne aga teadmine,et pärast terve eesti teab+ kinniminek ja teadmine miks miski halb hoidis mul kõik tahtliku ära. Raevuhoogudega motiveeris abi otsima.. Mul oli väga rakse loomus teismelisena ja lapsepõlv väga katki hooti....
l
Lõpetage ometi!/ 5. juuli 2018 19:55
Kas keegi tõesti usub, et neil, või üldse mõnel lapsel Eestis on tänapäeval kodus liiga karmid vanemad? See on ju puhas ajupesu, mille tõttu ka suur osa nomraalseid inimesei enam ei julgegi oma lapsi kasvatada, et ükskõik mis sa teed, kuidas mõjutada või karistada püüad, ilmub silmapilkselt mõni spetsialist ja ütleb, et sedasi tohi, vigastab noore inimese hinge.
h
hmmm/ 5. juuli 2018 20:46
Asi on selles on lapsi kes istub loeb raamatut ja vanem kes on ühe õlle ära joonud muutub lapse peksjaks. Selleks ongi seadusi! Muidugi eestis ei ole nagu USA, Austraalias, Venemaal raskesti kasvatavate laste asutus kus siis reservid ja üleaja teenijad seal töötavad. Kinnised asutused 4 korda politseiniku juures vestluses siis prokuratuur annab käsu sellisele asutusse. Eestis ei ole sellist! Soomes ja Saksamaal olid kunagi raskeiseloomuga lapsed keda siis psühhiaatria abil suunati, kus sõjaväelased selles laagris korda hoidsid.

p
Pille/ 5. juuli 2018 19:49
Kunagi oli Tartus vene noortekamp, kes käisin mööda poode ja varastasid, üks tegi samal ajal müüjaga juttu.
Töötasin ise siis poes.
r
Rähn/ 5. juuli 2018 19:48
Pätiasjatundjana võin öelda, need päkatsid on tee valinud. Igal juhul on ime, kui mõne neist end parandab. Kavatsevad jääda pätiks eluotsani ja politseile iga kell valetada.
k
Keskealine naine/ 5. juuli 2018 19:46
Mulle on 2 korda kotijooksu tehtud aastaid tagasi.
p
pragma/ 5. juuli 2018 19:24
ma loodan, et neile üle kolme korra häbi-häbi ei tehtud..
see oleks liiga karm karistus väetikestele..
t
Tartu mees/ 5. juuli 2018 19:30
Kui muud ei tehta nendega, siis teeme teile OMAKOHUT nii, et mäletavad kaua aega...!
t
tattnokk/ 5. juuli 2018 19:34
tee tee, pannakse kinni sind!
t
Tartu mees 19:34-le/ 6. juuli 2018 01:10
MIdagi ei panda kinni! Peksan tatikad läbi ja kaon minema!
a
A/ 5. juuli 2018 19:22
k
6. juuli 2018 23:37
Kus need kolooniad tänapäeval on?
t
Tiit/ 5. juuli 2018 19:22
Öeldakse neile, et rohkem ärge enam vahele jääge.
v
5. juuli 2018 18:58
Vanemad ei puutu asjasse. Vanemad ei käi linnas huligaanitsemas. Tegeleda tuleb nendega kes teolt tabatakse. Olgu nad alakad või mitte. See praegune suhtumine räägib soovist asi enda kaelast teiste kaela lükata. Politsei on see kes peab need kinni ning edasi menetleb samuti selleks loodud riiklik süsteem.
n
No/ 5. juuli 2018 19:03
vanemad puutuvad vägagi asjasse, nemad on taolised pätipoisid üles kasvatanud. Juba vanarahvas ütles, et laps on kodu peegel.
e
Erla/ 5. juuli 2018 19:44
Laps on kogu ühiskonna peegel, mitte vaid vanemate oma.
j
jaa muidugi/ 5. juuli 2018 20:36
...ühiskond ei tule sulle koju sinu LAST kasvatama! Laps kasvab oma vanemate ja nende tõekspidamiste järgi ja soovib olla vanemate moodi. See on puhtalt vanemate valik, kui palju ühiskonnasaasta oma koduseinte vahel tarbitakse, alates sellest, mida telekast vaadatakse ja kas üldse. Kas täiskasvanute seriaale vaadatakse lõbusalt "taustaks" kogu perega, kus on ka 3-4 aastased lapsed...ma mõtlen selliseid seriaale, nagu Dr.House või siis selliseid, kus on nt seks ja suhted teemaks, vägivaldsus, tulistamine- selge ju, et laps juba vajalikult saab ebavajaliku ja segadust tekitava infoga tuttavaks ja see pole mitte ühiskonna, vaid tema vanemate teadlik valik! Kodused kombed, vanemate suhtumine teineteisesse, eksimuste tunnistamine, hariduse väärtustamine, tervislik eluviis jne jne- kõik see, kulla inimene tuleb perest, olgu see ühiskond, milline tahes. Vanemad kujundavad last. Kui laps tunneb, et vanemad teda armastavad, tal on olnud hea ja huvitav, eakohane lapsepõlv, ei teki mingit ahvatlustki pätti teha!
s
Sa No oled ikka metsast/ 6. juuli 2018 07:43
Naiivne jutt, on mädamune tulnud korralikest peredest ja vastupidi, tihti sama pere lapsed on teineteise täielikud vastandid, teooriatest punutud seisukohad, vastik lugeda lausvalet.
s
sa vastik.../ 6. juuli 2018 13:25
...oled lihtsalt kade! Enda lastest räägid vist. Kahju küll, kui sa vaid mädamunade tootmiseks võimeline oled. Mul näiteks 3 last kasvatatud. Sama pere, sama kasvatus, samad väärtushinnangud- ükski neist pole mädamuna. Erinevust on , mitte vähe, iga inimese iseloom ongi erinev ja see on normaalne! Kuid ellusuhtumine, väärtushinnangud on miskipärast kõigil kolmel samad- sest nõnda oleme abikaasa ja vanavanematega neid kasvatanud ja seda ei muuda laste erinev iseloom, võta teadmiseks! Kõige vanem poiss on väiksest peale olnud näiteks väga aktiivne ja see oli ta tugevaim külg ning seda mehega arendanud oleme. On saanud väga häid tulemusi korvpallis ja nautinud ala. Tänaseks õpib ülikoolis seda ala süvitsi. Pätitempudega ei ole mitte kunagi tegelenud, sest on ka targemat ja toredamat teha. Samuti keskmine poeg on oma alale väga pühendunud. Viielisteks me pole neid sundinud, ka 4 on hea hinne ja alla 4 pole kuni keskkooli lõpuni kummagi poisi hinnetes olnud. Kuna 2 vanemat last on meil poisid, siis võin kinnitada, et kui lapsed on kasvatatud, motiveeritud ja neid ümbritsevad head sõbrad, ei teki mingit ahvatlust teha midagi rumalat või ebaseaduslikku! Mingi ringihulkumise ja jõlkumise kohta on nad mõlemad öelnud, et appikene, täiega pointless tegevus ju :D Ehk siis kinnitan, et minu 3 last on kõik erineva iseloomuga, kuid tublid, viisakad ja edukad ühtemoodi! Mul on siiralt kahju, et sinu tutvusringkonnas lausa tihti juhtub seda mädamuna teooriat...tead, mis on vastik? Sinu kibestunud jutt!
o
oik/ 6. juuli 2018 13:29
Kle 7.43, sassis oled ve? Mis su jutu mõte on? Et polegi mõtet kasvatada, kuna nii suur oht on, et mõne lapse puhul kasvatus ei annagi tulemusi? Tee mulle selgeks, kuidas saab tulla ellu suhtumise osas vastand, kui lapsed on kasvatatud samade väärtuste alusel? Loogika puudub. Et siis mine kasvata natuke ennast ja loodan, et sinu-sugusel lapsi ei ole.
m
mees/ 5. juuli 2018 18:22
bussis siis ühtegi MEEST ei olnud, kes käperdavatele kõurikutele võmmu kuklasse oleks andnud?!
ja pole vaja rääkida, et "pärast jääd ise süüdi"!
kui TUNNISTAJAID EI OLE, siis süüdi ei saa jääda. või tõesti keegi bussis olijatest, keda käperdati, oleks mehe vastu tunnistanud?
m
Margus Tartust/ 5. juuli 2018 19:32
Nendele annamegi korraliku nahatäie kui näeme!
e
Erla/ 5. juuli 2018 19:45
Tunnistajaid on alati. Meie seas on vaikseid kaebajaid piisavalt. Kõikjal.
v
Väävlikurat/ 6. juuli 2018 14:37
Mõtle sellele, et enamus Eesti inimesi pooldab siiski pätte, seega usu mind, keegi helistaks kohe sealsamas vaikselt pollarile, et "mingi tont ahistab lapsi". No ja teades korrakaitse nihkeid ütlen, et järgmises peatuses võetakse sind kaasa. Tatikad aga võtavad bussis kellelgi midagi ära ja ohvrid ei anna avaldust, sest nad pooldavad nende tattide tegevust. Tead, mees, ma olen oma silmaga näinud, kuidas üks üsna noor mees jalutas kamba ette, andis oma telefoni ise neile ära. Küsisin, miks - vastas, et need on ju mehed, nad hoiavad vähemuats "ülbust" vaos.

j
Ja edasi?/ 5. juuli 2018 18:04
Öeldakse, et ärge enam nii tehke ja saadetakse tänavatele tagasi.
e
ei usu/ 5. juuli 2018 19:40
vanematega vesteldakse ka ja kui see ei aita, jääb lootus omakohtule! Viimast kasutada oleks kõige õigem-aitab kindlasti!!
e
eks jah/ 5. juuli 2018 21:17
Üks paskaak sai vastu tatti ja lebab nüüd mulla all kui üritas rehve tühjaks lasta õpetuseks küll ja veel.